MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wjazd na Śnieżkę dla niepełnosprawnych – są zapisy

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Sobota, 27 lipca 2013, 7:37
Aktualizacja: 14:58
Autor: Org
Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” organizuje wyjazd na Śnieżkę na odpust Św. Wawrzyńca” dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i wolontariuszy. Wycieczka odbędzie się 10. sierpnia br. Liczba miejsc jest ograniczona. Dojazd pod wyciąg autokarem.

- Chętnych, którzy chcą wziąć udział w tej atrakcyjnej wyprawie prosimy o zgłaszanie się 29 lipca br. o godz. 15.45 w Książnicy Karkonoskiej (pokój 322) lub o zgłoszenia telefoniczne pod numerem tel. 693 595 051 – informuje Teresa Adamowicz ze Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych "Pomocna Dłoń".

W planie wycieczki jest: wjazd wyciągiem krzesełkowym na Kopę, przejście na Śnieżkę z Kopy koło Domu Śląskiego z przewodnikiem, udział we mszy świętej z okazji obchodów Św. Wawrzyńca z udziałem przedstawicieli państw sąsiadujących i duchowieństwa, poczęstunek i powrót do Jeleniej Góry. Opłata to 25 zł od uczestnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nowy program "Moja woda"

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ciekawe 27-07-2013 16:00
Wiedzieliście o tym, że w każdej cenie biletu na wyciąg na Kopę jest ukryta opłata 2 zł dla KPN-u za "udostępnianie obszaru Kopy i Złotówki dla celów turystycznych , rekreacyjnych i sportowych"? Może dlatego bilety są takie drogie. Oczywiście do tego trzeba jeszcze dokupić normalny bilet na wstęp do KPN-u za 5 zł, bez którego nie dojdzie się do dolnej stacji wyciągu (kasa znajduje się niżej). Czyste zdzierstwo.Link do źródła: http://www.kpnmab.pl/pl/oplaty-i-bilety,397. Tak samo idąc do Wodospadu Kamieńczyka trzeba kupić dwa bilety, pieniądze z obu oczywiście trafiają na konto KPN-u.
~ 27-07-2013 16:36
Za wejście do parku narodowego w Karpaczu nie trzeba płacić - wystarczy tylko że się powie, że idzie się do Kaplicy Św.Wawrzyńca na Śnieżce. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody, opłat za wstęp do parku narodowego nie pobiera się m.in. za odwiedzenie miejsc kultu religijnego w celach religijnych. Jak z ta opłatą, która jest wliczona w cenę biletu na wyciąg - nie wiem. Nie wiem, czy KPN nie łamie tu jakiegoś prawa (w tym wspomnianej ustawy), bowiem: 1) nikt o tej opłacie nic nie wie i nie dostaje żadnego pokwitowania; 2) płacą wszyscy - i przyjezdni, i mieszkańcy, a ci drudzy zgodnie z ustawą nie powinni; 3) pielgrzym wjeżdżający wyciągiem do miejsca kultu religijnego nie ma możliwości nie zapłacenia tej opłaty. Po raz kolejny chciwość przesłoniła niektórym zdrowy rozsądek i przepisy prawa.
~ 27-07-2013 16:39
PS. No i pozostaje jeszcze pytanie, dlaczego opłata 2 zł jest wliczana w wyciąg na Kopę, a na Szrenicę już nie. Czyżby znowu jakieś dziwne układziki dyrektora KPN-u z gestorami bazy turystycznej, typu: tego lubię - to nie płaci, tego nie lubię - to płaci?
~fanpipy 27-07-2013 18:25
http://www.youtube.com/watch?v=xlODtMtTGOk..... Pipa to dla ciebie,,,
~ 27-07-2013 19:53
Ciekawe czy w tym roku będzie Szczykunowicz,w 2012 go nie było.Ale już będą wybory niedługo.
~ 27-07-2013 20:39
Pozatrudniali pociotków w tym K.P.N-ie to kasa skądś musi być na ich utrzymanie. Rozpieprzyć w drobny mak to towarzycho wzajemnej adoracji z którego nie ma żadnego pożytku a tylko same problemy.
~ 28-07-2013 12:20
DOLNOŚLĄZAK. Wszystkim jest wiadomo, że ratuszowy dialog społeczny wypowiedział otwartą wojnę KSON. Ta walka skutkuje tym, że wokół niepełnosprawnych jest mnóstwo "pozytywnego" zamieszania, które w efekcie końcowym ma skutkować zneutralizowaniem działalności KSON. Magistracki Korzonek jest w pozycji uprzywilejowanej. Dysponuje pieniędzmi. Odpłatność za wycieczkę - 25 zł - jest symboliczna. Rodzi się pytanie; Kto, z czyjej kasy i w jakiej wysokości dofinansowuje wyprawę? Dlaczego ta wycieczka nie może być zorganizowana za pośrednictwem KSON? Dlaczego biuro KSON nie może rejestracji chętnych do uczestnictwa w wyprawie? Książnica Karkonoska ma inne zadania.
~ech 28-07-2013 16:16
a już myślałem, że wjazd na Śnieżkę dla niepełnosprawnych ruchowo, ale dla ludzi na wózkach nikt raczej takiej akcji by nie zorganizował - a szkoda...
~zyta 2-08-2013 22:29
Teraz dopiero przeczytałam i dlatego dla refleksji dopisuję. Skąd się wzięła cena za tę wyprawę religijno- turystyczną 25 zł. za osobę.Najdroższy składnik wycieczki to napewno opłata za wyciąg na Kopę.Ten kosztuje dla niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem tylko 5 zł. w obie strony.Trzeba się temu przypatrzyc, bo sprawa jest dęta.No chyba, że organizatorzy połowę dochodów przeznaczą na tacę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Mały Strażak dla jednostek OSP

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Przebudowa drogi nr 2273D

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
134
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%