MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Witryny pokusą dla łobuzów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 listopada 2008, 11:30
Aktualizacja: 11:31
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jeleniogórscy wandale upodobali sobie ostatnio nie tylko niszczenie budynków malunkami w spreju. Wyżywają się na szybach wystawowych, czego efekty widać na kilku ulicach.

Ostatnio grupa wyrostków przepuściła szturm na ulicę Wolności na jej odcinku do placu Niepodległości do Skłodowskiej-Curie niszcząc kilka szyb wystawowych w sklepach.

Najpewniej wandale niszczyli tylko po to, aby zniszczyć. Dostępu do sklepów bronią bowiem podwójne szyby, z których druga jest wzmocniona i odporna na kamienie. O rabunku nie mogło być więc mowy. Wandale pozostawili po sobie „pamiątkę” w postaci pokruszonego szkła, które przez kilka godzin zalegało na chodnikach. Niestety, mimo sygnału od pobliskich mieszkańców, którzy widzieli sprawców, udało im się uciec zanim nadjechały służby mundurowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z A. Banieckim

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (10) Dodaj komentarz

ebee 14-11-2008 12:30
- "Niestety, mimo sygnału od pobliskich mieszkańców, którzy widzieli sprawców, udało im się uciec zanim nadjechały służby mundurowe....." Bo takie mamy służby mundurowe. Ale.........w statystykach wszystko gra i jest O K !
~Klos 14-11-2008 15:09
Nasza policja posiada najslabsze wyniki w Europie pod wzgledem wykrywalności zlodzieji i zatrzymań chuliganow. Nie wiadomo co jest powodem ,bo juz POLICJA nie moze narzekac na brak sprzetu, ludzi ,warunkow socjalnych ,benzyny, itp. Moze przyczyna lezy w lenistwie , rozpolitykowaniu, nieudolnych matodach dzialania , niskiej dyscyplinie oraz nadmiernymi profitami. A wyniki sa smutne i mizerne. Jak co jakis czas sie udowadnia w mediach .
~Misza 14-11-2008 16:41
Zaraz po polączeniu Niemiec , podobne i nagminne poczynania byly w miastach na terenia bylego NRD - wybijano szyby , podpalano niektore domy, swiniono po ścianach - bylo tak do czasu wymiany szeregow policjantow, naczelnikow i dalo to dopiero wyniki .Najtrudniej bylo w Rostoku , ale tam wymiwniono tez wodzów i średnią kadrę. Policjanci nie poszli spać dopóki jak nie wykryli i zatrzymali sprawców, zrobiono sprawcom kilka pokazówek w mediach i TV oraz przedstawiono wykonanie kar .To sie nazywa demokracja,prawo rzadnośc i wyegzekwawanie naprawy szkód i poniesienie kary.Dzisiaj jest swięty spokoj, bo nikt nie waży sie niszczyc i dokonywać tego co nie akcepuje większość czyli nieladu. A porzadek musi być - trzeba jego odpowiednio wymusić i utrzymać a od tego jest policja - a jaka jest to należy wyciągnąć wnioski i to jak najszybciej , bo miasto drży przed wandalami i chuliganami .
~Tee 14-11-2008 18:49
A może by tak z rozpędu wszystko ogrodzić w Jeleniej Górze, przy okazji grodzenia parku zdrojowego. Niech zatem przed szybami wystawowymi będą mury albo ogrodzenia metalowe zamykane na noc. Bo na monitoring nie stać Jeleniej Góry. Ogrodzenia są pewnie tańsze.
~kgb 14-11-2008 21:33
To banda tchórzy . Siedzi potem taki jeden z drugim w kiciu i jedzą ryż z robakami bo się boja wychylić.Lanie trzeba im w końcu spuścić!!!
~Sabath 14-11-2008 22:24
wandalów trzeba samemu zatrzymywać i samemu zrobić z tym porządek
~Pytanie 14-11-2008 23:43
Ciekawe czemu tej drugiej szyby "wzmocnionej i odpornej na kamienie" nie wstawili od zewnątrz???????
~Trzy grosze... 15-11-2008 3:33
...skoro mowa o wandalizmie, to ciekawe co przyniesie zblizajacy sie weekend...? nie chce wywolywac wilka z lasu, ale bezsilnosc polaczona z beztroska ekipy rzadzacej, policji i strazy miejskiej jest przerazajaca...
~kapitan 15-11-2008 10:55
Niech komendant oglosci stawki za ujecie wandala czy chuligana i przywleczenie jego na komisariat. Sprawę z dewastacja i wandalizmem rozwiąże się blyskawicznie . Moga to być pieniadze pochodzace też z częsci poborów policjanta danego rewiru gdzie dokonano wandalizmu.Będzie to sprawiedliwe bo wynikami pracy i pieniędzmi będą sie dzielić - lapacz wandala i administrator d/s ladu i porządku czyli policjant.Efekty murowane.
~xxx 16-11-2008 1:16
"udało im się uciec zanim nadjechały służby mundurowe" jak zwykle...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Lwówczanin w ITTF

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Nowa trasa przyrodnicza

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
890
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%