MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wirtualna siła

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 marca 2006, 0:00
Autor: Konrad
Fot. Archiwum
Koniec z bieganiem z podaniami o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych. Wydział oświaty jeleniogórskiego urzędu miasta uruchamia właśnie internetowy system składania dokumentów do wybranych placówek.

Będą w nim działać wszystkie szkoły średnie i zawodowe. Absolwent gimnazjum będzie mógł na bieżąco sprawdzać, czy został przyjęty do wybranej placówki, czy jednak musi pomyśleć o innej.

Zasady rekrutacji są takie same jak dotychczas: o przyjęciu do szkoły decydować będzie średnia ze świadectwa oraz inne osiągnięcia gimnazjalistów.
Jak wyjaśnia Bogusław Gałka, zastępca prezydenta Jeleniej Góry odpowiedzialny za oświatę, każdy gimnazjalista będzie mógł skorzystać z komputera w szkolnej pracowni internetowej, a nauczyciele i opiekunowie będą mieli obowiązek pomocy uczniom składającym wirtualne podania.

Dokumenty trzeba będzie zanieść do szkoły dopiero po tym, gdy uczniowie zostaną powiadomieni o przyjęciu do szkoły.
– Dzięki temu systemowi we wszystkich szkołach będzie obowiązywał jednolity system rekrutacji, oraz w znacznym stopniu ograniczymy bieganie z dokumentami od szkoły do szkoły – zapewnia Bogusław Gałka.

Niewatpliwie będzie to też duże ułatwienie dla gimnazjalistów spoza Jeleniej Góry. Zamiast wielokrotnych wypraw do kolejnych szkól złożą podania drogą elektroniczną, a do szkoły pojadą, gdy zostaną przyjęci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Nowy man dla OSP

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mama gimnazjalistki 23-03-2006 9:10
Czy możecie podać stronę internetową, na której ma działać ten system? Będę wdzięczna....
~Olo#4 23-03-2006 16:08
www.jgora.edu.com.pl albo www.jeleniagora.edu.com.pl Chwilowo żaden z nich nie działa, następuje przekierowanie na stronę główną serwisu. Ale oficjalny start jest przewidziany za m-c, o ile sie nie mylę.
~Mama gimnazjalistki 24-03-2006 8:30
Dzięki za informację.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głosowanie w JBO  

Wybory: Zwycięstwo PiS

Deszczowy dogtrekking

Co z przebudową stadionu przy Lubańskiej?  

Wypadek przy sądzie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
697
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%