MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Własność – jasność. W Kostrzycy realizują projekt Ministerstwa Skarbu Państwa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 20 lipca 2011, 7:48
Aktualizacja: 7:56
Autor: Dawid Szczepankiewicz
Fot. Organizatorzy
W Szkole Podstawowej im. Gen. Władysława Sikorskiego w Kostrzycy w trakcie wakacji studenci – wolontariusze Programu „Projektor – wolontariat studencki” organizują zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Program „Projektor – wolontariat studencki” to program Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu, który współpracuje z wieloma szkołami w całej Polsce, w tym ze Szkołą Podstawową w Kostrzycy. Celem Programu jest dotarcie do dzieci i młodzieży z małych miejscowości z aktywnością i wiedzą studentów, którzy przekazują pozytywne wzorce osobowe i swoją postawą zachęcają uczniów do dalszego rozwoju.

Jednym z projektów prowadzonych w ramach Programu „Projektor – wolontariat studencki „ jest projekt pod patronatem Ministerstwa Skarbu Państwa WŁASNOŚĆ=JASNOŚĆ, którego III edycja odbywa się w tym roku. Partnerami Projektu są m.in. Giełda Papierów Wartościowych, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i firma Microsoft. WŁASNOŚĆ=JASNOŚĆ ma na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat własności prywatnej i prywatyzacji - w tym prywatyzacji giełdowej, akcjonariatu obywatelskiego wśród społeczności lokalnej.

Wydawać by się mogło, że tematyka jest zbyt skomplikowana dla uczniów szkół podstawowych. Nic bardziej mylnego, przyswajanie wiedzy odbywa się tutaj za pomocą zabaw do których studenci wprowadzają tą trudną tematykę. Studenci prowadzący zajęcia uczestniczyli na początku lipca br. w szkoleniach zorganizowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa w Warszawie. Aby przekonać się, że tematyka projektu nie jest taka straszna, jak się wydaje zapraszamy na stronę www.prywatyzacjadlaludzi.pl .

Projekt wakacyjny „WŁASNOŚĆ=JASNOŚC” w Kostrzycy odbył się w dniach 12-15 lipca 2011r. Każdego dnia w zajęciach brała udział spora grupa dzieci. Zajęcia prowadził zespół studentów z Rzeszowa. Uczestnicy projektu świetnie się bawiąc poznawali trudną i skomplikowaną tematykę własności, prywatyzacji, akcjonariatu obywatelskiego. Uczniowie mieli możliwość w ciągu tych kilku dni wybudować własne firmy i wspólne miasto, współzawodniczyć w wielu konkurencjach, nie tylko sportowych, dyskutować na temat stanu przedsiębiorstw prywatnych i państwowych w regionie.

Mamy nadzieję, że projekt dostarczył uczniom dużą partię wiedzy o tych trudnych zagadnieniach, umiejętności do samodzielnego poruszania się po tej tematyce w przyszłości i pozytywnych emocji, bo przecież o to w projektach wakacyjnych chodzi przede wszystkim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wjechał do Polski nielegalnie i był pijany

Czarnoborska telewizja

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~R.Kiełek 20-07-2011 10:43
Znakomity pomysł...gratulacje dla pomysłodawców i organizatorów...I to gdzie ?...w wiejskiej szkole z pięknymi tradycjami i znakomitym patronem ! Okazuje się że można mieć dobry pomysł na wakacje dla dzieci.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Rusza JBO 2021  

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1362
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%