MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wiosenne bieganie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 8 maja 2007, 17:47
Autor: KED
Fot. rylit
Stadion MOS przy ul. Lubańskiej i jego okolice były areną rywalizacji miłośników biegania w XIX Crossie Cieplickim.

W zawodach, których organizatorem było Ognisko TKKF „Orle” w Jeleniej Górze uczestniczyło ogółem, w różnych kategoriach 74 zawodniczek i zawodniczek. Zmagania odbywały się na trzech dystansach. Dzieci w 7-12 lat rywalizowały na dystansie 400 metrów, zaś w wieku 13-15 lat na dystansie 1260 m. Trasa biegu głównego liczyła 10000 metrów i biegła w okolicach stadionu przy ul. Lubańskiej po nawierzchni trawiasto – szutrowej.

W biegu najmłodszych, wśród dziewczynek zwyciężyła: Karolina Dul przed Sandra Konieczną i Agnieszką Trawniczek, zaś wśród chłopców jako pierwszy linię mety minął: Mateusz Sieczkowski wyprzedzając Mateusza Jadacha oraz Rafała Kwiatkowskiego. W biegu dzieci w wieku 13 – 15 lat zwyciężyli Dominika Winiarz oraz Jakub Walczak.

W biegu głównym jako pierwsza linie mety wśród kobiet minęła Dorota Dziadkowiec – Michoń z Miłkowa ( 39 min. 42 sek.) przed Joanną Trawniczek z Bielawy (41,58) i Renatą Baczewską z Wałbrzycha (43,11). W zmaganiach mężczyzn zwyciężył Edward Baczewski z Wałbrzycha (31,59) przed Ryszardem Januszem ze Szczytna (32,21) i Adamem Wałowskim z Głuszycy (32,38).

Zwycięzcy w poszczególnych kat. wiekowych: K 16-34 – Dorota Kloza (Jelenia Góra), K pow. 35 Dorota Dziadkowiec - Michoń (Miłków), M 16-19 – Tomasz Fonał (Legnica), M 20-29 – Adam Wałowski (Głuszyca), M 30 – 39 – Piotr Paciejewski (Jelenia Góra), M 40-49 – Edward Baczewski (Wałbrzych), M 50-54 – Marek Henczka (Wałbrzych), M 55-59 – Jerzy Lichosik (Jelenia Góra), M 60-64 – Czesław Gawryś (Duszniki Zdrój), M pow. 65 – Kazimierz Wojtasik (Jelenia Góra).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dotacje na kluby ligowe

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Środki na szkolenie dzieci i młodzieży

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~biegaczos 8-05-2007 20:15
A gdezie znajde wyniki reszty biegaczy ?
~biegacz 8-05-2007 23:24
A gdzie znajdują się obiecywane przez organizatora wyniki biegu. Nie ma ich zarówno na tej stronie jak i na bardzo polecaniej www.maartonypolskie.pl Dla organizatora duży minus. Chciałbym w końcu wiedzieć które miejsca zajęli pozostali uczestnicy biegu. Pozdrawiam
~ros 9-05-2007 10:04
Ilość uczestników tego biegu faktycznie jest porażająca i zwala z nóg co widać po Ewie Szmel (to chyba te szpagaty 50-latki odstraszają pozostałych)
~biegacz 9-05-2007 12:14
To fakt. Ilość uczestników świadczy o organizatorze. Brak szatni dla zawodników, prysznica, toalet z prawdziewgo zdarzenia nie mówiąc już o posiłku po biegu. 0,5 l wody nieazowanej z "Biedronki" to chyba nie szczyt możliwości organizacyjnych TKKFu? Ponadto nagrody... kto był ten wie. Nie mówiąc już o tym, że organizator po prostu zaoszczędził nagrody w poszczególnych kategoriach na przyszłe zawody... tylko w jakim celu??? oszczędności... taniej juz chyba nie mozna było. Zapraszam organizatora na inne biegi w sąsiednich miastach: Wleń, w ubiegłym roku Wałbrzych, Jawor, Karpacz (Śnieżka)... czy Jelonki nie stać na więcej ???? Samych prostych scieżek dla biegaczy :)
~anonim 9-05-2007 18:24
uwazam ze ten bieg jest najgorszym biegiem w całym kraju z najsłabsza obsadą.pozatym sami organizatorzy wogóle niesa zorientowani jak powinny wygladac tego typu imprezy biegowe.
~runner 9-05-2007 19:18
Zeby nie mozna było sie dowiedziec jaki uzyskało sie czas ... Poddaje sie , az dziwne ze tylu edycji doczekał sie ten bieg . Za rok z dala uciekam od Crosu Cieplickiego ...
~biegacz 1 9-05-2007 19:37
Zgadzam sie z moimi kolegami. A najbardziej przeraziła mnie ilośc startujacych dzieci i mlodzieży. Sa biegi, na ktore przyjeżdzaja szkoły autokarami np. Wleń, Kowary, Rząsiny, lecz tam dzieci maja wiele kategorii: klasami lub co 2 lata. Tutaj zobaczyłem kategorię 7-12 lat. Przedszkolak z piatoklasistą. Czysty nonsens.Szóstoklasista razem z gimnazjum - absurd. Jeżdżę po imprezach, lecz pierwszy raz z taka sytuacją się spotkałem.Medale nie są drogie. jestem przekonany, że gdyby dzieci biegały w kategoriach np. co 2 lata to byłoby ich więcej niż dorosłych.Jeżeli chodzi o biegi dla nas to koledzy już napisali powyżej. szkoda komentarza. Pozdrawiam wszystkich joggerów. Widzimy sie we Wleniu.
~iya 10-05-2007 21:48
Po pierwsze - admin strony otrzymał pełną listę zawodników którzy ukończyli bieg z czasami i nie jest to naszą winą że ich nie zamieścił/zainteresowani znają e-mail organizatora i nie ma żadnych przeszkód żeby otrzymać pełny komunikat końcowy z biegu / Po drugie - chamskie są wpisy które obrażają p.Ewę Szmel lub kogokolwiek z biegaczy.My takich pseudobiegaczy nie chcemy więcej widzieć, jak i tych którzy przyjeżdzają na biegi tylko dla kasy lub nagród, a nie dla własnego zdrowia i przyjemności z biegania. Po trzecie - organizator nie zaoszczędził na żadnych nagrodach bo ich poprostu więcej nie miał / z pustego to i Salomon nie naleje / Po czwarte - obiekt na którym odbył się bieg nie należy do organizatora, a był jedynie wynajmowany wraz z szatniami i WC.Tu zawinił MOS, który na czas biegu wynajął ten sam stadion wraz z szatniami piłkarzom.Po piąte - co do ilości uczestników : to jest bieg na 10 km a nie maraton, w którym udział biorą tysiące uczestników.Polecam zajrzeć do Kalendarza biegów i zobaczyć jak wygląda frekwencja na innych/no może nie wszystkich/ biegach na 10 km.Po szóste - mały medal kosztuje 5 zł/ to tyle co wpisowe od osoby,dzieci nie płacą nic- taką mamy zasadę/, więc mnożąc to przez ilość kategorii oraz miejsca-wcale nie wychodzi mało/przy tak skromnym budżecie jakim dysponujemy/.Po siódme - macie rację co do kategorii dzieci i liczby ich startujących.Zdajemy sobie sprawę że kategorie są absurdalne i śmieszne.Musimy nad tym mocno popracować.Po ósme - wiele z tych rzeczy , które opisuję powyżej wynika z coraz mniejszych funduszy na organizację biegów.Co roku stajemy przed dylematem :organizować biegi biedne, z drobnymi nagrodami, małą ilością kategorii,bez wyżywienia i bez oprawy czy nie organizować ich w ogóle!Bo po co poświęcać swój czas, pieniądze i zdrowie! Na razie jeszcze nam się chce ale nie wiem co będzie za rok czy dwa! Pozdrawiam tych biegaczy, którzy i tak pomimo wielu niedogodności do nas przyjeżdzają! A tych ,którzy powyższych "wypocin" nie zrozumieją zapraszam do współpracy przy organizacji!
~dbesciak 10-05-2007 23:35
Ludzie co wy piszecie za głupoty. Jak jeden z drugim nie ma pojęcia o finansowaniu takich imprez to niech sam wyłoży chociaż 100 złotych z kieszeni,a organizator na pewno wskaże go palcem lub wysmaruje ogromny transparent. Ludzie odpowiedzialni za finansowanie takich imprez w starostwie czy gminie wolą napchać własne kieszenie niż propagować sport. Ale z drugiej strony to w Polsce już we łbach się niektórym poprzewracało i jak nie ma nagrody wartej z kilka tysięcy to trzeba od razu psioczyć i narzekać, a jeszcze nie tak dawno dostał by taki medalik jak dzieci i by go obok pamiątki z I komunii powiesił i co wieczór dziękował bogu za zwycięstwo, a teraz ciśnienie od biegania za bardzo wali w mózg. Jak jesteście tak mocni to na maratoniki do Berlina, Londynu itp. Tam dają fajniutkie nagrody. Zamiast się cieszyć że ktoś robi coś z niczego to taka chora mentalność polaków by jeszcze krytykować. Cała działalność TKKF-u to zasługi społeczne kilkunastu ludzi, po to by inni mogli miło spędzić czas w formie zabawowej i atmosferze pikniku, a nie po to by organizować imprezy rangi mistrzostw Polski. Gratulacje dla całego TKKF-u Orle za ambicje i chęci do działania. Pozdrowienia
~kiri 11-05-2007 18:14
kompletne dno te zawody!!!ostatnie 2 wpisy to zenada a ze szpagatem to do cyrku!
~Andrzej Zaremba 11-05-2007 20:45
Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych! Jestem nauczycielem wf w SP w Siedlęcinie, gdzie propaguję bieg jako najprostszą i najzdrowszą formę ruchu.Jeżdżę z dziecmi wszystkie imprezy biegi w regionie. Ostatnio byliśmy na biegu Jeża w Mieroszowie.Z przykrościa stwierdzam, że na Cross Cieplicki nie przyjechaliśmy. Mimo, że w Jeleniej Górze tylko TKKF organizuje imprezy biegowe /w tym miejscu trzeba przypomnieć nieodżałowanego Pana Czesława Kszczota/ oraz po rozmowach oraz wymianie poglądów z organizatorem biegu na temat kategorii biegowych dla dzieci/ a te mnie jako nauczyciela interesują/ postanowiłem, że nie będziemy uczestniczyń w biegu.Jednak łączenie ucznia "zerówki" z uczniem V klasy jest dla mnie niezrozumiałe.Proponuję, aby kolejne biegi organizowane przez TKKF były dla dzieci świętem. Dlatego proponuję: - wprowadzic bieg przedszkolaka na dystansie np. 100 m - biegi szkolne w kategoriach co 2 lata I-II kl.. III-IV kl. itd... - podstawówka osobno, gimnazjum osobno - w regulaminie biegów dla dzieci podawać rocznik urodzenia Ze swojej strony deklaruję, że jeżeli będzie taki podział wiekowy dla dzieci to z Siedlęcina przywiozę 40 uczestników / tyle z reguły jeździ ze mną na biegi, a szkoła liczy 75 uczniów/ Pozdrowienia dla wszystkich biegaczy amatorów oraz dla organizatorów z TKKF. Panowie róbcie ten bieg i memoriał Rysia Semczuka. Na błędach wszyscy się uczymy. A nie popełniają ich ci co nic nie robią Andrzej Zaremba

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Siatkarskie złoto dla SP 11

Drożej na Chojnik

Osiedle zmienia się

Nowy dyrektor WORD

Najlepsza okazja do rehabilitacji

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
178
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
6%