MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wkrótce wyjątkowa aukcja w Galerii BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 15 maja 2018, 7:58
Aktualizacja: Środa, 16 maja 2018, 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już w sobotę (19.05) w Galerii BWA w Jeleniej Górze odbędzie się aukcja dzieł lokalnych artystów, która ma "wstrzelić" się w niszę. Cena wywoławcza dzieł ma oscylować między 120 zł a 10 tys. zł.

Aukcja będzie się odbywać w godzinach 15:00 – 19:00, a od wczoraj (14.05) w Galerii BWA można oglądać obrazy, rzeźby, płaskorzeźby, drzeworyt, miedzioryt czy fotografie, które będzie można nabyć. - Jest nisza, którą należy wykorzystać, bo w naszym regionie nie ma gdzie kupować dzieł sztuki – powiedziała na wstępie Luiza Laskowska, dyrektor BWA. - Kolekcjonowanie jest wyrazem dojrzałości kulturowej i świadomości wielkiej wartości sztuki – podkreśliła organizatorka, która namawia, aby inwestować nie tylko w nieruchomości czy złoto, ale też dzieła sztuki.

- Na aukcję udało nam się zebrać 83 prace 39 artystów z regionu – powiedziała Joanna Mielech z BWA. - To przedsięwzięcie godne naśladowania. Inicjatorem jest jeleniogórski przedsiębiorca Ryszard Dzięciołowski – podkreślił Piotr Paczóski, zastępca prezydenta. - Wszyscy mamy na uwadze dobro miasta, chcemy przyciągać artystów. Zachęcam wszystkich ludzi wrażliwych na sztukę, aby wzięli udział w aukcji – to będzie wsparcie dla artystów, ale też dobra lokata, czy prezent, np. na rocznicę ślubu – mówił Ryszard Dzięciołowski, który zapowiada, że wydarzenie będzie cykliczne – dwa razy w roku.

Organizatorami aukcji są: Rotary Club Karpacz-Karkonosze i Galeria BWA, partnerem Rotary Club Jelenia Góra, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął zastępca prezydenta Piotr Paczóski. Szczegóły, w tym dzieła i ich autorzy oraz ceny wywoławcze dostępne są na stronie: bwajg-aukcja.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS zaprezentował kandydatów

Dworzec do remontu

Nad Śnieżnymi Kotłami

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Kikkoman 15-05-2018 8:32
Bardzo fajna inicjatywa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Tabaki nieco dłużej

Seans plenerowy z Janem Nowickim

"Skok" ich ucieszył

KOD znowu pod sądem

Powstaje kolejny market na Zabobrzu

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
624
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%