MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Wkrótce rozwiążą problemy parkingowe Cieplic?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 października 2017, 13:17
Aktualizacja: 13:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Komisja Uzdrowiskowa Rady Miejskiej Jeleniej Góry ma za sobą kolejne posiedzenie, w którym udział wzięli przedstawiciele odpowiednich wydziałów i jednostek miasta, a także służb mundurowych, spółek i instytucji, którym zależy na uporządkowaniu Cieplic.

Jak już wspominaliśmy, po poprzednim posiedzeniu Komisji Uzdrowiskowej, jednym z pomysłów jest wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania, ale to nie jedyne rozwiązanie brane pod uwagę. Zastępca prezydenta Jeleniej Góry zobligował dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, aby zorganizował spotkanie w wąskim gronie specjalistów, aby wypracować propozycje rozwiązań problemów parkingowych uzdrowiskowej części miasta.

- Dysponujemy dość dużym parkingiem przy ul. Św. Jadwigi Śląskiej - być może będziemy kierowali kuracjuszy, którzy przyjeżdżają np. na dwa tygodnie na tym parkingu, a poruszali się po Cieplicach innymi środkami - mówił Norbert Łukaniuk. W trakcie dyskusji przedstawiciel Uzdrowiska Cieplice poinformował, że na potrzeby kuracjuszy potrzebne jest ok. 40 miejsc parkingowych. W związku z tym była mowa m.in. o meleksach, które mogłyby przewozić przybyłych gości z bagażami od parkingu do uzdrowiska. Wśród pomysłów nadal jest płatna strefa, ale też (jednocześnie) darmowe parkingi poza ścisłym centrum. - Z jednej strony chcemy mieć turystów, z drugiej narzekamy, że przyjeżdżają samochodami - zauważa sprzeczność dyrektor MZDiM, który deklaruje, że pochyli się nad nowymi rozwiązaniami i przedstawi propozycje na kolejnym posiedzeniu.

Przewodnicząca Komisji Uzdrowiskowej podkreśla, że problem z parkowaniem omawiany jest od wielu lat, ale w końcu dostrzega szanse na rozwiązanie problemu. Anna Bałkowska jest zwolenniczką wprowadzenia ruchu jednokierunkowego przez ulicę Wodną z powrotem przez Plac Kombatantów i wyznaczenie miejsc postojowych po jednej stronie ulicy.

W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Politechniki Wrocławskiej, radni jednostki pomocniczej i wiele innych osób. - Jestem zadowolona, że tak wygląda rozmowa. Temat jest bardzo trudny, ale będziemy kolejno wprowadzać odpowiednie rozwiązania - deklaruje Anna Bałkowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~meleks 31-10-2017 13:55
Ulica Wodna była i jest jednokierunkową. Pl. Kombatantów można zrewitalizowac na duży parking, tylko czy mieszkańcy tego oczekują? Wątpię. Na pl.Piastowskim po jednej stronie ulicy parkują samochody, więc Pani Anna Białkowska nie ma pojęcia oczym sie wypowiada. Wstyd.
~DJ 31-10-2017 14:17
No właśnie, co ta Bałkowska bredzi? Taki ignorant ma być w jakiś sposób odpowiedzialny za jakiekolwiek zmiany? Żałosne.
~Ciepliczan 31-10-2017 16:50
Myślę, że ktoś pomylił role. Od koncepcji są specjaliści powinni być urzędnicy miasta a komisja od opinii. Tu role odwrócone Balkowska od organizacji ruchu i parkingów a miasto od opinii. Tragedia.
~ggg 31-10-2017 18:47
Tam siedzą same mądrale ale mam pytanie gdzie się znajduje w Cieplicach ul ul. Św. Jadwigi Śląskiej ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
~bzzzz 31-10-2017 18:57
Chyba chodzi o parking za starym szpitalem- wjazd od Sobieszowskiej kolo ASTOL.
~kokospoko 31-10-2017 22:06
Kiedy ktoś się zajmie dymiącą przez cały rok jak krematorium piekarnią w centrum bo to chyba nie służy kuracjuszom i odprowadzanych przez nich opłat klimat..
~Mieszkaniec cieplic 31-10-2017 22:48
Dzisiaj rozwiązano problem parkowania dla mnie i moich sąsiadów przy ul Marysieńki Sobieskiej. Postawiono nam zakazy parkowania z każdej strony i niech sobie mieszkańcy zostawiają auta kilometr od domu. :-( kolejny powód by opuścić to piękne miasto. Masakra. Ważny jest tylko kuracjuszy a mieszkaniec to zbędny śmieć.
~ 1-11-2017 2:38
Św. Jadwigi to jest dawna Oskara Langego, czyli ten nowy parking dla autokarów. Ulica zmieniła nazwę w tym roku w lecie, o czym dowiedziałem się dziś, przeszukując internet, bo nikt nigdzie nie informował.
~*4 1-11-2017 5:00
Najlepiej wprowadzić zakaz wjazdu do Cieplic i po problemie.
~*4 1-11-2017 5:03
Komu przeszkadza taki stan jak jest ?
~Myślący 1-11-2017 11:22
Do komentujących ~meleks, ~DJ, ~Ciepliczan - publikacje należy czytać ze zrozumieniem, co komentującym jest całkowicie obce. Słowa: ignorant, wstyd, żałosne, tragedia idealnie do Państwa pasują. Wygodniej jest pisać anonimowo niż ruszyć mózgownicą. Może więcej partycypacji w życiu Uzdrowiska, wówczas zrozumienie tematu stałoby się Wam bliższe.
~Tir 1-11-2017 12:01
Na ul.Św.Jadwigi Śląskiej a dawnej ul.Oskara Langego zrobiliście Parking dla Tirów i ciężarówek a nie dla kuracjuszy i autokarów , ha ha ha
~ 1-11-2017 14:12
Nie mieszkam w Cieplicach ale widzę że was mają gdzieś. Zawsze będzie w drugiej linii za kuracjuszami bo oni maja kasę.
~ccc 1-11-2017 18:15
kolejny chyba głupi wybryk pani pożal się Boże ,,,,radnej,,,mamy dośc jej swietnych pomysłów zrozumcie zakute pały , że nie jesteście pępkiem uzdrowisk polskich i nakładanie kolejnych obciążeń na turystów spowoduje jedno ich odpływ do lądka do polanicy tam niema płatnych stref tam są przygotowane specjalne parkingi ,,,,EXTRA,,,NIEPŁATNE,,,dla kuracjuszy którzy przyjechali na rekonwalescencję długoterminową i droga rado jeżeli będziecie się tą sprawą jakże istotną zajmować to ,PROSZĘ,,,,BŁAGAM,,,nie angażujcie w te prace światłego umysłu wszystko wiedzącej ,,damy ,,naszego ratusza z poważaniem mieszkaniec .JELENIEJ GÓRY.
~Karol 1-11-2017 19:09
Wszystkie ulice w Cieplicach zmieńcie na jednokierunkowe a zakorkujecie to osiedle. Bo zamiast przejechać 200 metrów będziemy jechać ze 2 km. A jakieś meleksy jak chcecie to finansujcie z własnych pieniędzy a nie z podatków.
~ccc 1-11-2017 19:54
I brawo dla karol jak chcą szastać naszą kasą z podatków to niech najpierw wskażą zródła ich zdobycia a najlepiej niech to zrobią nasi radni z ratusza gwarancja 105% że będzie to podniesienie podatków przy tworzeniu nowego planu budżetu na kolejny rok . Moja propozycja zapytajcie mieszkańców a gwarancja że wskażą wam co trzeba zrobić aby parkowanie w cieplicach było miłe i przyjemne ,bo jak świat światem ci ludzie którzy tam mieszkają wiedzą ...co...jak...i...kiedy...żeby nam żyło się lepiej ,a tak nawiasem to miało być tak że władza słucha mieszkańców i wyciąga z tej ..LEKCJI WNIOSKI.. a co najważniejsze je wdraża i klapa ,w myśl słów naszego artysty ,,ZNOWU W MIEŚCIE NAM NIE WYSZŁO,, ale przecież to nie wasza kasa . Mam pomysł aby wraz z nową kadencją ,urzędnik który wydał złą decyzję i
~ccc 1-11-2017 20:08
--cdn--i się pomylił ,,,ups,,ups,,,wyłożył własną kasę i swojej rodziny ,pewnie by się 1000.000.ooo razy zastanowił czy aby ta decyzja jest ze wszech miar dobra i słuszna i przede wszystkim potrzebna mieszkańcom z poważaniem mieszkaniec JELENIEJ GÓRY.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Jan Sopata na emeryturze

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
728
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%