MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Wjechała pod ciężarówkę i zmarła w szpitalu. Oślepiło ją słońce?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 3 listopada 2010, 7:57
Aktualizacja: Sobota, 6 listopada 2010, 10:53
Autor: Angela
Fot. Angela
Kilkanaście minut trwało uwolnienie nieprzytomnej kobiety zakleszczonej w zniszczonym fiacie Seicento, który czołowo zderzył się dziś rano z ciężarówką. Mieszkankę Rybnicy z licznymi obrażeniami i złamaniami zabrano do szpitala. Stan poszkodowanej lekarze określali jako ciężki: jej życia nie udało się uratować

Do zdarzenia doszło dziś rano na drodze Jelenia Góra – Zgorzelec pomiędzy rogatkami miasta a Siedlęcinem. Jak mówi świadek, kierowca innej ciężarówki, który jechał tuż za fiatem seicento, mieszkanka Rybnicy jadąc w stronę Jeleniej Góry została oślepiona słońcem.

– Ta kobieta jechała przede mną około 20 – 30 metrów od strony Zgorzelca w kierunku Jeleniej Góry. Na łuku drogi zaczęło na nią świecić ostre słońce, nie widziała swojego pasa i zamiast skręcić na prawo zgodnie z łukiem drogi, pojechała na wprost. Kiedy ciężarówka jadąca od strony Jeleniej Góry wyjechała z naprzeciwka, przysłoniła jej słońce. Widać było, że kobieta zobaczyła, że jedzie prosto na wielkie auto – mówi kierowca pojazdu ciężarowego jadącego za fiatem seicento.

– Nie zdążyła jednak uciec ani w prawo, ani w lewo. Strasznie to wyglądało, bo ten fiat seicento odbił się od tej ciężarówki na mój pas. Byłem od tego pojazdu 10 metrów, próbowałem uciekać do rowu żeby na nią nie wjechać. Gdybym jeszcze ja wjechał swoją ciężarówką na ten pojazd, to skończyłoby się to tragedią – dodaje świadek. Kierowca ciężarówki marki volvo z miejscowości Ujazd Górny mówił, że fiata zobaczył na swoim pasie w ostatniej chwili i nie miał już czasu na jakikolwiek manewr.

Poszkodowaną kobietę ze zmiażdżonego pojazdu uwolnili jeleniogórscy strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego. Akcją dowodził mł. asp. Adam Rzadkowski. – Kierująca fiatem seicento była nieprzytomna i w bardzo ciężkim stanie. Została przewieziona do szpitala, gdzie trwa ratowanie jej życia. Kierowca ciężarówki był trzeźwy – mówi asp. Bogusław Górnisiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia pacjentki.

Od czasu wypadku droga została zablokowana na kilka godzin. Kierowcy jadący od Zgorzelca w stronę Jeleniej Góry powinni się kierować przez Goduszyn lub Siedlęcin, a od Jeleniej Góry przez Jeżów Sudecki do Siedlęcina. Na miejscu ruch prowadzony jest wahadłowo przez policjantów i strażników granicznych.

Ze względu na pamieć i szacunek dla Zmarłej, komentarze pod tym artykułem zostały wyłączone

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie po alkoholu

Minka na sobotni wieczór

Pożary podczas żniw

Śmierć na żwirowni

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Zatrzymali recydywistę

Spłonęły nieużytki

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
253
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%