MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Włącz się w misję własnym życiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 20 października 2008, 13:15
Aktualizacja: 13:16
Autor: Angela
Fot. M. Tkacz
Wczoraj rozpoczął się Tydzień Misyjny w Kościele katolickim w całej Polsce. To okazja do modlitwy i ofiary mającej na celu pomoc misjonarzom i ludziom ubogim w krajach misyjnych. Z tej okazji w świątyni pw. św Erazma i Pankracego dla wiernych dzieci wystawiły wczoraj przestawienie o misjach. W mszy świętej uczestniczyła też misjonarka z Afryki, siostra Anna Siudak.

Tydzień misyjny to czas modlitwy za misje i misjonarzy, ale także ożywienie świadomości i pamięci o istnieniu takiej pomocy. Jest to też przypomnienie, że potrzebni są ci, którzy swoje życie będą potrafili poświęcić dla innych i zdecydują się na wyjazd.

Szczególnym polem do tej pomocy jest Afryka - kontynent ogromnych obszarów głodu, wojen i prymitywnych, niekiedy okrutnych tradycji. Nawet w krajach względnie spokojnych i o ustabilizowanych rządach. Koczowanie na klepisku razem z insektami, szczurami, mrówkami i innym robactwem – to codzienność. Prądu nie ma, nie ma też wody bieżącej, po którą trzeba wędrować 2-3 km.

Siostry pielęgniarki pracujące w przychodniach mówią też o braku elementarnej higieny, zwiększonej śmiertelności wśród dzieci. I właściwie bez możliwości leczenia, bo miejscowa "służba zdrowia" nie jest w stanie zapewnić nawet podstawowych świadczeń.

W Jeleniej Górze tydzień misyjny to głównie modlitwy i składane ofiary na rzecz tych właśnie potrzebujących dzieci i dorosłych z trzeciego świata. Wczoraj w kościele pw. Erazma i Pankracego dzieci pod okiem siostry Renaty, przygotowały i wystawiły dla parafian przedstawienie dotyczące misji. Zwróciły w nim szczególną uwagę na poszanowanie żywności i nawoływały do dzielenia się nią.

Misjonarka z Afryki, siostra Anna Siudak podczas mszy powiedziała, że każdą misję należy rozpocząć od siebie, od własnego domu. To na ile będziemy skuteczni w pomocy innym zależy od tego, jak żyjemy na co dzień.

Przez cały tydzień we wszystkich kościołach odbędą się msze święte w intencjach misyjnych. Dzisiaj o godzinie 17.15 w kościele różaniec misyjny, który poprowadzą dzieci w różnych językach. Na misje przeznaczone zostaną pieniądze zebrane na tacę podczas niedzielnej sumy. Jak podkreśla ks. proboszcz dziekan Bogdan Żygadło, misje to nie tylko Afryka czy inne kraje trzeciego świata i włączyć może się do nich każdy z nas. – Misje to także Polska, to Jelenia Góra, gdzie obok nas żyje wiele ludzi, którzy mimo, że znają Jezusa Chrystusa nie postępują zgodnie z jego zasadami i naukami. Pokazanie im właściwej drogi to pole naszego działania, to nasza misja – mówi duszpasterz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Molestował siostrzenice

Spotkania z Beatą Kempą

Plaża nad Bobrem otwarta

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~:) 20-10-2008 17:18
Przedstawienie było wspaniałe serdecznie dziekuje w imieniu parafian za to co robicie w kościele ... moja córka aż lgnie do kościoła gdzie kiedys ciężko jej było usiedzieć w kościele pare minut
~rodzic 20-10-2008 19:26
Dziękuję,że pomogliście mi odnaleźć Boga i odzyskać wiarę.W dzisiejszym świecie łatwo można zejść ze szlaku i błądzić zapominając o tym co najważniejsze.Moje dziecko także jest zachwycone kapłanami oraz tym w jaki sposób prowadzone są msze .Będę się modlić za Waszą ciężką pracę...
~Sabath 20-10-2008 23:05
wielce podziwiam takich ludzi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Piątki i soboty wakacji z imprezami przy Ratuszu

Rondo – czy w tym roku się uda?

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1109
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%