MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Władza odpytana przy tablicy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 12 grudnia 2008, 21:59
Aktualizacja: Sobota, 13 grudnia 2008, 9:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Prezydent miasta Marek Obrębalski i poseł Marcin Zawiła spotkali się dziś z wyborcami w Książnicy Karkonoskiej, aby pochwalić się osiągnięciami rządu i samorządu w ciągu dwóch lat sprawowania władzy przez Platformę Obywatelską.

Wyborcy jednak zawiedli: przyszło kilka osób, a na sali siedzieli także radni i urzędnicy. Dyskusję zdominował głos jednego z nauczycieli, który wygłosił wykład pełen zarzutów zarówno w stosunku do posła Zawiły jak i prezydenta Obrębalskiego.

Emerytowany pedagog, który Marcina Zawiłę uczył polskiego, zapowiedział, że teraz on go przepyta. Zaczął wyciągać sprawy z okresu, kiedy Marcin Zawiła był prezydentem Jeleniej Góry. Miał pretensje o nierozliczeni ludzi z dawnego systemu i „umoczonych” w stan wojenny, przyznawanie im nagród, fałszowanie dokumentów. Nie podobała mu się też sprawa przeniesienia na cmentarz pomnika wdzięczności żołnierzowi radzieckiemu. Mieszkaniec zarzucił też władzom, że uprawiają politykę na zasadzie „chleba i igrzysk”, a nie – na przykład – dotują regionalne wydawnictwa i lokalnych literatów.

Nauczyciel mówił na tyle długo, że niemal wyprowadził z równowagi posła Marcina Zawiłę. – Panie profesorze, jeszcze mi pan zarzuci przemoc fizyczną i że jestem aparatczykiem – mówił wyraźnie zdenerwowany, co zdarza mu się rzadko, Marcin Zawiła. – Pan mnie cenzuruje – ripostował „pytający”, kiedy poseł prosił go o ograniczenie wypowiedzi do zadania pytania.

Niestety, spotkanie stało się tłem całej tej dość przykrej wymiany zdań (trudno było wyłowić konkretne pytanie nauczyciela z jego długiego „wykładu” pełnego pretensji). Wcześniej Marcin Zawiła mówił o sukcesach rządu, wymieniając, między innymi, wprowadzenie armii zawodowej. – Mamy wicepremiera, który jest posłem z naszego okręgu, przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego stąd, a także posła stąd – tłumaczył Zawiła podkreślając, że taka obsada nie pozostaje bez echa dla sytuacji w Jeleniej Górze, która właśnie teraz ma swoją szansę na sukces. Mimo zapowiedzi ani Grzegorza Schetyny, ani Jerzego Pokoja, nie było: usprawiedliwili się obowiązkami.

Marek Obrębalski najbardziej podkreślał sprawę budowy parku wodnego. – Podczas gdy od wielu lat tylko się o tym mówiło i wydawało duże pieniądze na nikomu do niczego nie potrzebne projekty, my jesteśmy o krok od budowy takiego obiektu w Cieplicach – podkreślił prezydent Jeleniej Góry. Dodał także, że coraz bliżej realizacji jest obwodnica północna miasta.

Jeden z przybyłych pochwalił władzę za uregulowanie rzeki Kamienna, ale zganił za brak miejsc parkingowych w mieście. Prezydent Obrębalski odparł, że niebawem powstanie duży parking między ul. Jana Pawła II a Bobrem. Marcin Zawiła podkreślił też, że planowane jest urządzenie przystanku dla wysiadających z autokarów turystów przy Książnicy Karkonoskiej.

- O ile panu posłowi jest łatwiej, bo rząd działa w koalicji, o tyle Platformie Obywatelskiej w Jeleniej Górze jest trudniej, bo nie ma większości w radzie - podkreślił prezydent Obrębalski. Debacie przysłuchiwali się członkowie Rady Młodych działającej przy Wspólnym Mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~patryczus1 12-12-2008 22:06
Mam pytanie do pana redaktora. Czy będą zdjęcia z tego dnia?? przeciez tyle ich pan narobił :P
~hehehi 12-12-2008 22:07
\"Jesteśmy krok o...\"- typowe dla pana prezydenta:)
~T-tryk 12-12-2008 22:57
Wszystko w czasie przyszłym. nic w teraźniejszym i przeszłym . Obiecanki były przed wyborami.Mamy złotoustego prezydenta.
~m&m 12-12-2008 23:10
Chętnie bym wpadł do Książnicy Karkonoskiej, ale nie wiadomo czemu taka słaba reklama była odnośnie spotkania??
~Oliwer_Kubicki 13-12-2008 0:51
Platforma w całej krasie? Członkowie wszystkich 5 kół partii nie wypełnili sali? Jak to? Mój komentarz do tego "wydarzenia" na blogu www.ok-jg.pl Pozdrawiam!
~Andrzejj 13-12-2008 1:43
Zawila jest ok. Obrebalski marny.
~m&m 13-12-2008 8:17
Do~`Oliwera! A w całej krasie był PiS jak przyjechał Wasz wielki (mały)wódz do Paulinum? Kilku aktywistów , żeby czassem ktoś nie zadał podchwytliwego pytania i paru dziennikarzy nudzących się na spotkaniu. Bo dziennikarze znają przecież starą ,zdartą płytę Jarosława. Czytałem feleiton Konrada P. i odniosłem wrażenie, że miał dość spotkania, bo męczą go tacy politycy. Szanowny Oliwerze !! Nie i idźcie tą drodą którą szedł Ludwik dorn i Saba. Wreszcie zmądzrzeli: Ujazdowski, Zalewski, Piotr Roman i wielu ,wielu fajnych gości. Dołącz do nich wraz panią Marzeną.
~czechna 13-12-2008 8:28
Na tytułowym zdjęciu pan Jurek jakby chciał rzec':" Konradzie daj spokój ,przecież widzisz, że takie spotkanie to dla mnie żeden relaks -muszę tu byc więc się męczę" na 6 fotce pomyślał pewnie sobie pan Zbigniew:" Kurcze, w Świeradowie śnieg, otwierają gondolę a ja tu siedzę tak ten cieć, zamiast oddzchać izerskim powietrzem. I po co mi to było??? Moi drodzy. Nie męczcie się i wypad w górki. Olejcie przynajmiej do Noergo Roku politykę ,a wyjdzie to Wam na zdrowie. Buźka !
~chyba 13-12-2008 8:30
Chyba pan prezydent O musi sie jeszcze wiele uczyc od byłego prezydenta Z.
~dżony 13-12-2008 8:37
Kubicki ale z Ciebie jest tępy chłopaczek. Obyć Ty nigdy nie doszedł do władzy. Już ja o to zadbam!! Jakich 5 kół PO w Jeleniej? Może wymienisz ich Prezesów?? Nie potrafisz?? To nie odzywaj się - bo co się odezwiesz to jakieś totalne bzdury!!!!
~Józef 13-12-2008 9:13
Fatalna organizacja, żadnych zaproszeń, niemal tajne spotkanie z wyborcami. Referenci nieprzygotowani, stary wyjadacz Zawiła dał się wyprowadzić z równowagi emerytowi... Takie spotkanie, panie pośle, trzeba przygotować! Dwója z organizacji!
~Praktyk 13-12-2008 9:21
Ktoś musi Obrębalskiemu wreszcie powiedzieć, jak i co się mówi na takich spotkaniach, przecież ten człowiek, niegłupi przecież, źle przygotowanymi wystąpieniami bardziej szkodzi PO niż pomaga. Dlaczego nie ma w otoczeniu Obrębalskiego kogoś inteligentnego, jest natomiast p. Szereniuk, którego zdjęcie na tym spotkaniu świetnie go charakteryzuje. Taka impreza ma przekonywać wyborców, więc nie spełniła ona swego podstawowego zadania. Poseł Zawiła i prezydent Obrębalski powinni dostać za to niezły opr. Tak się, panowie, nie robi. Na przyszłość musicie się poprawić, na przyszłość musicie trochę popracować, potrudzić się.
~Do praktyka 13-12-2008 10:17
Bardzo dobrze powiedziane: Obrębalski musi otoczyć się (albo trzeba otoczyć go) jakimś inteligentnym zespołem bliskich współpracowników, którzy wyciągną go z dołka. Niech nie mylą go rzekomo dobre sondaże - jest źle! Czasu zostało niewiele, pozostałe dwa lata trzeba solidnie przepracować, bo inaczej PO ma pozamiatane w mieście na wiele lat! Szereniuka trzeba wysłać na Syberię, ten facet to zupełna pomyłka w Jeleniej. Panie Obrębalski, weź Pan poważnie, to, co się tutaj mówi.
~TeeBezNicka (dawniej Tee) 13-12-2008 10:19
Już kiedyś mówiłam, że szkoda, że Prezydent nie ma kogoś od wizerunku i jakiegoś rzecznika. Czepiacie się tutaj OK, ale On ma trochę racji. Jak jest takie spotkanie, to z PO powinno być więcej osób. A o pięciu kołach to przecież była mowa na forum Jelonki, więc Dżony nie ma racji. I trochę za mało informacji o tym spotkaniu. Można było dostarczyć i zostawić jakieś ulotki w dużych zakładach pracy i innych skupiskach ludzi, chociażby i ksero. A tak - nie przyszli, bo po prostu nie wiedzieli. Tylko skąd wiedział ten zaciekły Emeryt?
~sympatyk PO 13-12-2008 10:26
Zawiła jest dobry, ale jakby wypalony. Wydaje mi się, że on już tylko po rutyniarsku i po łebkach, że tak naprawdę, to już mu na niczym nie zależy. Obrębalski natomiast to jest problem dla PO. Otoczył się w Ratuszu kiepskimi ludźmi (broni się Łużniak) na czele z tym strasznym Szereniukiem (co ten facet robi, on jest od kultury? oszalał ten Obrębalski?) i marnuje ogromny potencjał, który płynie z góry, z ogólnokrajowego trendu. Skarży się, że nie ma większości w radzie miejskiej, ale fatalnie się z tą radą układa. W otoczeniu Obrębalskiego muszą nastąpić jakieś zmiany, które zdynamizują wizerunek miasta. I prezydenta też. Ale jak Obrębalski będzie tak jak do tej pory nieprzemakalny na dobre rady dobrych ludzi, to się źle dla wszystkich skończy rządami jakiejś Malczukowej z Pisem w koalicji. Malczukowa i PiS to ta sama klasa myślenia i mogą się dogadać.
~TeeBezNicka (dawniej Tee) 13-12-2008 10:53
Zaciekłych emerytów to na wszelki wypadek lepiej nie informować, bo zakrzyczą innych i nie dadzą dojść do głosu. Może on był z tego koła emerytów od pani Peikert? UTW chyba, czy jakoś tak.
~Jano 13-12-2008 14:25
i czym ten nasz prezydent znowu sie chwalil chyba swoim nieudacznictwem ,nierubstwem i tym boiskiem pozal sie boze przy ruchliwej estakadzie no normalnie jest czym sie chwalic szczegulnie tu jeleniej gorze nawet miasto juz zdewastowane przez nieudolne rzady pana Obrebalskiego.Iczym ten pan sie tak chwali bo ja nie rozumie albo nie widze ,rzad tez jak p. Obrebalski nic nie robi bo czeka cierpliwie do wyborow prezydenckich jak wygraja to wtedy moze wezma sie za robote a tak do tego czasu to ten kraj i to miasto to na psy i dziady zejda bo w innych cos sie dzieje a tu nic komplatnie nic.To miasto to nawet juz emeryci z niemiec omijaja szerkim lukiem ,i kto tu przyjedzie i po co jak tu nic niema ,no i ten pozal sie boze Sylwester na placu ratuszowym szkoda kasy zeby zas dziadowizny nie bylo i ludzie mieli spokoj zrob to p.Obrebalski na stadionie miejskim tam duzo miejsca i nikomu przeszkadzac nie bedzie no ale to i tak bedzie kicz jakiego malo w tym miescie przypomne tylko obchody 900 lecia porazka totalna kasa w bloto wywalona z powazaniem jeleniogorzanin
~Dino 13-12-2008 15:58
TEN KROK TO TAKI MAŁY ŻE AŻ SPODNIE PĘKAJĄ FAKTYCZNIE SUKCESÓW NAM NIE BRAKUJE SZCZEGÓLNIE ŻE BEZROBOCIE ROŚNIE A JELENIA SIE COFA Z DNIA NA DZIEŃ JEST CORAZ GORZEJ BRAK JAKICH KOLWIEK ATRAKCJI CHYBA OWYMI SĄ CORAZ CZĘSTRZE SKOKI NA BANKI TO CHYBA DONAS PRZYWĘDROWAŁO Z MIASTECZKA PANA POKOJA ALE ZA TO WIECZOREM MOŻNA NAWET RENTE DOSTAC ALBO I TRUMNE TYLE ATRAKCJI JAK SIE TRAFI NA ROZBUJANYCH WYROSTKÓW A STRAŻ MIEJSKA PRZED 8 RANO MASZERUJE DUMNIE NA SKRZYŻOWANIU WOJ POLSKIEGO I 1GO MAJA GDY PAN PREZYDENT JEST WIEZIONY DO PRACY TO WIDZI ZIELONE MUNDURKI A PO DRUGIEJ STRONIE WIADUKTU PRZY DUŻYCH SCHODACH AŻ STRACH PRZEJŚC(DZYMAŁY) PEŁNO OKOLICZNYCH PIJACZKÓW PIJĄCYCH ALKOHOL NA ULICY I ZACZEPIAJĄCYCH LUDZI
~TeeBezNicka (dawniej Tee) 14-12-2008 12:13
Dlaczego Policja i SM nie karze za picie alkoholu w miejscu publicnym mandatami? Zgodnie z treścią rozporządzenia prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń (Dz. U. 2003 nr 208 poz. 2023), spożywanie napojów alkoholowych w miejscach objętych zakazem spożywania takich napojów [np. na ulicach, placach i w parkach - wg ustawy o wychowaniu w trzeźwości (...)] karane jest grzywną w wysokości 100 złotych. Skoro, jak powiada DINO, "PO DRUGIEJ STRONIE WIADUKTU PRZY DUŻYCH SCHODACH AŻ STRACH PRZEJŚC(DZYMAŁY) PEŁNO OKOLICZNYCH PIJACZKÓW PIJĄCYCH ALKOHOL NA ULICY I ZACZEPIAJĄCYCH LUDZI", to wystarczy tam się przejść i to wyegzekwować...
~TeeBezNicka (dawniej Tee) 14-12-2008 15:36
pewnie pan Kmam znowu zmyje mi głowę za te paragrafy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

"Weekend z deską"

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
805
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%