MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wiosenne klimaty w MDK

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 6:37
Aktualizacja: 6:43
Autor: Paulina Tomkalska
Fot. Paulina Tomkalska
Dzieci oraz młodzież z Jeleniej Góry i regionu prezentowały swoje muzyczne i recytatorskie talenty podczas koncertu w wiosennych klimatach, który odbył się w sobotę (20.04.) w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Koncert rozpoczął Zespół Muzyki Dawnej, który zaprezentował pięć utworów. Byli to młodzi i utalentowani muzycy, którzy grali na różnych instrumentach. Poubierani byli w stroje prezentujące tamte czasy. Opiekunem zespołu jest Sylwia Raban.

Następnie na scenie pojawił się Tymoteusz Bednarek, recytując krótki wiersz Jana Brzechwy „Przyjście wiosny”. Po nim na scenie pojawiła się dziewczyna o niezwykłym głosie – Natalia Lis z Piechowickiego Ośrodka Kultury, która zaśpiewała dwie znane wszystkim piosenki: „Świat się pomylił” z rep. Patrycji Markowskiej oraz „Moje serce to jest muzyk” z rep. Ewy Bem. Wykonanie zostało przyjęte ogromnymi oklaskami.

Następnie Adam Zwoliński zaczarował publiczność swoim „Wiosennym Czarodziejem”. Ewa Kobielska oraz Natalia Droń prezentowały po dwa utwory śpiewane i również zebrały moc oklasków, a po nich na scenie znów pojawiła się Natalia Lis prezentując „Nie żałuję” z rep. Edyty Geppert oraz „Na Ponidziu Wiosna” z rep. zespołu Włosatki.

Koncert zakończył się recytacją wierszy: „Wiosna” Jana Brzechwy i „Przyszła wiosna” Hanny Ożogowskiej oraz koncertem zespołu wokalnego „INSIDE”.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Karpaczu działo się!

PiS ujawnił listy kandydatów

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~meloman 22-04-2013 8:32
Wspaniały koncert, piękne występy młodzieży, dobra organizacja. Cieszę się, że placówka organizuje takie imprezy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Country pod Śnieżką

Co z tym podświetleniem?

Mundurowi u dzieci

Ćwiczyli ratownicy

Akcja Segregacja

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
407
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%