MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Winna obojętność ?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 maja 2011, 21:35
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Niedawno doszło na Zabobrzu do tragedii, w której pośrednią winę można doszukać się w obojętności przechodniów. Często widząc człowieka leżącego na trawniku, czy na przystanku, pierwszą myślą większości osób jest osąd o zbytnie spożycie alkoholu, a tymczasem wystarczy drobny gest, chwilowe zainteresowanie drugim człowiekiem potrzebującym pomocy, aby uratować ludzkie życie.

Czy w Jeleniej Górze panuje znieczulenie społeczne w stosunku do innych ludzi? Czy wiemy i umiemy nieść pomoc w razie potrzeby? Czy widząc leżącego człowieka potrafimy przejść obojętnie, czy też mamy w sobie na tyle odwagi, aby upewnić się, że nie potrzebuje pomocy? Czy punktualność w pracy i szkole jest ważniejsza od ludzkiego życia? Dlaczego dochodzi do tragedii na oczach dziesiątek przechodniów, jak zachować się w sytuacji kiedy widzimy nieprzytomną osobę, i w jaki sposób samemu uniknąć omdlenia w upalne dni, dowiecie się w programie Agaty Galas „Głos Ulicy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Rozbudowa SOSW rozpoczęta

Marzena Machałek o programie PiS

Komentarze (8) Dodaj komentarz

*Piękny Roman* 25-05-2011 9:55
Jakiś czas temu na ścieżce rowerowej do Mysłakowic jadący tamtędy rowerzysta zobaczył leżącego na poboczu mężczyznę...Kiedy pochylił się nad nim żeby sprawdzić jego stan został przez niego uderzony nożem w udo. Jeśli ludzie wiedzą o takich zdarzeniach to trudno się dziwić że nieraz po prostu boją się podejść do leżącej osoby.
~ 25-05-2011 12:34
no pięknie Romanie, to najlepiej w ogóle z domu nie wychodzić......
~Donricardo84 26-05-2011 8:01
No tak jak wiadomo tłumacząc obojętność i znieczulićę strachem. Jak człowiek umiera to nikt nie chce pomóc aby żył lecz aby takiemu dopiec ubliżyć lub mu krzywdę zrobić to znajdzie się wiele osób. Ludzie kochani weźcie się zdrowo w głowę puknijcie zanim coś takiego zrobićie. Pamiętajcie dziś on a jutro wy.
~............ 27-05-2011 18:36
@ 12:34 - Pamiętam to wydarzenie, gdy leżący na ścieżce rowerowej dźgnął w udo człowieka, który chciał mu udzielić pomocy. Jelonka też o tym pisała. Z domu wychodzić trzeba i należy, ale jeśli się nie zna człowieka, lepiej zgłosić jak najszybciej informację o takim leżącym odpowiednim służbom: pogotowie, policja, straż miejska, straż pożarna (oni są nie tylko od gaszenia).
~BigBrother 3-06-2011 0:35
Dochodzi do tragedii bo znieczulica społeczna jest normą w Polsce - dno,dno i jeszcze raz DNO
~ 12-06-2011 4:49
Do pana który pamieta wydarzenie-prosze pana,z samej nazwy wynika od czego jest straż pożarna,a od czego pogotowie,policja ma chronic przed bandziorami ,straż miejska od porzadku etc.A telefon alarmowy za darmo,na prawde,nawet z komórki,a czy ktoś zadzwoni i po kogo to już swiadczy od mozliwosci inteligencji.
~uratowana 15-06-2011 20:28
Panu, który w dniu 07.06.11 przy rest. HA-LONG zainteresował się moją osobą i tym, że mam poważnie rozbitą głowę (wcześniej straciłam przytomność)- wezwał pogotowie BARDZO DZIĘKUJE.Uratował mi Pan zdrowie i życie. Takich ludzi jak Pan jest naprawdę mało. Jeszcze raz wielkie dzięki.
ciepliczanin1 26-07-2011 23:46
~uratowana obojetni ludzie sa wierszem idioty odbitym na powielaczu...dlatego jest nas tak mało.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Majątki rodzin pod lupą?  

Restauracje bez maluchów?  

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Jest szansa na miliony

Schronisko do remontu

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
478
Tak
81%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%