MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wkrótce premiera w Teatrze C. K. Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 22 grudnia 2018, 11:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 grudnia 2018, 6:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na 4 stycznia zaplanowano kolejną premierę w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Tym razem będzie to komedia Joe Ortona "Co widział kamerdyner?" w reżyserii Marka Siudyma.
Polska prapremiera, sprzed 40 lat, farsy Joego Ortona „Co widział kamerdyner” w warszawskim Teatrze Kwadrat – w reżyserii Edwarda Dziewońskiego, ze scenografią Jerzego Rudzkiego – przeszła do legendy jako jedno z najzabawniejszych przedstawień wielu ostatnich dziesięcioleci. Trudno się dziwić, bo spiętrzenie farsowych chwytów osiąga tu poziom doprawdy niespotykany. Wystarczyłoby ich na kilka pozycji tego gatunku. Jest to zatem farsa do kwadratu czy sześcianu, bądź pastisz farsy, osiągający rejony iście montypythonowskie. Wszelkie bowiem nieporozumienia, oszustwa, przebieranki, pogonie mają walor śmiertelnej powagi, bez najmniejszego przy tym względu na prawdopodobieństwo. Trudno się zresztą dziwić, skoro akcja dzieje się w szpitalu dla wariatów. Orton nie byłby jednak sobą, gdyby jego ambicje ograniczyły się do napisania sztuki sztampowo zabawnej - podkreślają twórcy przedstawienia w jeleniogórskim teatrze.
To typowa komedia angielska, opierająca się na szybkości, precyzji, bardzo wartkiej akcji. Wszystko dzieje się w latach 60. XX wieku - powiedział Marek Siudym, reżyser spektaklu.

Premiera już 4 stycznia 2019 roku.

Autor: Joe Orton
Reżyser: Marek Siudym
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz
Opracowanie muzyczne: Marek Siudym
Występują: Elwira Hamerska-Skórecka, Katarzyna Trzeszczkowska, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania, Stefan Krzysztofiak (gościnnie).

Twoja reakcja na artykuł?

12
75%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Ceramiczna wystawa

Laboratorium Szkła już działa!  

Kiermasz jeszcze dziś

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 23-12-2018 11:33
Kilkanaście dni temu spotkałem Pana Marka Siudyma na ul. Konopnickiej. Był żywo zainteresowany architektura Jeleniej, robił wiele zdjęć... Pozdrawiam :-)
~Czyżby? 23-12-2018 20:10
Teatr jest już po remoncie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Literacko z Karkonoszami w tle

Wybory: Zwycięstwo PiS

Gala Senioraliów

Spotkanie autorskie z Danutą Sadownik

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
582
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%