MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Włodarczyk i Zakrzewski (w końcu) nagrodzeni!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 27 kwietnia 2014, 10:05
Aktualizacja: 10:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Ostatnie miesiące dla jeleniogórskiego sportu w wydaniu indywidualnym były wyjątkowo udane. Tytuły brązowej medalistki Mistrzostw Europy Karate Kyokushin oraz Mistrza Polski w boksie to tylko niektóre sukcesy, jakimi mogą pochwalić się Paulina Włodarczyk oraz Ireneusz Zakrzewski.

Na spotkaniu z najlepszymi sportowcami Zastępca Prezydenta Jerzy Łużniak podziękował zarówno sportowcom jak również trenerom: sensei Piotrowi Cieślińskiemu oraz Rafałowi Janikowi za godne reprezentowanie stolicy Karkonoszy.

W rezultacie spotkania Paulina została stypendystką Miasta Jeleniej Góry za wybitne sukcesy sportowe m.in. brąz podczas Mistrzostw Europy Karate Kyokushin.
- Dzięki wysokiemu stypendium będzie mogła rozwijać w dalszym ciągu swoją pasję - mówi sensei Piotr Cieśliński.
Doceniona została również praca instruktorska sensei Piotra, który już czwarty rok skutecznie angażuje się w szkolenie sportowe młodego pokolenia w Karkonoskim Klubie Karate Shinkyokushinkai. Oprócz sukcesu Pauliny Włodarczyk poruszone zostały kwestie dotyczące
funkcjonowania sekcji w Cieplicach (SP Nr 6) i Sobieszowie (ZS Nr 5 i 15).

Sensei Piotr Cieśliński poinformował również władze Miasta Jeleniej Góry o wznowieniu kariery sportowej. W sierpniu br. wystartuje w Światowych Igrzyskach Strażaków w Los Angeles (World Firefighters Games) w dyscyplinie karate, reprezentując strażaków z Jeleniej Góry, a w szczególności OSP Jelenia Góra - Sobieszów, do której niedawno wstąpił.

Ireneusza Zakrzewskiego (Janik Boks Jelenia Góra) Czytelnikom Jelonki nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wychowanek Rafała Janika za zdobycie tytułu Mistrza Polski seniorów w boksie otrzymał stypendium sportowe na okres czterech miesięcy. W rozmowie z wiceprezydentem Zakrzewski poruszył kwestie zbliżających się kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich i ogromu ciężkiej pracy, którą włożył w przygotowania do ostatnich mistrzostw.

Warto przy tym zaznaczyć, że 21-letni jeleniogórzanin jest pierwszym zawodnikiem w bogatej historii polskiego boksu, który w drodze po krajowe złoto musiał stoczyć 6 walk w 6 dni, a do finałowej walki przystąpił ze złamanym kciukiem!

Najbliższymi planami na przyszłość, o których mówił pięściarz są bokserskie Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata, które są kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Włodarze innych miast witali w Ratuszu swoich mistrzów po 6 dniach, maksymalnie po dwóch tygodniach od zakończenia Mistrzostw Polski, które odbywały się w Kaliszu. W Jeleniej Górze czas oczekiwania wyniósł 41 dni...

Ogłoszenia

Czytaj również

Radośnie i bezpiecznie

Wraki wróciły po przerwie

200 pieczątek w 24 godziny

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 27-04-2014 14:39
Irek, wielkie gratulacje! Jesteś naprawdę gość!
~ 27-04-2014 16:16
Szkoda, że włodarze miasta nie zainteresują się i pomogą chłopakowi, który jest naprawdę z Jeleniej Góry i mógłby promować nasze miasto w Polsce i na świecie. Ostatni akapit artykułu jest symptomatyczny...
~+ 27-04-2014 20:01
Strażak ;-)))) - ale żenada....
~ 28-04-2014 8:16
Gratulacje dla Pauliny...
~familia 28-04-2014 9:27
Gratulacje dla Pauliny, p. Piotra i całego klubu!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
830
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%