MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wigilijne spotkanie poetów u noblisty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 13 grudnia 2008, 15:39
Aktualizacja: 15:40
Autor: rylit
Fot. rylit
Członkowie Stowarzyszenia „W Cieniu Lipy Czarnoleskiej” podzielili się opłatkiem w sali kominkowej gościnnego Domu Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie. Poetycka wigilia minęła pod znakiem wierszy i tradycyjnych potraw.

Stowarzyszenie „W Cieniu Lipy Czarnoleskiej”, którego działa przy Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu, już po raz kolejny zorganizowało wieczór wigilijny w Muzeum Miejskim w Jeleniej Górze Jagniątkowie. Co prawda do Wigilii jeszcze dwa tygodnie, ale symboliczna wieczerza już się tam odbyła wczoraj.

Wystrój sali, oraz poczęstunek członkowie stowarzyszenia przygotowali sami. Jak przystało na literatów nie obyło się bez prezentacji twórczości własnej i innych autorów. Głównym punktem spotkania było wręczanie egzemplarzy autorskich wydawnictwa zbiorowego „Terapia Słowem Borowice 2008” będącego pokłosiem Konferencji i Warsztatów Literackich zorganizowanych w czerwcu tego roku w ramach konkursu zadań na rzecz wzrostu aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ogłoszonych przez miasto Jelenia Góra.

W tomiku znalazły się również wiersze ludzi niepełnosprawnych biorących udział w tej imprezie. Mottem wydawnictwa są słowa zaczerpnięte z wiersza niepełnosprawnej uczestniczki tych warsztatów Roksany Grabowieckiej: „Narysuję siebie słowami…"
Dla niej i wielu innych uczestników warsztatów tomik ten jest pierwszą prawdziwą książką z ich twórczością. Niektórzy autorzy wydanych wierszy sami je recytowali.

Odbył się również konkurs na najlepszy wiersz wybierany przez jurorów z kręgu bardziej doświadczonych członków stowarzyszenia. Niewątpliwą gwiazdą spotkania była najstarsza poetka w stowarzyszenia Kazimiera Czurka, znana w kręgach kulturalnych Jeleniej Góry, która ku uciesze wszystkich sypała wierszami jak z rękawa, zaskakując wszystkich wigorem i energią.

Spotkanie wigilijne zaszczycił swoją obecnością ksiądz prałat Józef Stec z Cieplic, który pozdrowił wszystkich zebranych, przełamał się opłatkiem i złożył świąteczne życzenia. Zebrani goście raczyli się przygotowanymi przez siebie potrawami.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolorowe wakacje w MDK

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2203
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%