MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Windows bez tajemnic. Kursy komputerowe w PCKK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 4 stycznia 2012, 15:03
Aktualizacja: 15:04
Autor: Petr
Fot. Petr
W Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr przy ul. Mickiewicza w Jeleniej Górze trwają kursy komputerowe zorganizowane w ramach programu „Wspólne działanie – lepsze jutro” dla osób zamieszkujących w obszarze objętym Lokalnym Programem Rewitalizacji.

W ubiegłym roku „Wspólne działanie – lepsze jutro” autorstwa MOPS i PCKK w Jeleniej Górze zaktywizował i włączył w nurt działań społecznych, i zawodowych 100 osób z naszego miasta, w tym – dzieci w wieku od 6 do 13 lat, młodzież w wieku powyżej 15 roku życia i dorosłych w wieku od 25 do 64 lat. Jak dotąd, w ramach projektu zorganizowano m.in. świetlicę dla dzieci i młodzieży w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kilińskiego jak również cały szereg zajęć rozwojowych, wykładów i szkoleń - czego przykładem są właśnie kursy komputerowe w PCKK.

– Tajemnice systemu Windows i Internetu; obsługa poczty elektronicznej, korzystanie z sieci i jej zasobów, edytorów tekstowych, podstawy projektowania stron internetowych itp. Oto co składa się na kursy komputerowe, które przygotowaliśmy dla beneficjentów programu. Dziś są to rzeczy niezbędne, które powinien znać każdy z nas. Ułatwiające codzienne życie i pracę zawodową – mówi nam Mirosław Konieczny, informatyk prowadzący kursy w PCKK.

– Bardzo dobrze oceniam jakość tych kursów. I to zarówno pod względem edukacyjnym, jak i sposobu przekazywania nam informacji. Nauczania „na luzie”, w iście domowej atmosferze. Zresztą, całe „Wspólne działanie – lepsze jutro” ma klimat niemalże rodzinny - podsumowuje Tomasz Woszczyk, jeden z uczestników.

Program „Wspólne działanie – lepsze jutro” jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu realizowanego wspólnie przez MOPS i PCKK jest Miasto Jelenia Góra. Więcej informacji na stronach internetowych: www.pckk.pl, wspolnedzialanie.mops.jelenia-gora.pl oraz w serwisie facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Kampania ławkowa

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~sziaaaaaaaa 4-01-2012 15:19
Gdzie jest SKM ?!
d-_-b 4-01-2012 15:50
najważniejsze co powinni się nauczyć, to: gdzie poszukać kluczy aktywacyjnych do XPka, jak użyć aktywatora do 7ki, której aktualizacji nie instalować żeby nie zablokowała nam na lewo aktywowanego systemu, jak używać utorrenta i najważniejsze to to żeby samodzielnie korzystać z google a nie z każdą pierdółką pisać/dzwonić do innych
~qwertyy 4-01-2012 16:31
Ostatni raz mialem zainstalowanego windowsa jakies 10 lat temu. Od tego czasu uzywam Linuxa.
~~gość 4-01-2012 16:35
facetom pokazać porno-stronki, a kobietom facebooka. Resztę sami opanują.
~do | ~~gość 4-01-2012 18:44
więcej nie trzeba
Piipi Jelonkowa 4-01-2012 21:22
~FAJNIE ! ..Computer może byc przyjemnym pisaniem postów .. bez *dodatkowej cenzury .. ciekawskiej obserwatorki skrzynek pocztowych !
~do qwerty 5-01-2012 5:59
linux jest dla snobów którzy uważają ze winda jest nie dla nich. Cały świat korzysta z windy i soft jest pod winde ale zawsze znajda się fachowcy z linux....no niby Linux jest za darmo wiec chyba jestes dziadem a nie facowcem bo nie nie stac sie na windowsa
~Gość JG 5-01-2012 8:27
Panie, Panowie a po co się spierać co lepsze, gorsze ? Każdy uzywa systemu jaki mu odpowiada. Jeden woli Linuxa, drugi Windowsa, trzeci Mac OS'a, jeszcze inni z łezką w oku wspominają Amiga OS. Każdy ma wolny wybór i nikt nikomu na siłę nie wpycha Windowsa, Linuxa, itp...
~ 5-01-2012 11:25
"Cały świat korzysta z windy" a miliardy much jedza gowno to na pewno dowod, ze jest wysmienite. "soft jest pod winde" pod Linuxa tez jest i to nawet znacznie lepszy. "Linux jest za darmo" windows tez jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skarpeta z metamfetaminą

Plac "Tęcza" gotowy

Rok Anioła?

Debata o odpadach

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
94
Tak
37%
Nie
53%
Nie wiem
10%