MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wizyta przedsiębiorczych kobiet

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 lipca 2018, 13:08
Aktualizacja: Sobota, 7 lipca 2018, 11:20
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Grupa przedsiębiorczych kobiet z Erftstadt gości w Jeleniej Górze i okolicach, gdzie spotyka się właścicielkami lokalnych firm i władzami miasta. Wymiana doświadczeń ma pomóc obu stronom miast partnerskich w prowadzeniu działalności, ale jest też szansą na pokazanie atrakcji stolicy Karkonoszy.

Do Jeleniej Góry przyjechało 10 kobiet ze Stowarzyszenia Kobiet Prowadzących Samodzielną Działalność Gospodarczą.

- Zaangażowałam się w pomoc przy tej wizycie, aby panie zobaczyły jak najwięcej w naszym mieście, spotkały się z kobietami prowadzącymi swoje biznesy - powiedziała Bożena Wachowicz-Makieła, jeleniogórska radna.

W trakcie pobytu w Jeleniej Górze panie z Erftstadt spotkały się z Reginą Chrześcijańską z Wydawnictwa AdRem, z Danutą Sawicz z Książnicy Karkonoskiej. Ponadto zwiedzały Stare Miasto z Renatą Marchowską, a także udały się do Pałacu Łomnica, gdzie spotkały się z Elisabeth von Kuster. Drugiego dnia panie spotkały się z zastępcą Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem, z przewodniczącym Rady Miejskiej Leszkiem Wrotniewskim oraz odbyły wizytę w Domu Dziecka Dąbrówka, gdzie rozmawiały z Katarzyną Lenartowicz. Następnie udały się do przedszkola Happy Kids na Zabobrzu, były też w w pralni chemicznej Joanny Łabuz. Trzeciego dnia przedsiębiorcze kobiety z Niemiec rozmawiały z zastępcą prezydenta Piotrem Pacżóskim, a także udały się na spotkanie z pisarką Danutą Sadownik. W planie mają też wyjazd do agroturystyki Rancho w Podgórzynie.

Była to druga wizyta członkiń związku w Jeleniej Górze, pierwsza miała miejsce 7 lat temu.

- Jesteśmy zachwycone gościnnością. Widać, że panie, które prowadzą swoją działalność w Jeleniej Górze robią to z sercem i również mają plany założyć podobne stowarzyszenie - powiedziała Ute Santander, przewodnicząca stowarzyszenia.

W grupie znalazły się przedstawicielki różnych zawodów: adwokat, właścicielka zakładu metalowego, księgowa, lekarz, właścicielka firmy sprzątającej, masażystka, pani do medytacji, kosmetyczka czy projektantka stron internetowych.

- Panie są zachwycone Jelenią Górą, zakochały się w tym mieście. Podziwiały przepiękne kwiaty, są pod wrażeniem czystości w mieście i tym, że jest wiele remontów - dodała Lucyna Malinowska-Schreiber, członkini stowarzyszenia i tłumaczka.

We wrześniu planowana jest wizyta 30 dzieci z 5 opiekunami z gimnazjum w Erftstadt, zatem przyjaźń między miastami partnerskimi jest pielęgnowana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przetarg anulowany  

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Tu też świętowali

Komentarze (23) Dodaj komentarz

użytkownik facebook 6-07-2018 15:30
To może Pani Jolanta Dobrzyńska opowie o swoich doświadczeniach?
~utfg8op98y 7-07-2018 14:57
do: użytkownik facebook (15:30)
przedsiebiorcze to sa kobiety z jeleniej góry które muszą wyżyć za 1500zł które dostają za pracę w niepolskim markecie albo w niemieckiej fabryce zbudowanych na polskiej
~Ala 6-07-2018 18:35
Nasza Jelenia czysta??????? Brud i papiery są na Wolności przy starej Stylowej kosze pełne smięci i brud przy starym sklepie Prinz na Pilsudskiego ponad to liscie z zeszłej jesieni i pełno gałęzi na wzgórzu na Chelmonskiego aleja do spacerowania a syf ze hej i jeszcze tam pełno puszek i butelek a zero kosza!!!!!!!
~Pola20 6-07-2018 19:21
do: ~Ala (18:35)
Do parku na Wzgórzu Kościuszki to Zawila z Paczoskim...a mają tak blisko...powinni zawitać i zobaczyć degradację parku...wstyd i żenada dla włodarzy miasta..
~sajmon 6-07-2018 19:24
do: ~Ala (18:35)
Hmmm... Ale masz problem :) Wystarczy zadzwonić do MPGK i raz czy drugi zwrócić im uwagę a posprzątają :) Ludzie nauczcie się że takie przedsiębiorstwo co kaskę przytula pracuje dla was :) Ale miejcie też na uwadze że nie wszędzie swym okiem sięga :) Ja mam wielki szacunek za pracę dla pracowników MPGK czy zieleni miejskiej :)
~Racja :) 6-07-2018 19:44
do: ~Ala (18:35)
Racja brud w Jeleniej oprowadzali te panie gdzie posprzątali
~sajmon 6-07-2018 20:40
do: ~Racja :) (19:44)
Hmmm... Po części się nawet zwami zgadzam :) Bo sprząta się tam gdzie mieszkają radni i ludzie z układu w pierwszeństwie może nawet przesadnie ale to jest priorytet by dostać dalsze zlecenia :) Więc tam dbają :) Sam jak widzę gościa podlewającego kwiatki na placu ratuszowym :) Przypominam sobie o swoich :) Wiem jak rozwozi się drewno z wycinek po możnowładcach i jakie są wymagania co do gatunku drewna i w jakiej formie ma być dostarczony " chodzi o pieńki czy szczapki " O tym zawsze mówią bezdomni zatrudniani interwencyjnie jako niewolnik UE :) A kto ich do tej pory produkował :) PO tak wynika z moich wyliczeń :( Wywalania na bruk w samej JG a luknijcie na warszawke ile tam bezdomnych wyprodukowali :( żenada
~Bambo 6-07-2018 18:57
Trzeba je było zaprowadzić do zakładu fryzjerskiego!!!
~Pola20 6-07-2018 19:18
Tylko Pani Regina robi coś dla Jeleniej Góry.
~sajmon 6-07-2018 19:36
Hmmm... Nie poznały panie z niemiec najpotężniejszych naszych pań przedsiębiorców :) Hmmm... miałem zamiar wymienić :) Ale się powstrzymam :) Chodzi o biegłych rewidentów, bankowość, programistyczne ecie pecie znane na cały świat :) Hmmm... Panie z niemiec spotkały się tylko z płotkami :) Jak płotka z płotką :)
~Nie przesadzaj 6-07-2018 19:49
do: ~sajmon (19:36)
Nie przesadzaj i nie umniejszaj! Pani Danuta Sadownik jest bardzo charyzmatyczna osobą, o szerokim spektrum zainteresowan, wulkanem pozytywnej energii i oczywiście bardzo przedsiębiorcza! Na taki komentarz jak Twój porywa się tylko frustrat! Nie obrażaj ludzi . Zaprezentuj co Ty potrafisz,bo obstawiam że niestety nie masz czym się chwalić. Zapraszam,wyjdź zza swojego nicka
~sajmon 6-07-2018 20:08
do: ~Nie przesadzaj (19:49)
Hmmm... Mowa o kobietach więc czego oczekujesz ja nie umniejszam :) Po prostu nie wiem o kim mówisz :) Nie wiem kim ta Pani jest :) Ja jestem osobą co za młodu błyskawicznie się dorobiła :) A teraz za bardzo nic nie robię :) Może oprócz budowlanki :) Nie zarabiam ale zatrudniam rzesze bezdomnych wyprodukowanych za PO i im daję zarobić na życie :) Jak tak chcesz wiedzieć do dokładam do interesu :) Ale stać mnie na to :) Oby ludziom żyło się lepiej :) Ty zapewne odwracasz wzrok i nie patrzysz na biedę :( Moje dzieci cieszą się na wieść że jedziemy na zakupy i pojedziemy do lasu do ludzi bezdomnych :) Ja się cieszę robiąc takie zakupy bo widzę co moje dzieci do wózków pchają i widzę ich świadomość potrzeb tych ludzi :) Skarpety :) Głupie co :)
~sajmon 6-07-2018 20:12
do: ~Nie przesadzaj (19:49)
Dwa Hmmm... Mój nick jest znany w JG nie od dziś twój ~Nie przesadzaj jest dopiero z dupy :) Więc się sam ogarnij co do nicku a potem matołku nauczaj innych :)
~ 6-07-2018 21:55
do: ~sajmon (20:12)
Hahahahahaha. Twoje ego jest ogromne. Szkoda tylko, że mózg i inna część ciała malutkie.
~Nie przesadzaj 6-07-2018 20:29
OMG. To ci z Ciebie przedsiębiorca hehe pelną gębą,a i przy tym inne gęby nakarmisz ,jak to skromnie opisałeś :) pieniądze i działania charytatywne lubią ciszę.az chciałoby się napisać: Buraku
~sajmon 6-07-2018 20:56
do: ~Nie przesadzaj (20:29)
Hmmm... Zabrakło ci argumentów ? Rozmawialiśmy o kobietach ? Większość traktuję przedmiotowo i nie mają nic przeciwko temu :) Znają mnie albo lgną albo trzymają się z dala :) Nie jestem już od dawna przedsiębiorą :) Bo mi już się nie chce :) Po co ? W wieku 40 lat jestem na własne życzenie na własnej emeryturze Ale wiesz co od 14 roku życia bardzo ciężko na to tyrałem :) To mnie nauczyło pracy, odkładania, inwestowania :) Popracujesz leszczu tyle co ja to możemy pogadać :) A tak jak przypuszczam to pracujesz dla niemców lub dla prywaciarzy :)
~Nie przesadzaj 6-07-2018 21:04
do: ~sajmon (20:56)
Na pewno nie pracuje dla mizogina. I idę o zakład,że wertujesz już słownik
~Nie przesadzaj 6-07-2018 21:06
do: ~Nie przesadzaj (21:04)
Rentierze z Jeleniej dziury
~sajmon 6-07-2018 21:31
do: ~Nie przesadzaj (21:04)
Hmmm... Słownik :) ja nie boję się kompromitacji tak jak politycy :) W dupie mam konwenanse :) Po prostu taką mam naturę że mogę się z tobą spierać i nie muszę ciebie obrażać :) A że błąd zrobię mądrze mówiąc a ty będziesz dar łacha z mojego błędu to świadczy o tobie nie o mnie :)
~ 6-07-2018 22:02
do: ~Nie przesadzaj (21:04)
Błagam, jedyną książką jaką nasz dobrodziej sajmon miał w życiu w rękach była książka telefoniczna. Chociaż sądząc po infantylnych wypocinach tego osobnika to może on być pryszczatym nastolatkiem i nie znać takiego wynalazku jak papierowa KT ...
~sajmon 6-07-2018 21:22
Hmmm... Podobnie było jak namawiałem ludzi do inwestowania w franka :) Śmiali się i mówili że w franku lepiej brać kredyty :) Ale szwajcara już grubo na rok wcześniej przewidziała referendum co do podwojenia zasobów złota :) I co kto bez przedsiębiorstwa na tym zarobił krocie :) ? Ten co słuchał :)
~ 8-07-2018 22:22
Żenada, panie przedsiębiorcze z Niemiec przyjeżdżają tutaj tylko się bawić a do siebie nie zapraszają na rewizytę. Nie wnoszą nic swoim przyjazdem, tania rozrywka dla nich. Żadna to przyjaźń między miastami, jedynie wyzysk Niemców nad Polakami.
~Kasia321 9-07-2018 13:55
Wiecznie niezadowoleni, wiecznie źle, LUDZIE aż tacy jesteście nieszczęśliwi???? A ja KOCHAM to miasto! jest piękne i moje!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie kręcone!

O rozpadających się górach

W Termach Cieplickich superpromocja!

Wypadek przy baniakach  

Problemy krwiodawców

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
852
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%