MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wizyta Estończyków w regionie

Wiadomości: REGION
Czwartek, 6 sierpnia 2009, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Ola
Fot. Ola
Wczoraj w południe w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Kowar, przyjęto gości z Estonii. Wizyta zorganizowana przez jednego z członków SMK, jednocześnie wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego, Marka Mikruta, jest kolejnym etapem coraz bardziej zacieśniających się kontaktów naszego regionu z Estonią.

W najbliższych dniach, odbędą się jeszcze spotkanie z estońskimi fotografikami oraz muzykami.
W południe Stowarzyszenie Miłośników Kowar przyjęło wizytę gości z Estonii. Wśród nich pojawiła się m.in.: Marija Kondratijva (wokalistka) oraz Vsjewolod Pozdeev (akompaniator), uczestniczący w Międzynarodowych Warsztatach Operowych w Karpaczu. Niestety, nie wszystkim zaproszonym gościom udało się dotrzeć do Kowar.

Motywem wizyty Estończyków nad Jedlicą była zeszłoroczna wystawa „naszych” fotografików (Mariana
Bochynka, Zbigniewa Kulika, Marka Mikruta, Jacka Kunikowskiego oraz Jacka Szczerbaniewicza) w Tallinie oraz Narwie – tłumaczy organizator dzisiejszego spotkania, Marek Mikrut. Obecna dzisiaj, Marija Kondratijva pomogła zorganizować ekspozycję naszych fotografii w Bibliotece Narodowej w Tallinie – dodaje.

Podczas spotkania w Kowarach, organizator zaprezentował zaproszonym wystawę autorstwa Zbigniewa Kaniuka - „Kowary na starej widokówce”, opowiadając o najważniejszych etapach w historii miasta. Przy okazji, goście obejrzeli dzieła Małgorzaty Pernak de Gast, a na koniec wizyty w siedzibie SMK, zaproszono ich na słodki poczęstunek. Potem, należący do Miłośników Kowar, Marek Mikrut, zabrał estońską ekipę na piesze zwiedzanie miasta oraz podziemną wizytę w kowarskiej sztolni.

Jutro ma jeszcze dotrzeć sześciu fotografików z Estonii (reprezentantów Fotoclubu Narva), którzy zatrzymają się w Kowarach do 11 sierpnia. Tego dnia, w jeleniogórskim DODN-ie odbędzie się wystawa fotograficzna Estończyków. Dodatkową atrakcją tego wydarzenia będzie występ zespołu „Un Canto” Mariji Kondratijvej.
Na pewno warto pochwalić, że zagraniczne wizyty lokalnych artystów nie zawsze kończą się na jednym spotkaniu, ale, tak jak w opisanym przypadku, otwierają nam kolejne drzwi do międzynarodowej współpracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gdzie wymienią oświetlenie?

Zamknięcie szlaków w Rudawach Janowickich

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Józef 6-08-2009 8:38
I oto jak konsekwentnie działa Marek Mikrut. Wszędzie go pełno, a to z Austriakami, a to z Ukraińcami, a to z Estończykami. Ruchliwość i inicjatywy Mikruta nie wszystkim są na rękę, ale on się jakoś tym nie przejmuje, nie zraża typowo polskim jadem. To rzeczywiście podziwu godny działacz samorządowy. Bardzo pięknie działa też Towarzystwo Miłośników Kowar, niesłychanie aktywne na niwie artystyczno-kulturalnej. Coś się dzieje w tych Kowarach, chociaż na ogół ręce opadają....
~Anna 6-08-2009 9:44
Moje gratulacje Panie Marku ! Jak zwykle dzięki Panu inicjatywie dzieje się coś dobrego, ciekawego,zachęcającego do działania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chińczycy zainwestują?

Kiedy zaczną na Nadbrzeżnej?

Zmiana orgnizacji ruchu w Ścięgnach

PiS zaprezentował kandydatów

PiS ujawnił listy kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
553
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%