MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Wiosennie i słonecznie w „Dwójce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 marca 2015, 8:20
Aktualizacja: 8:26
Autor: Koło Redakcyjne „Chrobrówki”
Fot. Koło Redakcyjne „Chrobrówki”
Powitanie wiosny w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze w klasach IV–VI upływało pod hasłem: „Dzień Słońca”, gdyż odbyło się w przeddzień nadejścia wiosny i w dniu, w którym doszło do częściowego zaćmienia, czyli 20 marca.

W auli zgromadzili się uczniowie wraz z wychowawcami, gdzie wszyscy wysłuchali ciekawostek o Słońcu, zilustrowanych prezentacją multimedialną, przygotowaną przez Emilię Krajewską, uczennicę klasy VIa.

Następnie uczniowie klasy Va odczytali zabawne i ciekawe fraszki, rymowanki oraz wierszyki dotyczące Słońca, które sami zredagowali. Na koniec każda klasa układała z przygotowanych wcześniej nakrętek własne słoneczka. Trudno było wybrać to najpiękniejsze, dlatego każdy uczeń w nagrodę otrzymał słodki poczęstunek. Warto wspomnieć, że zabawa powstała z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pedagoga Agnieszki Gałki i Marleny Mazur.

Tego samego dnia uczniowie klas młodszych witały nadchodzącą wiosnę na sportowo. Ubrani w energetyzujące, barwne stroje, w wyśmienitych nastrojach startowali w rozmaitych konkurencjach, bowiem swój „Dzień Słońca” obchodziły 18.03. Dzieci malowały wtedy słoneczka, przynosiły wykonane przez siebie Układy Słoneczne, o których niedawno rozmawiały na lekcjach. Żółte kolory ubranek rozświetlały szkolne sale i korytarze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Projekt "Zdalna Szkoła +"

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~A 22-03-2015 23:56
Rany jaki reportaż, jaki język!! Czyżby sprawozdawca szlify reporterskie zdobywał w czasach słusznie minionych?
~stary uczeń 22-03-2015 23:59
Sprawozdanie ja w czasach, z których pamiętam wierszyk bardzo się do tegoż sprawozdania komponujący: Died maroz siewodnia chmuryj, u niewo tiempieratura, wosiem gradusow tiepła, niewiesołyje dieła, pabieżał skarieje w aptieku, abratiłsia k czieławieku – Możno wypisać miksturu szto by zbić tiempieraturu?- czieławiek skazał w atwiet – ad wiesny, mikstury niet.
~ups 25-03-2015 15:49
Do sfrustrownych komentujacych poprzednikow ten tekst pisaly dzieci nawet Ich nie oszczedzicie swoimi chorymi komentarzami macie jakies komunistuczne kompleksy sobaki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Spór o szkołę w Sosnówce się zaostrza  

Wsparcie dla podopiecznych ośrodków wychowawczych

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1035
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%