MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Wilcze doły w asfalcie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 24 sierpnia 2006, 16:51
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Ulice Jeleniej Góry pokryte są dziurami. Większość z nich kierowcy znają już na pamięć.

Zarówno centrum miasta, jak i Cieplice co miesiąc wzbogacają się o nowe "perełki" na drogach. Najcenniejsze dla kierowców nie są jednak one same, ale informacje o ich lokalizacji. Łatwiej byłoby jednak wskazać ulice gdzie ich nie ma.

- Te większe ubytki znam i po prostu je omijam - mówi kierowca autobusu miejskiej komunikacji. - Na pozostałe dziury nie warto zwracać uwagi ponieważ jazda wyglądałaby conajmniej komicznie. Same slalomy.

Niedawno na Zabobrzu koło Koscioła św. Jana w stronę ulicy Kiepury na skrzyżowaniu ogromny ubytek został zasypany piaskiem.
- Jest on już od dwóch tygodni - mówi kursant nauki jazdy. - Uczenie się poprawnej jazdy w mieście kłóci się ze zdrowym rozsądkiem. Poruszanie się po prawej stronie jezdni tuż przy krawędzi jest praktycznie niemożliwe, ponieważ tam właśnie jest najwięcej dziur.
Nierówności na drogach co jakiś czas przykrywa woda. Nie są one widoczne, ale napewno bardziej niebezpieczne. Kierowcy, którzy nie wiedzą gdzie mogą pojawić się utrudnienia z dużą prędkością wjeżdżają w kilkunastocentymetrowe ubytki. Często przypłacają to naprawą auta.

Odpowiedzialny za stan dróg w Jeleniej Górze Czesław Wandzel chwilowo jest nieuchwytny. Chwilowo to znaczy przez cały tydzień. Zapytany pracownik sekretariatu o powód "nieuchwytności" dyrektora Zarządu Dróg i Mostów, odpowiada
- Po prostu go nie ma, jest na urlopie... na przykład.

- Stan dróg bardzo wyraźnie oddaje podejście urzędników do całego problemu. Ciekawe kiedy ktoś w końcu się zainteresuje tym, jak wywiązują się poszczególne jednostki ze swoich obowiązków i wyciągnie z tego konsekwencje, "na przykład" zmieniając pracowników - komentuje jeden z kierowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Popłynęli dla dzieci  

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~messer 24-08-2006 14:31
to zapraszam do wałbrzycha.... heheheh tam jest naprawde duuuuuuuuuuzzzzzzzzoooo wiecej takich "wyrw".... no dramat poprostu :/
~Chemist 24-08-2006 15:45
Szkoda słów...
~irenka 24-08-2006 16:29
Gdzie na Zabobrzu jest ulica Grecka ???
~Michał 24-08-2006 17:04
A w zeszłym tygodniu ktoś nazwał dziure na Wojska POlskiego przy Urzędzie Miejskim "Dziurą im. Prezydenta Kusiaka" i załatoano ją w ciągu 2 godzin. Może inne też tak trzeba ponazywać??
~... 24-08-2006 18:30
panie Kusiak... moze ruszy pan w koncu swoje szanowne 4 litery i zrobi w koncu cokolwiek w sprawie drog Jeleniej Gory, bo jedyne co po tylu latach swojej kadencji pan zdzialal to bardzo ladna toyota avensis i skoda superb...
~ALA 24-08-2006 21:06
Ale ostatnio nasze drogi zakleja jakaś chyba amatorska drużyna. Wycinają prostokąt na drodze, potem go zaklejają i miejsce styku starego z nowym oblewją smołą. O Boże! jak sie po tym jedzie!.czyj to wynalazek?przecież droga przynajmniej przez chwilę powinna być równa, a ona już z założenia remontowców jest wyboista. Oj panowie remontowcy! jak wam nie wstyd takie partolenie po sobie zostawiać?
~M.k 24-08-2006 21:50
Tak komentujecie Kusiaka ,ale nie mozna wszystkiego na raz ,jego corka potrzebuje tez nowe ciuchy a nie w dziurawych bedzie chodzic :))).No a drogi musza poczekac..... :(
~Kierowca 25-08-2006 6:22
Messer,ma racje.Proponuję co niektórym kierowcom wybrać się do Wałbrzycha to dopiero będą mogli ocenić stan dróg w Polsce.Jazda główny ulicami Wałbrzycha to istny slalom.Przestańmy narzekać na Kusiaka bo w innych miastach jest jeszcze gorzej.
~Walenrod 25-08-2006 8:08
Do: kierowca Taaaa... najlepiej to równać ....w dół
~Do Kierowca 25-08-2006 9:22
Mysle ze lepiej jezeli ludzie widza szklanke w polowie pusta a nie pelna, bo dzieki temu cos mozna zmienic w naszym zyciu a nie spoczywac na laurach. Pewnie ze sa gorsze drogi w innych miastach ale to nie jest jakis wyznacznik.
~Lech: do "..." 26-08-2006 20:56
Co Ty chcesz od Pana Prezydenta? Na otarcie łez zagra Ci Maryla Rodowicz.....już 01,09........... ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oddawali krew pamięci Kresowian

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
366
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%