Zalogowanych: 19

Puchar Polski: WKK znokautowało Sudety

Środa, 20 listopada 2013, 22:16
Aktualizacja: Czwartek, 21 listopada 2013, 1:05
W środowym spotkaniu 3. rundy Internarche Basket Cup jeleniogórskie Sudety poległy na własnym parkiecie z WKK Wrocław 61:105. Bracia Niesobscy zdobyli po 12 punktów, ale "eval" +23 Rafała, przy –45 Łukasza pokazuje różnicę klas obu zespołów.

Emocje na parkiecie hali im. Mariana Koczwary opadały od stanu 6:7 na początku spotkania. Przyjezdni wyszli z wysoką obroną zmuszając Sudety do błędów i z każdą minutą powiększali przewagę. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 16:28, a druga kwarta zakończyła się jeszcze wyraźniejszą przewagą gości (10:23). Po zmianie stron podopieczni Artura Czekańskiego kontynuowali grę bez atutów, doskonale zorganizowani wrocławianie grali z fantazją i świetnym przeglądem pola śrubując swój dorobek w kierunku trzy-cyfrówki. Autorem trafienia na 57:101 w 38. minucie był Leńczuk, a mecz zakończył się wynikiem 61:105. Bez wątpienia awans do następnej rundy wywalczyła drużyna, a nie indywidualności - aż siedmiu graczy WKK zapisało na swoim koncie dwucyfrowy dorobek punktowy.

KS Sudety Jelenia Góra - WKK Wrocław 61:105 (16:28, 10:23, 16:28, 19:26)

KS: Ł.Niesobski 12, Minciel 11, Kozak 9, Czech 8, Ostrowski 8, Raczek 7, Wilusz 6, Drąg, Nadolski, Jyż, Dąbrowski.

WKK: Ł.Diduszko 20, R.Niesobski 12, B.Diduszko 12, Grzeliński 12, Wadowski 11, Trojan 11, Szpyrka 10, Bochenkiewicz 6, Leńczuk 5, Płatek 4, Rodak 2, Kolowca.