MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Wkrótce El Tango, czyli muzyczna podróż do Argentyny

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 11:43
Aktualizacja: 11:50
Autor: red
Ten koncert, składający się z najbardziej znanych tang, odbędzie się 8 września o godz. 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, przy ul. Piłsudskiego 60. Bilety w cenie 40 i 30 zł można kupić lub zarezerwować bezpośrednio w kasie lub sekretariacie filharmonii.

Projekt „El Tango” ukazuje historię i rozwój tanga. Podczas jednego wieczoru będzie można usłyszeć, w jaki sposób ewoluowało ono i jak silne emocje wyraża.

A wszystko w wybitnym wykonaniu. Wystąpią: Krzysztof Meisinger (uznawany za jednego z najbardziej fascynujących i charyzmatycznych młodych gitarzystów, solista występujący z takimi orkiestrami jak Academy of St Martin in the Fields, Amadeus, czy Filharmonia Narodowa), Anna Maria Staśkiewicz (czołowa polska skrzypaczka, laureatka III nagrody Międzynarodowego Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w 2006 roku, solistka występująca z takimi orkiestrami jak Sinfonia Varsovia,), Aleksandra Rytwińska (młoda, znakomita skrzypaczka, laureatka wielu konkursów muzycznych), Katarzyna Budnik-Gałązka (jedna z najlepszych polskich altowiolistek, dysponuje wyjątkową techniką i ujmującym dźwiękiem), Kazimiera Meisinger (pierwsza wiolonczelistka Filharmonii Szczecińskiej) oraz Marcin Chenczke (kontrabasista na stałe związany z Filharmonią Poznańską, którego pasja łączy muzykę klasyczną i jazzową).

W programie koncertu znajdą się tak znakomite tanga, jak słynne Libertango czy Soledad Astora Piazzolli oraz Por una cabeza Gardela i oczywiście La Cumparsita Rodrigueza. Warto wspomnieć, że część opracowań zawartych w programie jest autorstwa Bernarda Chmielarza – dyrygenta i aranżera związanego z Filharmonią Dowcipu.
 
Informacja o biletach i rezerwacje pod numerami: tel. (75) 75 381 65,   (75) 75 381 71-75,   667 846 646, lub pod numerem telefonu 515 184 261, rezerwacja@filharmonia.jgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory uzupełniające w Kowarach

PZN na kręgielni

Znaleziono niewybuch

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~młody z LO 28-08-2012 22:08
bilety powinny byc po 10/ 20 zlotych ( dla młodych tyci za drogo !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje "Kuchnia Ducha Gór"

Ruszyła procedura ws. referendum

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%