MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wkrótce konsultacje o podziale Piechowic

Wiadomości: Region
Środa, 27 lutego 2013, 7:33
Aktualizacja: 7:34
Autor: Mea
Konsultacje społeczne z mieszkańcami Piechowic, w których będą mogli wypowiedzieć się czy są za przekształcenie trzech osiedli we wsie odbędą się w marcu. – Do 15 marca w Urzędzie Miasta można też zgłaszać w formie pisemnej uwagi i opinie co do przekształceń – powiedział Jacek Kubielski, kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Piechowice.

Piechowiczanie zadecydują czy chcą, by osiedla: Michałowice, Górzyniec, Piastów i Pakoszów przekształciły się w trzy odrębne sołectwa. Piastów i Pakoszów miałyby stanowić jedną wieś. Zmiany mają ułatwić korzystanie z dotacji unijnych dla obszarów wiejskich. Z inicjatywą wyszli mieszkańcy Michałowic.

- W konsultacjach może wziąć udział każdy mieszkaniec Piechowic i odpowiedzieć na specjalnej karcie, czy jest za odłączeniem Michałowic, Górzyńca oraz Piastowa i Pakoszowa od Piechowic, tym samym przekształcając je w sołectwa. Kolejne pytanie będzie dotyczyć przekształcenia Piechowic w gminę miejsko-wiejską – mówił Jacek Kubielski. - Na spotkaniu będą również podane informacje o zaletach i wadach pomysłu – dodał.

Konsultacje odbędą się: 11 marca o godz. 17.00 w Bazie Rejonu Dróg Krajowych przy ul. Jeleniogórskiej 4 w Pakoszowie, 12 marca o godz. 18.00 w ośrodku „Zielone Wzgórze” przy ul. Kolonijnej nr 20a w Michałowicach, 13 marca o godz. 17.00 w ośrodku „Słoneczko” przy ul. Słonecznej nr 23 w Górzyńcu i 14 marca o godz. 17.00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Szkolnej nr 4 w Piechowicach.

- Konsultacje mają pomóc radzie miasta w podjęciu decyzji o zwrócenie się do ministra administracji z pytaniem, czy takie przekształcenie jest możliwe. Jeśli większość mieszkańców będzie za odłączeniem, to wtedy rada to poprze – podkreślił kierownik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Podatkowa „nowość”  

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

To grozi tragedią  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jelonek11 27-02-2013 8:50
ALE MINISTER ZGODZIĆ SIĘ NIE MUSI
~- 27-02-2013 9:50
A jak się zgodzi na Piechowice spadnie manna z nieba
~piechow 27-02-2013 12:12
Wszystko super a czy pomyslal ktos o zmianie dowodów rejes auta o akcie notarialnym i innych dokumentach tam tez trzeba bedzie zmienic wszystko a koszty kto poniesie oczywiscie zwykli ludzie a urzad bedzie sianko zwijal z UE żenada poprostu i brak jakichkolwiek pytan.no chyba ze Pan Tusk mi wszystko opłaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ggg 27-02-2013 18:13
przy okazji zniknie komuna z Piechowic (Żymierski, 22 lipca, itp.)
~GRZ 2-03-2013 10:57
Popieram piechow! wszyscy pięknie mówią jak to będzie super, kasa z Unii, a jak jej nie dostaniemy?! Unia obcina wydatki, ale tego nikt nie mówi. z resztą skoro mieszkańcy Michałowic chcą być wsią to proszę bardzo.Zobaczymy co z tego wyjdzie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Kiermasz świąteczny – możesz pomóc!

Chcą powtórki wyborów!

Nagrody i wyróżnienia JFOON

Wróżby w Podgórzu

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%