MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Wiosna z wiatrówką. “Ustrzelili” puchar naczelnika

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 25 marca 2012, 14:26
Aktualizacja: 14:27
Autor: Angela
Gimnazjum nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze – to szkoły, które w tym roku zwyciężyły w Zawodach Strzeleckich o Puchar Naczelnika Edukacji UM Jeleniej Góry. Zawody odbyły się w miniony czwartek (22.03) na strzelnicy LOK na skałce.

W zawodach udział wzięły trzyosobowe drużyny chłopców i dziewcząt, łącznie 81 osób. Uczestnicy strzelali z karabinka pneumatycznego.
Wśród szkół gimnazjalnych I miejsce w klasyfikacji łącznej chłopców i dziewcząt zajęło Gimnazjum nr 4 ( 197 pkt.), II miejsce wystrzelało Gimnazjum nr 1 (159 pkt.), a trzecie miejsce Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze (142 pkt.). Najlepsza drużyna dziewcząt okazała się z Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 (100 pkt.), a w kategorii chłopców, z Gimnazjum nr 1 (128 pkt.).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na siedem startujących placówek równych sobie nie miało ZSO nr 1 w Jeleniej Górze (207 pkt.), drugie miejsce zdobył Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Piechowic (190 pkt.), a trzecie miejsce Zespół Szkół Przyrodniczo- Żywieniowych z Sobieszowa (149 pkt.).
Najlepszą drużyną żeńską zostało I LO w Jeleniej Górze, a w kategorii chłopców ZST Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Piechowic.

Indywidualnie z gimnazjalistów najwyższej oceniono Martę Rojek (Gimnazjum przy ZSO nr 1) oraz Michała Lazarka (Gimnazjum nr 1). Ze szkół ponadgimnazjalnych nagrody i dyplomy indywidualne przyznano Ewelinie Czerniatowicz (ZSP-Ż Sobieszów) i Patrykowi Kobelisowi (III LO).

Organizatorem zawodów był jeleniogórski Zarząd Rejonowy Ligii Ochrony Kraju pod kierownictwem Szymona Dadaczyńskiego i jego zastępcy Andrzeja Urbańskiego. W komisji sędziowskiej zasiedli S. Stefański i M. Miedziejewski.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sankami w memoriale Warzyboka

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Jeleniogórzanie tuż za podium

Wybiegali brąz mistrzostw Polski

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%