MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Wkrótce Puchar Europy Oyama Karate

Wiadomości: Jelenia Góra/Kraków
Czwartek, 21 maja 2015, 14:09
Aktualizacja: 17:56
Autor: MDvR
Fot. użyczone
V Otwarty Puchar Europy oraz XX Mistrzostwa Polski Oyama Karate odbędą się w Krakowie i Wieliczce w dniach 23–24 maja. Turniej zgromadzi na starcie ponad 520 zawodników z Polski, Europy, Ameryki i Azji z różnych organizacji kontaktowego karate.

Nasze miasto reprezentować będzie Jeleniogórski Klub Oyama, w szeregach którego wystąpią następujący zawodnicy i zawodniczki: Michał Popczyński (2 kyu), Adam Serek (2 kyu), Katarzyna Starzyńska (1 kyu), Maciej Giziński (1 dan), Łaskawiec Robert (2 kyu), Grześ Łukasz (4 kyu), Wojtek Piątas (2 kyu), Natalia Grześ (4 kyu), Damian Galuba (5 kyu), Damian Rozkoszny (5 kyu), Natalia Najjar (3 kyu), Oliwia Najjar (3 kyu), Dziemianowicz Patrycja (3 kyu), Fibich Krzysiu (4 kyu), Beata Bukofaj (1 kyu). Trener/Sędzia maty: Shihan Rafał Majda (5 dan). Opieka lekarska/obsługa foto-video/coach: Nidal Najjar, Przemysław Palmowski, Miłosz Pawlik, Jakub Majda.

- Wyjazd tak licznej ekipy był możliwy dzięki naszym wspaniałym sponsorom i przyjaciołom klubu. Są to: Miasto Jelenia Góra, Restauracja Astoria Karpacz Przemysław Palmowski, Najjar Dent Nidal i Katarzyna Najjar, Hurtownia Warzyw i Owoców Tadeusz Serek, Metal Master i Flaris Sylwia i Rafał Ładzińscy oraz Wojciech Machnik. Serdecznie dziękujemy! - mówi Rafał Majda.

Najlepsi jeleniogórscy zawodnicy i zawodniczki zostaną zaproszeni do udziału w silnie obsadzonym, z wysokimi nagrodami pieniężnymi światowym turnieju kontaktowego karate: „Dageki – International Full Contact Karate Championship”, który odbędzie się w 2016 roku w kanadyjskim Montrealu.

Warto nadmienić, iż w ubiegłym tygodniu jak co roku nasz klub przeprowadził specjalnie dedykowane zawody dla dzieci trenujących w JKO. Udział w zawodach był bezskładkowy a nagrody w postaci pucharów, medali i słodyczy ufundował klub. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 90 dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Wystartowało ponad 60 osób. W trakcie turnieju krótki pokaz w postaci wykonania mistrzowskich Kata z Tonfami (m.in. Taizan) oraz łamania desek (Tameshiwari) zaprezentowali Michał Popczyński, Adam Serek i Robert Łaskawiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powrót imprez rowerowych

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~:-) 21-05-2015 15:20
Powodzenia, OSU!
~Znawca 21-05-2015 21:19
Po pierwsze w zawodach weźmie udział około 3-4 państw z zawodnikami klasy kiepskiej z Europy. Po drugie w każdej kategorii będzie po max. 8 zawodników. Jeśli zawodnik wygra jedną walkę to ma uwaga-3 miejsce na pseudo pucharze Europy i uwaga pseudo tytuł którego nikt nie szanuje. Gratulacje ambicji i uciekania w turnieje rangi miernej. Znam scenariusz - nasi "karatecy" przywiozą 15 medali 😉 Ciąg dalszy wciskania miernoty i kiczu trwa. Wszyscy to wiedzą, którzy z prawdziwym sportem maja do czynienia.
~osu 21-05-2015 21:41
Uwaga ! Psychiczny "japonczyk" z Sobieszowa nie wytrzymał i pogryzl sam siebie :-)))) haaaaaa!
~Maciej Giziński 21-05-2015 21:51
Oho..widzę,że Piotruś lub jego żołnierz nie odpuszczają:) Skoro wszyscy, którzy maja do czynienia z prawdziwym sportem(cokolwiek to znaczy) o tym wiedzą, to po co drążysz temat i się powtarzasz? Zawodnikami klasy kiepskiej? Co to ma znaczyć? Kim Ty jesteś, żeby oceniać zawodników? Taki Ciebie znawca, jak ze mnie polityk. Karate uczy dyscypliny i pokory, a Tobie najwidoczniej jej brakuje. Sport ma łączyć, a nie dzielić. Wysiłek włożony przez zawodnika w przygotowania do zawodów to już jest sukces, bo robi coś pożytecznego zamiast siedzieć tu i pisać bzdury tak jak Ty! Skończ "znawco" już ze swoimi teoriami prosze, lub jak jesteś taki mocny ujawnij się i przyjdź na sale to z chęcią sprawdzę na tatami jakiej klasy jesteś zawodnik.OSU!!!
~rocky 21-05-2015 21:54
Powodzenia i nie wracać bez medali !!! A wiadomym palantem nie ma co sobie głowy zawracać.
~Maciej Giziński 21-05-2015 21:55
PS. A co do wciskania miernoty i kiczu, to znam tylko jedną osobę w Jeleniej Górze, która się wywyższa i oczernia inne organizacje, a od 5 lat obnosi się MISTRZEM ŚWIATA....którego wywalczył w turnieju "rangi miernej" jak to określił znawca! Dziękuje,dobranoc:)
~xxx 21-05-2015 21:56
"Święty" Piotr namaszczony w Szczawnie Zdroju dalej kąsa!!! Żenada! Zalecam terapie u Pani Darii! OSU!
~cd 21-05-2015 21:58
Mocny w gębie a kupa w gaciach cała prawda o tym panu. Myślę że co najmniej kilku zawodników majdy pokazało by mu prawdziwy sport :-)))
~ks 21-05-2015 22:04
Piękny przyklad Piotrze dajesz swoim uczniom..szacunek wiesz w ogole co to znaczy?? Pseldo Sensei wybacz ale juz nie mozna tego czytac. Ty wielki guru i Twoja mistrzyni z pomaranczowym pasem ktora gardy nie umie trzymac..Zajmij sie swoja pracą i przestan wypisywac te durnoty..Zaczynales starty w tych zawodach kiepskiej rangii więc przestan ciagle okreslac się Mistrzem Swiata.. Bo co to za Mistrzostwo klasy kiepskiej...
~sportowiec 21-05-2015 22:38
Znam zawodników Oyama z Jeleniej Góry - robią znakomitą robotę dla siebie,regionu i dla Polski , walczą z najlepszymi w świecie i wygrywają, to ścisła czołówka Europy i Świata. Ciężko pracują i zawsze są ozdobzacunek dla Wszystkich OSU !!!
~spokoloko 23-05-2015 14:39
SPoko i tak zaraz berserkery napiszą ze są najlepsze i wszystko wygrali i ze trenera mają najlepszego na świecie , do tego pasy im są niepotrzebne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Zapuszczone okolice Drzymały

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2091
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%