MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Witryna skazana na sukces

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Piątek, 11 grudnia 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Karolina
Fot. Karolina
Wzbudza coraz większe zainteresowanie, ładnie się prezentuje i zawiera wszystkie bieżące informacje. Jej twórcy są z niej bardzo dumni i liczą na jeszcze większe powodzenie. Mowa tu o oficjalnej stronie internetowej Szklarskiej Poręby.

Ponad rok temu oficjalny serwis miasta pod Szrenicą przeszedł wiele zmian i doczekał się nowej odsłony. Całkowitej reorganizacji uległy zakładki: kalendarz imprez, komunikat narciarski i przede wszystkim baza noclegowa. Nowy serwis oparty jest na systemie CMS i ma układ portalowy.

Każdy legalnie działający obiekt noclegowy i gastronomiczny otrzymał login i hasło do swojego modułu w zakładce na tej stronie. Twórcy bazy noclegowej udostępnili właścicielom hoteli i restauracji piktogramy (rysunki prysznica albo sztućców) oraz mapki z lokalizacją poszczególnych obiektów. Moduł jest ustandaryzowany, co oznacza np. jednakowy rozmiar i kolor czcionki dla opisu wszystkich pensjonatów czy hoteli.

Właściciele obiektów noclegowych i gastronomicznych we własnym zakresie mogą na bieżąco dodawać zdjęcia i umieszczać kolejne wpisy, dotyczące choćby oferty last minute. – Pozwala to zaoszczędzić wiele czasu. Wcześniej musieliśmy za każdym razem dzwonić do moderatora strony i prosić go o zmianę oferty. Teraz sami wchodzimy na nasz moduł i wpisujemy np. szczegóły świątecznej promocji w sezonie zimowym. – opowiada manager Wioletta Jurkiewicz z hotelu Villa Romantica.

W rok od premiery nowej wersji serwisu zakładka cieszy się bardzo dużą popularnością wśród gestorów bazy noclegowej. Nie mniejszą furorę na stronie robią panoramiczne zdjęcia najciekawszych atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby. Wykonała ja agencja fotograficzna Panoramica w technice 360 stopni.

Za pomocą jednego kliknięcia możemy przenieść się na Szrenicę, Złoty Widok czy Wodospad Szklarki. – Teraz każdy turysta zanim przyjedzie do Szklarskiej Poręby może najpierw wirtualnie odwiedzić interesujące go atrakcje, a także odkryć zupełnie nowe – mówi zaangażowany w budowanie nowego wizerunku strony, Zbigniew Kubiela.

Po modernizacji serwisu zauważono wzrost zainteresowania ze strony internautów. Liczba odsłon w ciągu ostatniego roku wynosiła 500 tysięcy razy. Nie są to tylko pobieżne odwiedziny, ale trwające co najmniej kilka minut. Oznacza to, że potencjalni turyści wnikliwie zapoznają się z informacjami serwisu Szklarskiej Poręby. Na tej podstawie możliwa była statystyka, która wykazała, że oprócz internautów z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego zainteresowanie miastem rośnie wśród mieszkańców z pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie daj się naciągnąć!

Wyborcze obiecanki cacanki

Zamek Książ: historia i tajemnice

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~rdzenniak 11-12-2009 8:19
Brawo panie Zbyszku , brawo Poreba Szklarska !!!!!
~ 11-12-2009 8:55
Widać, że ta strona żyje
~EM 11-12-2009 9:37
A może tak gmina Podgórzyn zrobi coś ze swoją stroną, bo jest bardzo nudna.
~kwa 11-12-2009 9:55
jelonka! gratuluje screenshota! w paint'ie robiony?
~mm 11-12-2009 9:56
Wypadałoby chyba podać adres strony.
~ 11-12-2009 10:18
a nie dało rady "print screen" zrobić?
~ 11-12-2009 12:14
Faktycznie - strona jest bardzo ładna, zrobiona ze smakiem i profesjonalnie. Gratulacje :-)
~Prośba do Szklarskiej Poręby 11-12-2009 14:46
Ja mam do Szklarskiej Poręby prośbę. Przystopujcie trochę, bo nas rudy w Karpaczu łaja każdego dnia. Trochę przesadzacie: najlepsza IT, najlpeszy MOPS, najwięcej boisk, puchar świata FIS, a teraz najlepsza strona i najlepsze kamienie (które zresztą od was skopiowaliśmy, ale jak widzę te wasze głazy, to mnie zazdrość bierze, bo są wiele ładniejsze). Dajcie trochę na wstrzymanie, bo rudy czkawki dostaje jak słyszy Szklarska Poręba.
~Łysy 11-12-2009 17:21
My Rudego lubimy i cieszymy bardzo się, że nas naśladuje. To znaczy, że nasze poomysły, realizacje i inicjatywy są niezłe. To tweż znak, że chyba kończy się ta kretyńska rywalizacja, która zapoczątkowali bhurmistrzowie I kadencji. Pozdrawiamy Karpacz
~EM 11-12-2009 18:15
Obejrzałam stronę.... super...tak trzymać. Chociaż jestem bliżej Karpacza, ale kibicuję Szklarskiej Porębie, umie się zareklamować. Do "mm" - strona: www.szklarskaporeba.pl
~Gabor 11-12-2009 21:48
Gratuluję pani Karolinie za rozbawienie mnie niemal do łez swoim zdjęciem :) jest taki przycisk - "print screen" na klawiaturze.
~ 12-12-2009 10:34
Tak jak w Szklarskiej Porebie sie dzieje to dawno już nie było. Brawo Wichniak. Ale Karpacz też świetnie sobie radzi. Myśle, że 2010 rok kiedy obie miejscowości bedą obchodziły uroczystości - 50 lat nadania praw miejskich to udowodnią, że są liderami po polskiej stronioe Karkonoszy. Pewnie będzie to okazja do wielkiej współpracy ze sobą. A przy tym i inne miejscowości sie \"ogrzeją\". Czas mówić głośno wspólnej ofercie Karkonoszy.
~moll 14-12-2009 23:48
ale moglibyście trochę w tej szklarskiej posprzatac, jakas taka zaniedbana,,,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Na roboczo o partnerstwie

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Od niedzieli z nowymi przystankami

„Rzemiosła” razem z MZK

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
940
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%