MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Wieża pod ochroną

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 14:46
Autor: marek
Wieża Krzywoustego w Jeleniej Górze popularnie nazywana Grzybkiem będzie miała swojego opiekuna.

O wygląd i czystość zabytkowej budowli zadbają bezdomni ze schroniska im. Świętego Brata Alberta. Przez wiele lat wieża widokowa z początków XX wieku i jej okolice bardziej przypominały wysypisko śmieci niż atrakcję turystyczną.
Jak mówi zastępca prezydenta miasta, Bogusław Gałka, miasto zdecydowało się teren uporządkować, naprawić drogi prowadzące na szczyt oraz barierki w samej wieży.

Potrzebny był ktoś, kto dopilnuje, żeby nikt nie zniszczył wyremontowanych dróg. Rozpisano przetarg i najlepsze warunki przedstawiło towarzystwo Brata Alberta. Wstęp na wieżę będzie bezpłatny, natomiast towarzystwo będzie mogło pobierać opłaty za wypożyczanie lornetek.

Zdaniem Aleksandra Adamczyka, kierownika towarzystwa imienia brata Alberta, bezdomni mieszkający w schronisku potrzebują zajęcia, aby pokazać, że mogą być użyteczni i nie oczekują jedynie wsparcia.
Wieża będzie na noc zamykana i jest nadzieja, że dzięki temu ponownie stanie się atrakcyjnym celem wycieczek mieszkańców Jeleniej Góry oraz turystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sytuacja w spółce Sanikom

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Zbyszek Rowerzysta 9-09-2005 9:04
Wokól Grzybka prowadzi piękna ścieżka rowerowo-piesza do Perły Zachodu, która miała nosić imię dr. Mariana Południkiewicza. Obecnie (po roku użytkowania, a może dwóch) stan tej ścieżki woła o pomste do nieba. Nie widać tam żadnego gospodarza, koszy na śmieci w tym roku nie widziałem również, rozpoczęła się dewastacja miejsc wypoczynkowych i poręczy, zarastają rowy odwadniające. Brud niesamowity już na początku trasy przy mostku przez Kamienną. Wstydzę zaproponować znajomym z innych miast przejazd tą trasą. A miało być tak pięknie !! Może znajdzie się jakiś sponsor (-rzy), który za niewielką reklamę na ścieżce zajmie się opuszczoną przez właściciela trasą. Może EnergiaPro KE SA Oddz. w Jeleniej Górze lub Jeleniogórskie Elektrownie Wodne sp. z o.o.??
~jeleniogórzanka 9-09-2005 9:33
Super, uważam to za bardzo dobry pomysł, jest to rewelacyjny teren i fajne miejsce, a ktoś przecież musi o nie zadbać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oddawali krew pamięci Kresowian

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
370
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%