MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Witold Janiak Trio zagrał jazzowe wersje filmów

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 21 października 2014, 15:19
Aktualizacja: 15:22
Autor: Manu
Fot. Organizator
W ubiegły piątek (17.10.) w Hotel&Saund Bossanova w Szklarskiej Porębie w koncercie zatytułowanym “Cinema Meets Jazz !” zagrał Witold Janiak Trio. Koncert odbył się w ramach Jazzowej Jesieni organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej jako imprezy towarzyszącej nadchodzącemu XIII Międzynarodowemu Krokus Jazz Festiwal 2014 w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

- Muzycy z zespołów z lat 50 i 60. XX wieku brali na warsztat piosenki, które leciały w radiu, do których ludzie tańczyli. Oni to brali, aranżowali, grali po swojemu. To jest sięgnięcie do melodii, które ludziom coś mówią, dzięki temu ludzie się tego nie boją – tłumaczył po koncercie pianista Witold Janiak, laureat Grand Prix m.in. Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival oraz “Oskara Jazzowego” przyznawanego przez Stowarzyszenie Melomani.

Witold Janiak (fortepian) wraz z Rafałem Różalskim (kontrabas) oraz Kamilem Miszewskim (perkusja), do muzycznej konsumpcji przygotował jazz w wydaniu wyjątkowo przystępnym. Była solidna baza, w postaci znanych filmowych hitów oraz “przyprawy” oparte na jazzowej aranżacji i odrobinie scenicznej dowolności. Jak mówił sam artysta, to sięganie do korzeni tego muzycznego gatunku.

Uczestnicy koncertu mogli usłyszeć prawie wszystkie aranżacje, które powstały na potrzeby płyty “Cinema Meets Jazz !”. Utwory z tej płyty to wdzięczny materiał do improwizacji, na dodatek bardzo nośny ze względu na tytuły, które doskonale znamy za sprawą wybitnych dzieł filmowych, m.in. “Chinatown”, “Dirty Dancing”, “Forest Gump” czy “Rydwany ognia”.

Wśród filmowych hitów zaadaptowanych w nowej muzycznej konwencji, niewątpliwie wyróżniał się motyw z filmu “8 mila” z wyjątkowo ciekawą partią, graną solo na kontrabasie przez Rafała Różalskiego. Jazzowi muzycy przedstawili także swoją wizję muzycznego motywu ze znanej kreskówki “Między nami Jaskiniowcami” (The Flintstones).

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyjątkowa wystawa

Warsztaty pod Buczkiem

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~parafianka 21-10-2014 16:02
Wybierałam się. Byłam nawet w sobotę w Szklarskiej na Kamieńczyku, ale niestety musiałam wracać do Jeleniej. Bardzo żałuję. Uwielbiam atmosferę hotelu Bossa Nova.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Politycy komentują wynik wyborów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
715
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%