MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Wizyta w Bambergu

Wiadomości: Powiat
Niedziela, 22 września 2019, 7:50
Aktualizacja: Wtorek, 24 września 2019, 8:06
Autor: WAC
Fot. Starostwo Powiatowe
Delegacja Powiatu Jeleniogórskiego na czele ze starostą jeleniogórskim Krzysztofem Wiśniewskim oraz członkiem Zarządu Powiatu Jeleniogórskiego Arturem Smolarkiem wzięła udział w uroczystej gali otwarcia II Tygodnia Międzynarodowego, który odbywa się w partnerskim, niemieckim powiecie Bamberg w dniach 20–29 września.

Tydzień Międzynarodowy w Bambergu to seria wydarzeń w obszarze kultury, sztuki, oświaty, sportu, gastronomii i folkloru regionalnego, które odbywają się w 16 gminach powiatu Bamberg. Biorą w nich udział delegacje wszystkich partnerów zagranicznych: z Polski (Powiat Jeleniogórski), Czech (Jablonec nad Nysą), Niemiec, Austrii, Francji, Włoch, Anglii i Holandii.

To spotkanie współpracujących ze sobą regionów europejskich, podczas którego mogą one zaprezentować swoją kulturę, tradycje i wyjątkowość, a także jest to czas spotkań, dyskusji i ustaleń dla władz tych regionów.

W skład delegacji, której przewodniczy starosta Krzysztof Wiśniewski, weszli ‪m.in‬; radni powiatowi, grupa folklorystyczna „Karkonosze”, przedstawiciele gastronomii i hotelarstwa, przedstawiciele producentów regionalnych LGD „Partnerstwo Ducha Gór” oraz pracownicy samorządowi.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Harcerze z nową siedzibą

Debata o odpadach

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 22-09-2019 10:16
A co ja mam z tego jako podatnik/sponsor?
~Człowiek kon 22-09-2019 19:45
Tez ostatnio odwiedzałem bamberg i ostatnie to co pamietam to jak wchodzę do restauracji browaru Schlenkerla. Wypiłem tam na początek ich cudownego rauchbocka. Wtedy na stół przynieśli mi zraz wołowy. Tego zraza zapiłem wędzonym weizenem, kolejnym rauchbockiem i tak wpadło jeszcze kilka ich cudownych piw. Dam sobie rękę uciąć ze nasza delegacja była w tym miejscu i skończyła wizytę w bambergu tak jak ja czyli luką w pamięci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znaleziono niewybuch

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Docenili grupę wieńcową

Senator zachęca do głosowania na maszty

Porządki przy cmentarzu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
957
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%