MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Wkrótce inauguracja nowego sezonu w filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 12 sierpnia 2012, 7:50
Aktualizacja: 7:52
Autor: red
Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze zapowiada inaugurację nowego sezonu artystycznego na 21 września o godzinie 19.00. W sali koncertowej zagra orkiestra symfoniczna filharmonii pod dyrekcją Tomasza Bugaja. Wystąpią: Anna Patrys (sopran) i Janusz Olejniczak (fortepian). W programie: I Koncert fortepianowy Des–dur op. 10 Sergiusza Prokofiewa, Fantazja polska op. 13 Fryderyka Chopina i IV Symfonia G–dur Gustava Mahlera. Bilety po 30 i 20 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chodnik na Krośnieńskiej  

Czytelniczka: drogo i brudno

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Konrad 12-08-2012 8:52
Miło będzie posłuchać znakomitej artystki pochodzącej z Jeleniej Góry w towarzystwie jednego z najwybitniejszych pianistów Polski! Nie lada gratką jest też maestro Tomasz Bugaj- były dyrektor Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Plejada artystów naprawdę z najwyższej półki! Zeszłoroczny koncert był słabiutki-śpiewaczkę przerósł repertuar, ale tegoroczny to będzie prawdziwy rarytas! Ciekawe co nam dyrekcja zgotuje za rok!? To będzie jubileuszowy 50 sezon!
CН.W.D.P. 12-08-2012 9:27
DOBRZE, ZGODZĘ SIĘ, IŻ PLEJADA ARTYSTÓW ZAPOWIADA SIĘ DOSKONALE I BEZ WĄTPIENIA W CIEMNO MOŻNA POWIEDZIEĆ, ŻE BĘDZIE CZADOWO, A NAWET FAJOWSKO. W ZWIĄZKU Z TYM CHĘTNIE WYSKOCZYŁBYM DO FILHARMONII Z NASZĄ ZAJEFAJNĄ EKIPĄ ZIOMALI... ALE WYBACZCIE!! CZY JELENIEJ GÓRY NAPRAWDĘ NIE STAĆ NA JAKIEŚ NOWOŚCI Z TOP LISTY, TYLKO CIĄGLE SERWUJECIE TE ODGRZEWANE KOTLETY?? OD STU I WIECEJ LAT, TEN SAM CHOPIN, PROKOFIEW, RACHMANINOW... ŻENADA!! NO ILEŻ MOŻNA SŁUCHAĆ TYCH SAMYCH KAWAŁKÓW?? CZY JUŻ NIE MA NA ŚWIECIE KOMPOZYTORÓW?? NIKT JUŻ NIE PISZE PORZĄDNEJ MUZYKI?? SKORO TAK, TO WIDAĆ POPYTU NA TAKĄ MUZYKĘ NIE MA I NIKOMU NIE CHCE SIĘ SPAWAĆ DLA GARSTKI ODBIORCÓW.
~ada 12-08-2012 11:35
Cieszymy się ambitnego repertuaru naszej filharmonii i występów jeleniogórskich artystów, którzy zyskali uznanie na estradach nie tylko w kraju ! Oby tego rodzaju zdarzeń muzycznych było więcej i nie chodzi tu - tylko o wokalistów. Natomiast wypowiedź vel Konrada co do inauguracji poprzedniego sezonu filharmonii, jest moim zdaniem kłamliwa - proszę lepiej dokładniej sprawdzić...
CН.W.D.P. 12-08-2012 12:07
"...wypowiedź vel Konrada..." I ada WYBUCHŁA ELOKWENCJĄ...
~do ch.w.d.p. 13-08-2012 8:49
A ty wybuchasz ignorancją. Słuchaj swojej zajefajnej muzy z zajefajną ferajną i omijaj Filharmonię, bo i to miejsce spaskudzisz swoim zachowaniem. I jeśli nie możesz słuchać "odgrzewanych kotletów", to nie słuchaj, poczekaj na "fajer, bajer, mega show" !
CН.W.D.P. 13-08-2012 9:13
NO DOBRA... JAK NIE POZWALASZ, TO NIE PÓJDĘ DO FILHARMONII. SZKODA. MIAŁEM NADZIEJĘ ODCHAMIĆ SIĘ NIECO, KULTURY I POWAGI PRZEZ DUŻE "P" ZAŻYĆ, HORYZONTY SWOJE POSZERZYĆ.... LECZ SKORO TO ZAMKNIĘTA ENKLAWA, WIĘC CÓŻ-SŁUCHAJCIE SOBIE DALEJ ODGRZEWANYCH KOTLETÓW I ZASTANAWIAJCIE SIĘ W SWOIM ZAMKNIĘTYM GRONIE, DLACZEGO WAS TAK MAŁO, CZEMU TACY WSPANIALI ARTYŚCI SPAWAJĄ SIĘ DO PUSTYCH KRZESEŁ... UDAWAJCIE, ŻE WSZYSTKO JEST OK I NA KULTURĘ TRZEBA SOBIE ZASŁUŻYĆ.
~do CH.W.D.P 13-08-2012 11:56
Smutne...jakim ty ignorantem jesteś! A ile razy słyszałeś w Jeleniej Górze 4 Symfonię Mahlera albo Koncert fortepianowy Prokofiewa, że aż tak wybrzydzasz !? Odezwał się znawca! Wreszcie jest okazja posłuchać Wielkich, nie granych tu dzieł i to w wykonaniu z pierwszej ligi, a tobie nawet to nie imponuje. A kto wg ciebie jest godnym artystą!? Może Mrozu albo Peja z podkładami w stylu "usia siusia nie mam za grosz talentu za to bogatego sponsora"?Lepiej się wybierz i wreszcie posłuchaj jak brzmią prawdziwe talenty!
CН.W.D.P. 13-08-2012 14:51
KONCERTU FORTEPIANOWEGO PROKOFIEWA NIE ZDARZYŁO MI SIĘ SŁYSZEĆ W JELENIEJ GÓRZE.... FAKT!! ALE CZWARTĄ SYMFONIĘ MAHLERA CZASEM SOBIE GRYWAM NA GITARZE, TYLE ŻE NIE CHCE MI SIĘ W TYM CELU JECHAĆ SPECJALNIE DO JELENIEJ GÓRY. NIE BĘDĘ PRZECIEŻ STAŁ NA ULICY I GRAŁ, BO TO PODOBNO UWŁACZAJĄCE DLA ARTYSTY. JESZCZE KTOŚ POMYŚLI, ŻE JESTEM ALKOHOLIKIEM, JAK STASIU NAGAJEK...
~do Ch.W.D.P. 14-08-2012 10:20
Biedaczysko...ani talentu ani inteligencji za to d...lnie pyskaty! W dodatku po raz kolejny G***no masz do powiedzenia! Zajmij się czymś pożytecznym w życiu! Całymi dniami tu siedzisz i narzekasz! Nie masz własnego życia?
~Enzo 14-08-2012 13:02
Konrad chyba pomyliłeś koncert Beaty Bilińskiej (który rzeczywiście był inauguracyjnym) z koncertem Pani Harasimowicz (sprzed 2 lat), która faktycznie spartoliła wszystko co można było. Jednak terminy jakże odległe. Żal mi było Mozarta, który został obdarty żywcem ze skóry. W tym roku z pewności wyjdę z koncertu w skowronkach. To jest obsada godna inauguracji. Szykuje się ostra walka o bilety, bo niestety atrakcja niesamowita.
CН.W.D.P. 14-08-2012 14:45
RZECZYWIŚCIE PUBLICZNOŚĆ SŁUCHAJĄCA MUZYKI POWAŻNEJ, TO NIE MOJA BAJKA.... STRASZNE GBURY!! ALE SAMA NAZWA GATUNKU MUZYCZNEGO MÓWI ZA SIEBIE. WOLĘ JEDNAK MUZYKĘ I FANÓW, PRZY KTÓRYCH MOŻNA SIĘ ROZERWAĆ, A NIE DOSTAĆ ZATWARDZENIA Z POWODU SIEDZENIA NA ŚCIŚNIĘTYCH POŚLADKACH Z GROBOWYM WYRAZEM TWARZY.
~do CH.W.D.P 18-08-2012 11:39
I kto tu jest ograniczony!? Tylko i wyłącznie TY! Ludzi bywający w Filharmonii tak samo dobrze potrafią się bawić na koncertach rozrywkowych. Problem polega na tym , że to ty jesteś ograniczony i stać Cie jedynie na narzekanie, bo nie potrafisz wysilić intelektu by zrozumieć muzykę na poziomie najwyższym. Jedyne co zadowala twoją gładką korę mózgowa to tępe walenie w gary... żal...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Pamięci poległych

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
696
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%