MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Władza z młodymi o mieście i jego przyszłości

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 10 listopada 2011, 14:48
Aktualizacja: 14:49
Autor: UM
Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła spotkał się wczoraj w ratuszu przedstawicielami wszystkich samorządów szkolnych. Jednym z wniosków jest wznowienie działania młodzieżowej rady miasta.

– Zaprosiłem przedstawicieli szkół do rozmowy o Jeleniej Górze, nie tylko w ich szkołach, ale także na forum publicznym. Chciałbym, by młodzieżowa rada miasta wznowiła swoją aktywność i była ważnym elementem dyskusji o potrzebach młodszych mieszkańców Jeleniej Góry – powiedział Marcin Zawiła.

Podczas spotkania współpracownicy prezydenta zachęcali młodzież do zakładania kont szkolnych na facebooku, korzystania z miejskiego programu w tym zakresie, przekonując, że w takiej sytuacji możliwość pełnego kontaktu i wymiany informacji będzie zdecydowanie lepsza. – Należy wykorzystywać wszelkie technicznych możliwości rozmawiania o mieście i perspektywach jego rozwoju, w tym szans młodzieży - mówiono.

Urzędnicy przekonywali młodych, że w ten sposób mogą więcej dowiedzieć się o życiu w szkołach, a młodzież – o tym, co się dzieje w mieście. W finale spotkania Marcin Zawiła zaprosił młodzież do wzięcia udziału w Święcie Niepodległości tłumniej niż zazwyczaj. – Po prostu – powiedział – przejmijcie to Święto, jak element sztafety pokoleń. Uznajcie je za wasze, bo takim staje się w istocie – powiedział szef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~do marcina 10-11-2011 15:15
Gdzie jest SKM ?!
~prezydent 11-11-2011 9:14
jaja pan prezydent nie potrafi posługiwać się kompem i tego nie robi, a tu młodzi przy pomocy fejsa zmienia nam miasto. moze SKM walnąć na fejsie?
~ 11-11-2011 19:51
DOLNOŚLĄZAK. Rozpoczęto polityczną manipulacje młodymi Jeleniogórzanami Tzw. wydział dialogu społecznego /biuro PO-partii. finansowane z magistrackiej kasy/ uaktywnił się po powołaniu - 5.11.br. - Forum Młodych PiS z Kamilem Ziółkowskim na czele. Najważniejszą rzeczą jest tworzyć dalsze podziały wśród jeleniogórskiej mlodzieży. Cieszę się z istnienia ZHP i ZHR, młodej lewicy, oraz młodych z PiS i młodych z PO. Zygmusiowy wydział dialogu społecznego ma pełne ręce roboty. Zatem istnienie tego wydziału jest partyjnie uzasadnione.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Trwa budowa punktu widokowego

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Monitoring w Radomicach

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2225
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%