MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wiosenne porządki po srogiej zimie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 7 kwietnia 2009, 13:17
Aktualizacja: 13:17
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Psioczący na tumany kurzu unoszące się z piachu pozostałego po akcji zimowej będą mieli mniej powodów do narzekań.

W mieście zaczęło się sprzątanie poboczy ulic, gdzie zalega najwięcej pyłu i piachu pozostałego po zimowym sypaniu nawierzchni traktów. W minionych miesiącach drogowcy zużyli kilkanaście ton mieszkanki i piasku. Teraz trzeba będzie to usunąć. Porządek robią zmechanizowane zamiatarki. Dziś jeździły w obrębie śródmieścia.

Mieszkańcy ulic w odległych od centrum dzielnicach mają nadzieję, że pojazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej dotrą także tam. Z reguły to właśnie na peryferiach pozimowy brud utrzymuje się najdłużej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Już 50 lat razem

Remont tarasu Karczmy Sądowej

Komentarze (8) Dodaj komentarz

piipi 7-04-2009 15:15
..PROPONUJE zostawic piasek !!.~Bedziemy mieli w upalne lato Costa de la Luz.*Fajnie.
~zk 7-04-2009 16:54
A co ze sterta smieci po drodze na Paulinum obok dawnego Pegeeru?Niedlugo mala rocznica od momentu wywalenia przez jakas ekipe budowlana.Straz miejska zawiadomiona,odsylaja do ,,zieleni" i tak trwa a smieci jak lezaly tak leza...
~Zdziwiony 7-04-2009 17:15
A do Sobieszowa na pewno zawitają w pełni lata !!!.
~Spity Gonzales 7-04-2009 18:52
Cóż za dramatyczny tytuł ?! Nie tragizujcie. Czyżby tegoroczna zima była aż tak sroga ? Naprawdę bywały sroższe.
~duduś 7-04-2009 20:30
a kiedy ktoś posprząta ścieszke rowerową na Pierłe Zachodu???złaszcza sterte śmieci między grzybkiem a ul.obrońców pokoju...przy ścieszce rowerowej leży kilka stert śmieci...KIEDY TO ZOSTANIE POSPRZĄTANE???
diablica 7-04-2009 20:47
Gonzales - myślę, że te 30stopniowe mrozy zostały większości w pamięci:) a te małe czyściarki to na niektórych ulicach robią jeszcze większy śmietnik niż był!
~Komerek 7-04-2009 21:54
Czy ktoś zwrocil uwage na jakośc tych uslug zamiatania !- nie dośc że miasto jest zapyziale od brudu to zamiatarka robi marnotrawną robote , bo wygrzebany piasek od krawęznika zostaje wyrzucony obrotowo na srodek jezdni , nastepnie jedzie dalej , nabija kilometrow , spali drogie paliwo, kierowca wezmie dniówke a piasek wyrzucony przez zamiatarke na czystą jezdnię - zostaje ponownie przez samochody i deszcz skierowany pod krawężnik .czy za taka robote nalezy placic ? i kogo obciązyc za to partactwo! A gdzie jest kierownictwo firmy i lekko placace wladze miasta za taka uslugę !
~Filomat 7-04-2009 22:04
Miasto jest rekordowo zasyfione - gory smieci na kazdym miejscu, brud i niesamowity smród , strumienie wodne zapchane odpadami typu telewizory, tapczany, lodowki , tysiace opakowań plastikowych - czyli tyfus Europy - a gdzie straz miejska od zatrzymania i zlikwidowania tych kanalii śmiecących , gdzie policja od porzadku , wydzialy ochrony srodowiska , sanepidy, inspekcje ,rada miasta - czy to cale towarzystwa to jedno wielkie nieporozumienie i niebawem doprowadzi to miasto do zupelnej ruiny , bo gospodarczo juz chyba zalatwili , teraz tylko syfu i tyfusu brakuje. Jak będzie smakowalo jajeczko Panom decydentom ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Studium na początek

Radni KO przeciw kupcom?

Będzie kręcone!

Łaknęli Kwiatu Jabłoni

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
977
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%