MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Włodarczyk i Zakrzewski (w końcu) nagrodzeni!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 27 kwietnia 2014, 10:05
Aktualizacja: 10:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Ostatnie miesiące dla jeleniogórskiego sportu w wydaniu indywidualnym były wyjątkowo udane. Tytuły brązowej medalistki Mistrzostw Europy Karate Kyokushin oraz Mistrza Polski w boksie to tylko niektóre sukcesy, jakimi mogą pochwalić się Paulina Włodarczyk oraz Ireneusz Zakrzewski.

Na spotkaniu z najlepszymi sportowcami Zastępca Prezydenta Jerzy Łużniak podziękował zarówno sportowcom jak również trenerom: sensei Piotrowi Cieślińskiemu oraz Rafałowi Janikowi za godne reprezentowanie stolicy Karkonoszy.

W rezultacie spotkania Paulina została stypendystką Miasta Jeleniej Góry za wybitne sukcesy sportowe m.in. brąz podczas Mistrzostw Europy Karate Kyokushin.
- Dzięki wysokiemu stypendium będzie mogła rozwijać w dalszym ciągu swoją pasję - mówi sensei Piotr Cieśliński.
Doceniona została również praca instruktorska sensei Piotra, który już czwarty rok skutecznie angażuje się w szkolenie sportowe młodego pokolenia w Karkonoskim Klubie Karate Shinkyokushinkai. Oprócz sukcesu Pauliny Włodarczyk poruszone zostały kwestie dotyczące
funkcjonowania sekcji w Cieplicach (SP Nr 6) i Sobieszowie (ZS Nr 5 i 15).

Sensei Piotr Cieśliński poinformował również władze Miasta Jeleniej Góry o wznowieniu kariery sportowej. W sierpniu br. wystartuje w Światowych Igrzyskach Strażaków w Los Angeles (World Firefighters Games) w dyscyplinie karate, reprezentując strażaków z Jeleniej Góry, a w szczególności OSP Jelenia Góra - Sobieszów, do której niedawno wstąpił.

Ireneusza Zakrzewskiego (Janik Boks Jelenia Góra) Czytelnikom Jelonki nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wychowanek Rafała Janika za zdobycie tytułu Mistrza Polski seniorów w boksie otrzymał stypendium sportowe na okres czterech miesięcy. W rozmowie z wiceprezydentem Zakrzewski poruszył kwestie zbliżających się kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich i ogromu ciężkiej pracy, którą włożył w przygotowania do ostatnich mistrzostw.

Warto przy tym zaznaczyć, że 21-letni jeleniogórzanin jest pierwszym zawodnikiem w bogatej historii polskiego boksu, który w drodze po krajowe złoto musiał stoczyć 6 walk w 6 dni, a do finałowej walki przystąpił ze złamanym kciukiem!

Najbliższymi planami na przyszłość, o których mówił pięściarz są bokserskie Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata, które są kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Włodarze innych miast witali w Ratuszu swoich mistrzów po 6 dniach, maksymalnie po dwóch tygodniach od zakończenia Mistrzostw Polski, które odbywały się w Kaliszu. W Jeleniej Górze czas oczekiwania wyniósł 41 dni...

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na szczycie

Zbliża się Uphill Kowary – Przełęcz Okraj

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 27-04-2014 14:39
Irek, wielkie gratulacje! Jesteś naprawdę gość!
~ 27-04-2014 16:16
Szkoda, że włodarze miasta nie zainteresują się i pomogą chłopakowi, który jest naprawdę z Jeleniej Góry i mógłby promować nasze miasto w Polsce i na świecie. Ostatni akapit artykułu jest symptomatyczny...
~+ 27-04-2014 20:01
Strażak ;-)))) - ale żenada....
~ 28-04-2014 8:16
Gratulacje dla Pauliny...
~familia 28-04-2014 9:27
Gratulacje dla Pauliny, p. Piotra i całego klubu!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sobotnia walka z czasem

Akcja Segregacja

Country pod Śnieżką

Jazda "Szlakiem Bitwy Kaczawskiej"

PiS ujawnił listy kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
409
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%