MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wigilia miłośników zwierząt

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 13 grudnia 2008, 19:25
Aktualizacja: 19:26
Autor: Mar
Fot. Mar
W jeleniogórskim zespole szkół licealnych i usługowych przy ulicy Leśnej w piątek wieczorem spotkali się członkowie i sympatycy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Gospodarzem wieczoru była Anna Ragiel, która wręczyła wyróżnienia zasłużonym i legitymacje nowym członkom towarzystwa.

Wśród wyróżnionych znalazła się nasza redakcja, jak mówiła Anna Ragiel, za szybką reakcję na krzywdę zwierząt i pisanie o sytuacji zwierząt w naszym regionie.
- Chciałam też podziękować tym, którzy dokarmiają bezdomne zwierzęta, jak koty na Zabobrzu. Mało kto wie jak bardzo pomaga im pani Bożenna Wolniak, którą znamy jako pracownicę rady miasta, a nie wiedzieliśmy, że od lat pomaga zabobrzańskim kotom – mówiła A. Ragiel.

Wręczono również legitymacje nowym członkom TonZ. Wśród tych, którzy odebrali dokument był przewodniczący rady miejskiej, Hubert Papaj. Przyjął dokument z rąk radnej Ewy Duziak, z którą nie zawsze zgadza się na sali obrad, ale wczoraj porozumienie było pełne.

Po krótkiej części oficjalnej młodzież szkolna wystąpiła w jasełkowym przedstawieniu o historii czwartego mędrca idącego do nowonarodzonego Jezusa. Młodzież z klasy 2A przygotowała i sama wystąpiła w przedstawieniu nauczycielka języka niemieckiego i wychowawczyni Agnieszka Krusicka-Mysłek z pomocą Marzeny Owsianej-Czepiel.
Młodzi zebrali gromkie brawa, również za doskonały, wigilijny poczęstunek.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Już dzisiaj teatr wyjdzie do ludzi!

Są wykonawcy inwestycji drogowych

Komentarze (6) Dodaj komentarz

piipi 13-12-2008 23:25
wlasnie czytam ksiazke "Braterstwo".~Autorka tej ksiazki jest "nasza jelonkowa",czyli byla nauczycielka j.polskiego z "Zeroma". ..i tylko "cos" z tej ksiazki: .."Miara czlowieczenstwa jest pierwszenstwo dla zwierzat".
rymcycymcy 13-12-2008 23:55
Na Wigilię najbardziej są aktywni miłośnicy karpika w galarecie ! ;)
~miss @ 14-12-2008 0:12
Do Towarzyszek z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami !!!! Mario-Anno Ragiel z małzonkiem Eugeniuszem- wiesz bardzo dobrze,że najbardziej AKTYWNĄ KARMICIELKĄ na ZABOBRZU jest p.JADWIGA BOJATEL, osoba 86 letnia , którą poniewieraci ,bo nie jest pracownikiem Urzędu i g...o może Wam załatwić. A SZELES Bronek dalej podrabia podpisy ???? Jak JA lubię o WAS czytać te jasełka.
~miss@ 14-12-2008 0:18
Coś ostatnio bryndza na Wigilii ze zwierzętami. Jakiś czas wstecz to uczestnicy rodzaju ludzkiego dostawali paczki żywnościowe na swięta z szynką KRAKUS w puszce.
~Lubinianka 15-12-2008 9:01
A w Lubinie spóldzielnie mieszkaniowe tepią bezdomne koty i osoby je dokarmiające!!!
~krusa 15-12-2008 18:52
Pierwsza rzecz: nazwa szkoły zgodnie z obowiązującymi zasadami ortografii powinna być napisana wielką literą. Poza tym przedstawienie było przygotowane przez dwóch nauczycieli: polonistę - panią Marzenę Owsianą - Czepiel i germanistkę - Agnieszkę Krusicką - Mysłek, która w przedstawieniu nie wystapiła, a tylko "pożyczyła" swojego głosu przy wykonaniu piosenek. To tak dla sprostowania merytorycznego. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kradzież pszczół

Wszczęto śledztwo w sprawie KPR–u

Wokół wotum zaufania

Czy będzie budowa nowej hali?  

Jelenia Góra na Głównym Szlaku Sudeckim

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
543
Tak
21%
Nie
77%
Nie mam zdania
3%