MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Włoch w PKOl

Wiadomości: Warszawa
Czwartek, 8 grudnia 2011, 0:44
Aktualizacja: Piątek, 9 grudnia 2011, 0:15
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W Polskim Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyła się 4 grudnia Gala Sportu Samochodowego 2011. Puchary i szarfy odebrali mistrzowie Polski oraz najlepsi w Pucharze Polski w rajdach, wyścigach, wyścigach górskich, rajdach terenowych i rallycrossie. Na zaproszenie Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM, w gali uczestniczyli również organizatorzy rund mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Dyscyplina Sportu Samochodowego składa się z 5 konkurencji: - Rajdy, Rallycross, Rajdy Terenowe,Wyścigi, Wyścigi Górskie, które rozgrywane są w randze Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. Podczas gali za osiągnięcia na arenie międzynarodowej uhonorowani zostali także Krzysztof Skorupski (II V-ce Mistrz Europy w Rallycrossie), Michał Kościuszko (II V-ce Mistrz Świata Kierowców PWRC) oraz Maciej Szczepaniak(V-ce Mistrz Świata Pilotów PWRC).

W ten sposób rozdano puchary za:
- Puchar Polski Automobilklubów i Klubów - PPAiK
- Rajdowy Puchar Polski - RPP
- Petronas Fiesta Sport Trophy
- Citroen Racing Trophy
- Puchar Polski Junior Buggy - PPJB
- Puchar Polski Rallycross - PPRC
- Wyścigowy Puchar Polski - WPP
- Rajdowy Puchar Polski Cros Country
- Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski - RSMP
- Mistrzostwa Polski Rallycross - MPRC
- Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych - RMPST
- Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski - GSMP
- Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski – WSMP (Sprinty, Endurance oraz Grand Prix Polski).

Gala Sportu samochodowego uroczyście zakończyła sezon 2011.

To był bardzo dziwny sezon, bardzo trudny, włączyliśmy się do walki o Rajdowy Puchar Polski w jego połowie. Z Jurkiem Tomaszczykiem rywalizowaliśmy w pięciu z jedenastu rajdów. Chyba zbyt szybko chcieliśmy udowodnić nasz poziom. Los dał nam po łapach. Wyciągnęliśmy wnioski i dalej było już lepiej. Szkoda, bardzo szkoda Rajdu Rzeszowskiego i Wisły. Będąc na podium, a w Wiśle prowadząc, popełniliśmy błędy które zepchnęły nas na dalsze, mniej punktowane pozycje. Cieszymy się że, zwyciężyliśmy w Rajdach Dolnośląskim i Cieszyńskim i udało się wdrapać na podium sezonu 2011 - opowiada jeleniogórski pilot Łukasz Włoch.

Udało się ukończyć wszystkie rajdy w których wystartowałem. Z czterema kierowcami przejechałem ponad tysiąc kilometrów oesowych. Zaczęło się z Grzegorzem Dulem - Litewski Rajd Zimowy, bardzo trudne warunki, wielka szkoła dla nas obu. Pojechałem też z Tomaszem Wawrzynem w szutrowym rajdzie i uważam jego debiut za udany. No i Marcin Abramowski z którym w rodzimym Rajdzie Karkonoskim udało się wygrać klasyfikację Pucharu Łużyc. Rajd Polski i drugie miejsce w grupie N. W Rajdzie Barbórki zakwalifikowaliśmy się do Kryterium Karowa – wyznaje Łukasz Włoch.

Sezon uważam za bardzo emocjonujący. Fajnie, że dostarczyliśmy wielu emocji kibicom i naszym partnerom szczególnie w Cieszynie i Kłodzku. Dziękujemy też naszym konkurentom za wspaniałą walkę. Super, że miałem okazję w kilku rajdach jechać mojego idola z dzieciństwa, Macieja Wisławskiego. W przerwach pomiędzy odcinkami fajnie było posłuchać co ma do powiedzenia jeden z najbardziej doświadczonych pilotów. Dla kibiców na gwiazdkę szykujemy niespodziankę w postaci najgrubszych, nigdzie nie publikowanych akcji z sezonu 2011. Czas wytężonej pracy dla nas się nie kończy, ponieważ teraz rozpoczyna się dopinanie wszystkich spraw związanych z przyszłym sezonem. Do którego chcemy przygotować się lepiej i startować bardziej konkurencyjnym sprzętem. Dziękuje ludziom z automobilklubu Karkonoskiego, kibicom, i firmom które wspierały nas w sezonie 2011 – dodaje Łukasz Włoch

Ogłoszenia

Czytaj również

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Powrót imprez rowerowych

Bobry na Zabobrzu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 8-12-2011 12:04
Gratulacje całego sezonu, Fajnie że ktoś z jeleniej daje radę.
~ 8-12-2011 13:56
gratulacje, super sezon
~fan 8-12-2011 20:58
kiedy o pawle beda pisac
~ 8-12-2011 22:05
jakim pawle?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Zapuszczone okolice Drzymały

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2057
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%