MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Wizyta przedsiębiorczych kobiet

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 lipca 2018, 13:08
Aktualizacja: Sobota, 7 lipca 2018, 11:20
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Grupa przedsiębiorczych kobiet z Erftstadt gości w Jeleniej Górze i okolicach, gdzie spotyka się właścicielkami lokalnych firm i władzami miasta. Wymiana doświadczeń ma pomóc obu stronom miast partnerskich w prowadzeniu działalności, ale jest też szansą na pokazanie atrakcji stolicy Karkonoszy.

Do Jeleniej Góry przyjechało 10 kobiet ze Stowarzyszenia Kobiet Prowadzących Samodzielną Działalność Gospodarczą.

- Zaangażowałam się w pomoc przy tej wizycie, aby panie zobaczyły jak najwięcej w naszym mieście, spotkały się z kobietami prowadzącymi swoje biznesy - powiedziała Bożena Wachowicz-Makieła, jeleniogórska radna.

W trakcie pobytu w Jeleniej Górze panie z Erftstadt spotkały się z Reginą Chrześcijańską z Wydawnictwa AdRem, z Danutą Sawicz z Książnicy Karkonoskiej. Ponadto zwiedzały Stare Miasto z Renatą Marchowską, a także udały się do Pałacu Łomnica, gdzie spotkały się z Elisabeth von Kuster. Drugiego dnia panie spotkały się z zastępcą Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem, z przewodniczącym Rady Miejskiej Leszkiem Wrotniewskim oraz odbyły wizytę w Domu Dziecka Dąbrówka, gdzie rozmawiały z Katarzyną Lenartowicz. Następnie udały się do przedszkola Happy Kids na Zabobrzu, były też w w pralni chemicznej Joanny Łabuz. Trzeciego dnia przedsiębiorcze kobiety z Niemiec rozmawiały z zastępcą prezydenta Piotrem Pacżóskim, a także udały się na spotkanie z pisarką Danutą Sadownik. W planie mają też wyjazd do agroturystyki Rancho w Podgórzynie.

Była to druga wizyta członkiń związku w Jeleniej Górze, pierwsza miała miejsce 7 lat temu.

- Jesteśmy zachwycone gościnnością. Widać, że panie, które prowadzą swoją działalność w Jeleniej Górze robią to z sercem i również mają plany założyć podobne stowarzyszenie - powiedziała Ute Santander, przewodnicząca stowarzyszenia.

W grupie znalazły się przedstawicielki różnych zawodów: adwokat, właścicielka zakładu metalowego, księgowa, lekarz, właścicielka firmy sprzątającej, masażystka, pani do medytacji, kosmetyczka czy projektantka stron internetowych.

- Panie są zachwycone Jelenią Górą, zakochały się w tym mieście. Podziwiały przepiękne kwiaty, są pod wrażeniem czystości w mieście i tym, że jest wiele remontów - dodała Lucyna Malinowska-Schreiber, członkini stowarzyszenia i tłumaczka.

We wrześniu planowana jest wizyta 30 dzieci z 5 opiekunami z gimnazjum w Erftstadt, zatem przyjaźń między miastami partnerskimi jest pielęgnowana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Komentarze (23) Dodaj komentarz

użytkownik facebook 6-07-2018 15:30
To może Pani Jolanta Dobrzyńska opowie o swoich doświadczeniach?
~utfg8op98y 7-07-2018 14:57
do: użytkownik facebook (15:30)
przedsiebiorcze to sa kobiety z jeleniej góry które muszą wyżyć za 1500zł które dostają za pracę w niepolskim markecie albo w niemieckiej fabryce zbudowanych na polskiej
~Ala 6-07-2018 18:35
Nasza Jelenia czysta??????? Brud i papiery są na Wolności przy starej Stylowej kosze pełne smięci i brud przy starym sklepie Prinz na Pilsudskiego ponad to liscie z zeszłej jesieni i pełno gałęzi na wzgórzu na Chelmonskiego aleja do spacerowania a syf ze hej i jeszcze tam pełno puszek i butelek a zero kosza!!!!!!!
~Pola20 6-07-2018 19:21
do: ~Ala (18:35)
Do parku na Wzgórzu Kościuszki to Zawila z Paczoskim...a mają tak blisko...powinni zawitać i zobaczyć degradację parku...wstyd i żenada dla włodarzy miasta..
~sajmon 6-07-2018 19:24
do: ~Ala (18:35)
Hmmm... Ale masz problem :) Wystarczy zadzwonić do MPGK i raz czy drugi zwrócić im uwagę a posprzątają :) Ludzie nauczcie się że takie przedsiębiorstwo co kaskę przytula pracuje dla was :) Ale miejcie też na uwadze że nie wszędzie swym okiem sięga :) Ja mam wielki szacunek za pracę dla pracowników MPGK czy zieleni miejskiej :)
~Racja :) 6-07-2018 19:44
do: ~Ala (18:35)
Racja brud w Jeleniej oprowadzali te panie gdzie posprzątali
~sajmon 6-07-2018 20:40
do: ~Racja :) (19:44)
Hmmm... Po części się nawet zwami zgadzam :) Bo sprząta się tam gdzie mieszkają radni i ludzie z układu w pierwszeństwie może nawet przesadnie ale to jest priorytet by dostać dalsze zlecenia :) Więc tam dbają :) Sam jak widzę gościa podlewającego kwiatki na placu ratuszowym :) Przypominam sobie o swoich :) Wiem jak rozwozi się drewno z wycinek po możnowładcach i jakie są wymagania co do gatunku drewna i w jakiej formie ma być dostarczony " chodzi o pieńki czy szczapki " O tym zawsze mówią bezdomni zatrudniani interwencyjnie jako niewolnik UE :) A kto ich do tej pory produkował :) PO tak wynika z moich wyliczeń :( Wywalania na bruk w samej JG a luknijcie na warszawke ile tam bezdomnych wyprodukowali :( żenada
~Bambo 6-07-2018 18:57
Trzeba je było zaprowadzić do zakładu fryzjerskiego!!!
~Pola20 6-07-2018 19:18
Tylko Pani Regina robi coś dla Jeleniej Góry.
~sajmon 6-07-2018 19:36
Hmmm... Nie poznały panie z niemiec najpotężniejszych naszych pań przedsiębiorców :) Hmmm... miałem zamiar wymienić :) Ale się powstrzymam :) Chodzi o biegłych rewidentów, bankowość, programistyczne ecie pecie znane na cały świat :) Hmmm... Panie z niemiec spotkały się tylko z płotkami :) Jak płotka z płotką :)
~Nie przesadzaj 6-07-2018 19:49
do: ~sajmon (19:36)
Nie przesadzaj i nie umniejszaj! Pani Danuta Sadownik jest bardzo charyzmatyczna osobą, o szerokim spektrum zainteresowan, wulkanem pozytywnej energii i oczywiście bardzo przedsiębiorcza! Na taki komentarz jak Twój porywa się tylko frustrat! Nie obrażaj ludzi . Zaprezentuj co Ty potrafisz,bo obstawiam że niestety nie masz czym się chwalić. Zapraszam,wyjdź zza swojego nicka
~sajmon 6-07-2018 20:08
do: ~Nie przesadzaj (19:49)
Hmmm... Mowa o kobietach więc czego oczekujesz ja nie umniejszam :) Po prostu nie wiem o kim mówisz :) Nie wiem kim ta Pani jest :) Ja jestem osobą co za młodu błyskawicznie się dorobiła :) A teraz za bardzo nic nie robię :) Może oprócz budowlanki :) Nie zarabiam ale zatrudniam rzesze bezdomnych wyprodukowanych za PO i im daję zarobić na życie :) Jak tak chcesz wiedzieć do dokładam do interesu :) Ale stać mnie na to :) Oby ludziom żyło się lepiej :) Ty zapewne odwracasz wzrok i nie patrzysz na biedę :( Moje dzieci cieszą się na wieść że jedziemy na zakupy i pojedziemy do lasu do ludzi bezdomnych :) Ja się cieszę robiąc takie zakupy bo widzę co moje dzieci do wózków pchają i widzę ich świadomość potrzeb tych ludzi :) Skarpety :) Głupie co :)
~sajmon 6-07-2018 20:12
do: ~Nie przesadzaj (19:49)
Dwa Hmmm... Mój nick jest znany w JG nie od dziś twój ~Nie przesadzaj jest dopiero z dupy :) Więc się sam ogarnij co do nicku a potem matołku nauczaj innych :)
~ 6-07-2018 21:55
do: ~sajmon (20:12)
Hahahahahaha. Twoje ego jest ogromne. Szkoda tylko, że mózg i inna część ciała malutkie.
~Nie przesadzaj 6-07-2018 20:29
OMG. To ci z Ciebie przedsiębiorca hehe pelną gębą,a i przy tym inne gęby nakarmisz ,jak to skromnie opisałeś :) pieniądze i działania charytatywne lubią ciszę.az chciałoby się napisać: Buraku
~sajmon 6-07-2018 20:56
do: ~Nie przesadzaj (20:29)
Hmmm... Zabrakło ci argumentów ? Rozmawialiśmy o kobietach ? Większość traktuję przedmiotowo i nie mają nic przeciwko temu :) Znają mnie albo lgną albo trzymają się z dala :) Nie jestem już od dawna przedsiębiorą :) Bo mi już się nie chce :) Po co ? W wieku 40 lat jestem na własne życzenie na własnej emeryturze Ale wiesz co od 14 roku życia bardzo ciężko na to tyrałem :) To mnie nauczyło pracy, odkładania, inwestowania :) Popracujesz leszczu tyle co ja to możemy pogadać :) A tak jak przypuszczam to pracujesz dla niemców lub dla prywaciarzy :)
~Nie przesadzaj 6-07-2018 21:04
do: ~sajmon (20:56)
Na pewno nie pracuje dla mizogina. I idę o zakład,że wertujesz już słownik
~Nie przesadzaj 6-07-2018 21:06
do: ~Nie przesadzaj (21:04)
Rentierze z Jeleniej dziury
~sajmon 6-07-2018 21:31
do: ~Nie przesadzaj (21:04)
Hmmm... Słownik :) ja nie boję się kompromitacji tak jak politycy :) W dupie mam konwenanse :) Po prostu taką mam naturę że mogę się z tobą spierać i nie muszę ciebie obrażać :) A że błąd zrobię mądrze mówiąc a ty będziesz dar łacha z mojego błędu to świadczy o tobie nie o mnie :)
~ 6-07-2018 22:02
do: ~Nie przesadzaj (21:04)
Błagam, jedyną książką jaką nasz dobrodziej sajmon miał w życiu w rękach była książka telefoniczna. Chociaż sądząc po infantylnych wypocinach tego osobnika to może on być pryszczatym nastolatkiem i nie znać takiego wynalazku jak papierowa KT ...
~sajmon 6-07-2018 21:22
Hmmm... Podobnie było jak namawiałem ludzi do inwestowania w franka :) Śmiali się i mówili że w franku lepiej brać kredyty :) Ale szwajcara już grubo na rok wcześniej przewidziała referendum co do podwojenia zasobów złota :) I co kto bez przedsiębiorstwa na tym zarobił krocie :) ? Ten co słuchał :)
~ 8-07-2018 22:22
Żenada, panie przedsiębiorcze z Niemiec przyjeżdżają tutaj tylko się bawić a do siebie nie zapraszają na rewizytę. Nie wnoszą nic swoim przyjazdem, tania rozrywka dla nich. Żadna to przyjaźń między miastami, jedynie wyzysk Niemców nad Polakami.
~Kasia321 9-07-2018 13:55
Wiecznie niezadowoleni, wiecznie źle, LUDZIE aż tacy jesteście nieszczęśliwi???? A ja KOCHAM to miasto! jest piękne i moje!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
141
Tak
39%
Nie
53%
Nie wiem
8%