MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wiosenna wizyta przedszkolaków w pasiece

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 29 maja 2017, 8:40
Aktualizacja: 8:46
Autor: MP13
Fot. Użyczone/MP13
Dwie najstarsze grupy przedszkolaków z jeleniogórskiego Miejskiego Przedszkola Nr 13 pojechały do Kromnowa do pasieki gdzie uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych przybliżających im znaczenie i rolę pszczoły w życiu człowieka.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały Jana Wójcika, który opowiadał im po co są potrzebne pszczoły, kto najważniejszy jest w pszczelej rodzinie i co takiego produkują pszczoły oprócz miodu. Następnie poubierane w odpowiednie stroje grupkami udały się do tej części ogrodu, gdzie są ule.

Warsztaty nie obyły się bez kosztowania pysznego słodkiego miodu. Po części edukacyjnej było wspólne grillowanie, śpiewanie i zabawy z przemiłymi gospodarzami.

Wręczając pamiątkowy dyplom Janowi Wójcikowi, Zuzannie Turwanickiej i Czesławowi Turwanickiemu przedszkolaki dziękowały za wieloletnią współpracę, za kolejne zaproszenie do pasieki z nadzieja na następne.

Nim dzieci pożegnały się z gospodarzem pasieki, wzięły udział w mini konkursie. Pytania dotyczyły oczywiście wizyty i zdobytej wiedzy na temat życia pszczół i ich potrzeby hodowania w pasiekach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

O jeleniogórskim rynku

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Spotkanie z historią

Rejs Pogorią – są jeszcze miejsca

Jesienny krajobraz rozstrzygnięty

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
732
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%