MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Włodek Pawlik i orkiestra

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 września 2019, 8:38
Aktualizacja: Wtorek, 3 września 2019, 17:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Niedzielny wieczór (1.09) na Placu Ratuszowym upłynął pod znakiem muzyki klasycznej oraz jazzu. Przed publicznością zadebiutowała Powszechna Orkiestra Jeleniogórska, a gwiazdą wieczoru był Włodek Pawlik Trio. Był to jednocześnie wstęp do festiwalu Silesia Sonans, który w tym tygodniu będzie królował w murach Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego.

„Powszechna orkiestra jeleniogórska” składa się z polskich i niemieckich młodych muzyków. Powstała w wyniku międzynarodowych warsztatów prowadzonych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury w ramach projektu „Polsko-niemieckie forum muzyczne”. Warsztaty orkiestrowe pod batutą Evy Meitner prowadzone były dla uczniów jeleniogórskich szkół muzycznych oraz ich absolwentów. Warsztaty organizowane są we współpracy z Sinfonisches Orchester Hoyerswerda, działającą od 57 lat orkiestrą zrzeszającą muzyków-amatorów oraz uczniów szkół muzycznych w Hoyerswerda.

Następnie na scenie pojawił się Włodek Pawlik Trio. Lider, czyli Włodek Pawlik, to polski kompozytor, pianista jazzowy. W 2014 roku został laureatem nagrody Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę Night in Calisia, nagraną wspólnie z trębaczem Randy Breckerem. Jest to pierwsza nagroda Grammy w historii polskiego jazzu. W jego dorobku kompozytorskim, obok utworów jazzowych, znajdują się ścieżki dźwiękowe do filmów fabularnych i dokumentalnych, teatrów telewizji, muzyka do poezji, opera, kantata, utwory na orkiestrę kameralną i symfoniczną, muzyka baletowa, muzyka do spektakli teatralnych, muzyka do słuchowisk radiowych. Podczas koncertu w stolicy Karkonoszy promował album Pawlik/Moniuszko. Polish Jazz.

Wczorajsze wydarzenia były preludium do XXII Silesia Sonans, który od dzisiaj (2.09) codziennie o godz. 19:00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Poranek Rodzinny w „Muflonie” – w niedzielę

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~zwykla_baba 2-09-2019 8:39
👏👏👏
~ 2-09-2019 9:19
Bardzo fajnie.
~Tosia 11 2-09-2019 10:02
Wspaniałý koncert Tylko ludziska na Placu Ratuszowym zachowywali się okropnie. Przede wszystkim wielu z nich cìągle przeszkadzało swoim głośnym gadaniem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

Na Kilińskiego bezpieczniej

W rocznicę urodzin Henryka Tomaszewskiego spotkanie w ODK

Kolejna przygoda z Rytmem i Melodią

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
905
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%