MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Wkrótce nabór do szkół podstawowych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 kwietnia 2018, 10:03
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Zakończył się I etap naboru dzieci do miejskich przedszkoli. Wstępne wyniki zostały już ogłoszone. Teraz szykuje się kolejny nabór, tym razem do szkół podstawowych.

Zbliża się czas rekrutacji dzieci do I klas szkół podstawowych. W Jeleniej Górze rodzice do wyboru będą mieli 10 szkół podstawowych: nr 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 13 i 15. Łącznie przygotowanych zostało około 675 miejsc, w 27 oddziałach klasowych. Nabór, przynajmniej w pierwszej fazie, prowadzony będzie w sposób elektroniczny i rozpocznie się 20 kwietnia o godzinie 8:00 i potrwa do 8 maja do godziny 13:00. Rekrutacja prowadzona będzie za pośrednictwem witryny internetowej, która znajduje się na stronie miasta.

Po elektronicznym zgłoszeniu dziecka rodzice będą musieli wydrukować specjalną kartę, wypełnić ją i zanieść do wybranych placówek.

- Przypomnę, że Miasto ma obowiązek zapewnić rodzicom naukę dziecka w szkole obwodowej, rejonowej. Wówczas wystarczy złożyć deklarację do 8 maja i proces rekrutacji wobec takiego ucznia zostanie zamknięty, bo szkoła ma obowiązek go przyjąć – mówi Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM.

Po naborze dzieci z rejonu, gdy placówka będzie dysponować jeszcze wolnymi miejscami, przyjmowani będą pozostali kandydaci.

Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 1 czerwca o godzinie 8:00 i potrwa do 12 sierpnia do godziny 14:00. W tym przypadku nabór odbywać się będzie w formie tradycyjnej, bezpośrednio w szkołach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Trwa budowa punktu widokowego

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Rodzic Sp 11 6-04-2018 17:06
Trochę dużo tych szkół przecież dzieci z klas 1-3 ze szkoły nr 8 i nr 11 zostaną połączone w budynku obecnego gimnazjum na ul Karłowicza. I wróci system nauczania na DWIE ZMIANY !!!!!! plus spotkania z uczniami gimnazjum . W poniedziałek (9.04)o godzinie 17 00 jest ZEBRANIE w budynku B w gimnazjum przy ul Karłowicza. Celem spotkania jest omówienie organizacji kształcenia na rok szkolny 2018/2019.
~Belfer 6-04-2018 21:43
Informacja jest niepełna. W Jeleniej Górze oprócz wymienionych w artykule jest działa jeszcze inna szkoła publiczna, tj. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa u św. Pankracego - szkoła ponadrejonowa (ul. PCK 23). Rodzice i do tej szkoły mogą zapisać swoje dziecko. Spotkanie informacyjne odbędzie się 13.04.2018 r. o godz. 19:00. Szkoła nie prowadzi naboru elektronicznego, stawiając na budowanie relacji międzyludzkich.
~kubuś puchatek 6-04-2018 21:57
Was już ganz popieprzyło? Jaki nabór do szkoły podstawowej? Do podstawówki się przyjmuje nie nabiera. Można nie przyjąć? Mimo obowiązku szkolnego? Czy po prostu chodzi o promocję szkół niepublicznych, szczególnie katolickich?!!!
~Aqa 7-04-2018 8:05
do: ~kubuś puchatek (21:57)
Nabór bo się zabiera... i nie chodzi o katolicką szkole ale zwykle podstawowki. Bo co się robi że szkołą której nie udało się zamknąć (nazwijmy ją szkołą A)? którą ma zaplecze i mozliwosci? Robi się w niej 1 oddział kl 1wszej a w szkole B którą się chce wypromować 4ry oddziały. Szkołą A nie może przyjąć dziecka z poza rejonu bo i tak brakuje miejsc dla rejonowych ale szkola B może wszystkich chętnych z A Można nie przyjąć bo nie ma gdzie... klasa nie moze miec wiecej niz 25 uczniow w rejonie jest np 40 wiec zamiast nabor dodatkowy /a sa chetni/ to nabor sie zamyka bo bedzie tylko 1 klasa a reszta do szkoły do której nawet nie wnioskowali. I to nie szkołą czy dyrekcja nie przyjmuje a miasto blokuje przyjęcia czy przerzuca dzieci

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Finał na lawecie

Radosna edukacja w przedszkolach

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2166
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%