Wiosna z wiatrówką. “Ustrzelili” puchar naczelnika

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 25 marca 2012, 14:26
Aktualizacja: 14:27
Autor: Angela
Gimnazjum nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze – to szkoły, które w tym roku zwyciężyły w Zawodach Strzeleckich o Puchar Naczelnika Edukacji UM Jeleniej Góry. Zawody odbyły się w miniony czwartek (22.03) na strzelnicy LOK na skałce.

W zawodach udział wzięły trzyosobowe drużyny chłopców i dziewcząt, łącznie 81 osób. Uczestnicy strzelali z karabinka pneumatycznego.
Wśród szkół gimnazjalnych I miejsce w klasyfikacji łącznej chłopców i dziewcząt zajęło Gimnazjum nr 4 ( 197 pkt.), II miejsce wystrzelało Gimnazjum nr 1 (159 pkt.), a trzecie miejsce Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze (142 pkt.). Najlepsza drużyna dziewcząt okazała się z Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 (100 pkt.), a w kategorii chłopców, z Gimnazjum nr 1 (128 pkt.).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na siedem startujących placówek równych sobie nie miało ZSO nr 1 w Jeleniej Górze (207 pkt.), drugie miejsce zdobył Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Piechowic (190 pkt.), a trzecie miejsce Zespół Szkół Przyrodniczo- Żywieniowych z Sobieszowa (149 pkt.).
Najlepszą drużyną żeńską zostało I LO w Jeleniej Górze, a w kategorii chłopców ZST Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Piechowic.

Indywidualnie z gimnazjalistów najwyższej oceniono Martę Rojek (Gimnazjum przy ZSO nr 1) oraz Michała Lazarka (Gimnazjum nr 1). Ze szkół ponadgimnazjalnych nagrody i dyplomy indywidualne przyznano Ewelinie Czerniatowicz (ZSP-Ż Sobieszów) i Patrykowi Kobelisowi (III LO).

Organizatorem zawodów był jeleniogórski Zarząd Rejonowy Ligii Ochrony Kraju pod kierownictwem Szymona Dadaczyńskiego i jego zastępcy Andrzeja Urbańskiego. W komisji sędziowskiej zasiedli S. Stefański i M. Miedziejewski.