MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Wkrótce się zacznie Ratuszowe Lato

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 lipca 2012, 8:32
Aktualizacja: 8:34
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
Koncert zespołu „HONKY TONK BROTHERS” odbędzie się 14 lipca o godz. 13.00 na Placu Ratuszowym, w ramach cyklu koncertów Ratuszowe Lato. 28 lipca o godz. 18.00 będzie kolejny koncert, tym razem Otwartej Grupy Swingującej. Wstęp jest wolny. Projekt finansowany przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze.

Zespół „Honky Tonk Brothers” powstał na przełomie roku 2001/2002 z inicjatywy braci Roberta i Marcina Rybczyńskich, do których dołącza Kasia Kolczyńska oraz Zbyszek Tarasiewicz, stanowiąc trwały fundament zespołu. W 2002 r. do zespołu dołączył gitarzysta Piotrek Krakowski oraz grający na harmonijce ustnej Rafał Oryńczak. Swoich sił próbowali na „Gali Country” w Gliwicach 2002 oraz na „Wakacjadzie Country” w Polanicy Zdr., na której zdobyli palmę pierwszeństwa do występów na kolejnym już XXI „ Międzynarodowym Pikniku Country w Mrągowie”. Na mrągowskim „Pikniku” zespół HTB zdobył III m-ce w plebiscycie „Piosenki drogi” a dodatkowe koncerty na tzw. bocznych scenach przyciągnęły grono fanów.

Kolejny, znaczący krok w działalności zespołu to Festiwal „Wiślaczek” na deskach amfiteatru w Wiśle, gdzie zdobyli drugie miejsce. Po wiślackich dźwiękach niedaleko już jest do „Rubikonu” polskiej sceny country – warszawskiego „Oczka” ( które to zespół w dość krótkim czasie przemianuje na „Chlabiczówkę” ) gdzie dziewiczy koncert staje się dla zespołu przeżyciem nie do zapomnienia. Reakcja słuchaczy mówi HTB jedno – jesteście na właściwej drodze! ( zespół: „Nigdy nie będziemy umieli podziękować Wam wszystkim, uczestniczącym w tym zdarzeniu – to było cudowne!”). „Oczko” vel „Chlabiczówka” staje się miejscem bardzo przyjaznym HTB. Występują tam do wiosny 2003 jeszcze trzykrotnie.

Pięciokrotnie nominowani do nagrody głównej w plebiscycie tygodnika „Dyliżans” w poszczególnych kategoriach. Ostatecznie zespół zdobywa laury w trzech kategoriach – „wykonanie własnej piosenki”, „najlepszy nowy zespół roku” oraz „zespół roku 2002”. Na Międzynarodowym Pikniku Country Mrągowo 2003 zespół już w nieco zmienionym składzie zdobywa główna nagrodę w „Konkursie Piosenki Drogi” oraz zwycięża w konkursie „Country Europa” reprezentując Polskę wśród międzynarodowej konkurencji. Sympatycy i słuchacze decydują, że we wspomnianym, corocznym plebiscycie „Dyliżansów” zespół zostaje ponownie „Zespołem Roku 2003”

Na Festiwalu „Wiślaczek” zespół poznał Wolfganga Leuchtenberga, wielbiciela country zza Odry, który zaproponował im współpracę i został menedżerem zespołu na rynku niemieckim. Jeszcze tego samego roku zespół zalicza bardzo udany występ na corocznych targach muzyki Country „Country Music Messe” w Kassel. W 2005 roku zespół wziął udział w prestiżowych Międzynarodowych Targach Muzyki Country „Country Music Messe” w Berlinie. Trzecie miejsce muzycy wywalczyli w międzynarodowym konkursie podczas „Country & Western Music Festiwal” w Wieselburgu w Austrii.

Po dwuletniej przerwie w 2008 roku HTB wznawia działalność rozpoczynając od występu w warszawskim klubie „Alamo”. Zespół nadal cieszy się tym co robi i bawiąc się przy tym świetnie pragnie aby te dobre, countrowe wibracje udzielały się wszystkim, decydującym się, co jakiś czas spędzić z nim wspólnie te kilka ubarwionych muzyką chwil. Keep it Country!

Koncert Otwartej Grupy Swingującej
28 lipca 2012 r., godz. 18.00, Plac Ratuszowy
(w razie złej aury - Klub Kwadrat, ul. Bankowa 28/30)

„Grupa Swingująca ODK”, w której skład wchodzą: Magdalena Szczepanik – wocal, Janisław Hitler – piano, Krzysztof Przyborowski – saksofony, klarnet, Dariusz Motyka – sax alt, Andrzej Kolasiński – gitara, gitara basowa, Mirosław Szeffer – gitara basowa, Lech Bartnicki – perkusja, prezentuje muzykę wykonywaną w całości na żywo, wyłącznie na tradycyjnych instrumentach. Zespół prezentuje klasyczny repertuar jazzowy, składający się z powszechnie znanych standardów, których kompozytorami są m.in.: Harry Warren, Georgie Shearing, Irving Berlin, Jerome Kern, Richard Rodgers, Thomas Fats Walter, Maria Grever, George Gershwin, Dizzy Gilespie, Duke Ellington i inni.

„Grupa Swingująca ODK” zaprezentuje swoje nowe programy podczas koncertów z cyklu „Jazzowe Środy”, które odbywają się w Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Zespół wielokrotnie brał udział w letnich koncertach cyklicznych pn. „Ratuszowe Lato”, organizowanych corocznie przez Jeleniogórskie Centrum Kultury, a także w koncertach promenadowych Parku Zdrojowym Uzdrowiska Cieplice. Zespół reprezentował miasto Jelenia Góra w Bautzen (Niemcy) w maju 2003 roku podczas corocznej imprezy „Wiosna Budziszyńska”, na którą zapraszani są przedstawiciele miast partnerskich. W czerwcu 2004 roku „Grupa Swingująca ODK” zagrała koncert w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Była zabawa na lotnisku

Wrzuć nakrętki – dla dzieci

Dla młodych rolników

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~wielkieloool 9-07-2012 9:29
Nie no same gwiazdy -.-
~Krach 9-07-2012 10:38
gwiazdy takie ile pieniędzy daje miasto na koncerty, chcieliście Complexa to go macie :P
~Wild ear 9-07-2012 10:55
Ja chcę słuchać tej Pani!!!: http://www.youtube.com/watch?v=m8I6sbm_zzA
~ole ole 9-07-2012 12:00
no to zaszaleli - u lala ! A jaki plakat piękny - typografia genialna i te kolory !
~bumcyk 9-07-2012 13:02
No jasne lepiej by nic się nie działo.
~jack s 9-07-2012 13:15
niech zrobią jakiś fajny koncert, tak jak np.kiedyś koncert Danzela chociażby
~.... do jack 9-07-2012 15:29
dokładnie !! Pamiętam koncert Sydneya Polaka , Danzela , Kalwi and remi , taki poziom koncertów mógłby być aa nie jakieś grajki za dychę których mamy dziesiątki w naszym mieście Tragedia na pewno nie przyjdę tak jak na te Cieplickie znów będzie 100 os tak jak w cieplicach haha
~korek 9-07-2012 18:50
coś się dzieje ŹLE nic się nie dzieje też ŹLE, czyżby Celwiskoza jeszcze na was działała ? żałośni jesteście
~hehe2 9-07-2012 20:37
Powinno być: Complexsowe Lato, Zawiła jesień,Szklana Zima u zony prezydenta i Wiosna z Papajem:)
~XX 9-07-2012 21:18
BUUUUUUUHAHAHAHAHA !!!!!
~ 10-07-2012 3:12
HURRA PO TRZYNASTEJ TO PEWNIE PIC BEDZIE MOŻNA BO JUZ MONOPOLE OTWORZĄ . BO ONI TERAZ KNUJA ,ZE ZNOWU POZAMYKAJA I TYLKO W OKREŚLONYCH GODZINACH I MIEJSCACH LUDZIE BĘDZIE PRACA NA MELINACH.
~Gość 10-07-2012 21:45
Tylko pozazdrościć tych naszych koncertów ,same osobistości ściągają do tej zapadłej dziury a Zaqiła już się pręży co to on nie załatwił ,żenada po prostu ,ale cuż się dziwić jak tu rządzą tempaki z PO

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znowu auto na chodniku

Spacer do Źródła Łaby

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
779
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%