MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Wielogłos o Uzdrowisku

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 16 maja 2010, 12:31
Autor: admin
admin
Fot. admin
Czy poprawiają się warunki życia mieszkańców i kuracjuszy czy wszystko stoi w miejscu?

Oto temat debaty w programie Wiktora Marconiego „Z czterech stron miasta”. Rozmawiają panowie: Przemek Obrzański z ajencji banku Pekao SA, Zbigniew Sus ze Stowarzyszenia Miłośników Cieplic oraz Roman Jałako, prezes Uzdrowiska Cieplice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~pytanie 16-05-2010 16:19
jak to nic się nie dzieje, biedronka to pies?
teessi 16-05-2010 18:07
odp - to owad
~tesco 16-05-2010 18:41
biedronka to wielka rzecz! to siła napędowa narodu i nigdzie nie ma takiej biedrony jak w Cieplicach. Z innej beczki, Przemek chory jest czy cuś, stracił biedny połowę masy ciała i już taki pogodny nie jest. Martwię się. Głupio go zapytać wprost, ktoś coś wie?
~Ciepliczanka zdr. 16-05-2010 21:08
Jałako jeszcze jest prezesem ?
~Chyba nie 16-05-2010 21:25
Panie Sus czy pan mówi prawdę ?
~tesco 17-05-2010 11:48
ad Chyba nie: czy te oczy mogą kłamać?
~potencjalny inwestor w Cieplice 17-05-2010 18:24
Witam. Pan Jałako mówi, że nie ma problemów z obłożeniem pokoi w uzdrowisku i mówi prawdę ponieważ problem pojawiłby się gdyby było większe zainteresowanie i dla niektórych chętnych nie starczyłoby miejsca w tym naszym "raju dla kuracjuszy i turystów". Moim zdaniem niestety tylko pan Obrzański mówi prawdę. Pan Sus próbuje promować jakiegoś inwestora bo co ma biedny poradzić zwłaszcza, że ostatnio nawet przymyka poza sezonem soją kawiarnię..współczuję i radzę prezesowi Stowarzyszenia Miłośników Cieplic nadal zbroić się w cierpliwość. Ludzie którzy byli nieskuteczni przez tyle lat mają teraz zasiąść w Radzie Dzielnicy? Błagam na kolanach jeżeli są jacyś ludzie po ekonomii wybitni specjaliści od marketingu produktów turystycznych itp. a nie od bicia piany przed wyborami to niech kandydują do Rady i niech to wszystko wreszcie ruszy do przodu. Panowie Jałako i Sus zawsze tacy pięknie opaleni i wygadani ale czy o to w tym wszystkim chodzi? Proszę internautów o powagę choć sam bardzo lubię żartować. Mam na myśli dyrdymały na temat co to jest Biedronka. Sprawa jest poważna i zapraszam wszystkich do wyrażania opinii. Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia lub pomysły na kandydatury? Obawiam się że znowu paru kolesi szarpnie coś dla siebie a cała reszta będzie klepać biedę i zanudzi się w tym naszym kurorcie na śmierć. Mam nadzieję że pan Marconi doprowadzi do jeszcze kilku debat z zainteresowanymi przedsiębiorcami. Jest duży i na pewno coś wymyśli;) Im debata będzie szersza tym lepiej. Pozdrawiam serdecznie
~ 17-05-2010 19:55
W samym uzdrowisku Cieplice jest taki problem, że nie ma gdzie realizować CZYNNEGO wypoczynku. Nie ma fitnessklubu z prawdziwego zdarzenia. Takiego wyposażonego w dużą ilość urządzeń i sprzętu wszelakiej maści, do ćwiczeń aerobowych i siłowych, na wielkiej sali z dobrą wentylacją, wyposażonej również w szatnie i kabiny prysznicowe, która byłaby dostępna i dla kuracjuszy, także tych z "wielkiego świata", i dla mieszkańców. Stanowiłoby to uzupełnienie dla aquaparku. Kiedyś była namiastka takowego fitness klubu, dawny Olimp, który mieścił się w sali Politechniki. Obecnie nie wiadomo, co tam jest, ale na pewno nie fitness klub na miarę uzdrowiska, w którym mogłaby ćwiczyć równocześnie większa ilość osób. Park Zdrojowy będzie dla dziadków i babć, a co z ofertą dla młodszych i starszych, ale jeszcze sprawnych? Aquapark to trochę za mało. Fajnie, że ostatnio pojawił się chociaż sklep ze zdrową żywnością.;-)
~to nie jest wielogłos 18-05-2010 7:46
to jest monogłos
~Ciepliczanka 18-05-2010 10:04
Do pana Susa! Proszę odpowiedzieć na proste pytanie: czy prawdą jest, że jest Pan właścicielem terenu pod wałami /między Parkiem Norweskim a ulicą Tabaki/? Jeżeli tak, to jak to się ma do wypowiedzi Pana w tym nagraniu, iż należy dbać o estetykę. Jeszcze dodał Pan, że należy dbać o wygląd Cieplic, bowiem są naszą wizytówką. Jakąż wizytówką jest ten teren? Położony obok głównego traktu spacerowego. Co zapamiętają kuracjusze i turyści chcący zobaczyć z wałów panoramę Karkonoszy? Podpowiem- na tle panoramy Karkonoszy "bezpański" teren,porośnięty dziczkami, trawą po kolana, zarzucony workami ze śmieciami i kompletnie zas...y. Tak jest - odór jest straszny. Jeżeli jest to prawdą, to mówią ludzie, że jest to Pana teren- to nie wiem co Pan robi w Towarzystwie Przyjaciół Cieplic.
~hn 18-05-2010 18:43
3 inwestów, ktorzy zlozyli oferty na zakup Uzdrowiska Cieplice: - MAX COMFORT Sp. z o.o., Bareira Sp. z o.o., Józef Anioł, - KGHM TFI, - EMC Instytut Medyczny.
~marian 19-05-2010 20:46
Cieplice to woda lecznicza. Mozna ja stosować tylko w zakladach opieki zdrowotnej ze wskazań lekarskich ? (Ustawa o lecznictwie uzdrowiskowym )Kto zezwoli na kapiel rekreacyjną w wodach termalnych leczniczych? Co sie stanie jeśli klient zachoruje w skutek bodźcowego działania wodód leczniczych?Przeciez jest to identyczna sytuacja jak z woda do picia marysienka , która zniknęła z rynku!! Panie Prezesie ma Pan problem prawny w tej sprawie ?
~dama 19-05-2010 23:22
Pan Sus do rady dzielnicy?juz raz kandydowal na radnego i mieszkancy wyrazili swoja opinie- i sluszna a poza tym slyszalam jak mowil wtedy ze jak przegra to wyjedzie z jeleniej gory i co ?
~Przemysław Obszański 20-05-2010 10:04
do ~tesco .: spokojnie :-) nic mi nie jest, schudło mi sie jeno troszkę :-)
~ 20-05-2010 10:54
Zgrubiej Misiek, zgrubiej nieco...
~turystka 20-05-2010 15:10
Do ~Ciepliczanki - dziczki i trawę po kolana zostawić koniecznie! (wolisz asfalt lub folię pod strzyżonym trawnikiem? to już ptaków nie posłuchasz), tylko śmieci, odchody i odór zlikwidować. Do ~ - wokół Cieplic są wspaniałe, niepowtarzalne tereny do CZYNNEGO wypoczynku, a "fitnesskkluby wszelakiej maści" są wszędzie, mogę z domu nie wyjeżdżać Pozdrawiam
~ 20-05-2010 18:41
do | ~turystka | - Wszędzie, ale nie w Cieplicach. Jak turysta czy mieszkanieć może dbać o formę zimą? Wyjechać w góry? Ale w Cieplicach nie ma gór. One są w górskich miejscowościach. I on tam zostawi pieniądze, a nie w Cieplicach.
~turystka 21-05-2010 14:52
do ~ - Problem dotyczy dutków od turystów czy dbania o formę?? :P To nie fitnesskluby zapewniają formę, tylko własny wysiłek. Zimą o formę też warto dbać codziennie, a nie tylko na wyjazdach. Teren wokół Cieplic spokojnie takie warunki stwarza - jeśli nie boisz się świeżego powietrza. A jak zależy Ci na ciepełku – to 1/wariant light/ - kup sprzęt fitness do domu, zaoszczędzisz na karnecie, albo 2/wersja extreme/ - wywal z domu miksery, zmywarkę, pralkę, odkurzacz itp. i je CZYNNIE zastąp – oszczędzisz kasę, środowisko i dożyjesz 100 lat w świetnej formie i pełnym zdrowiu!
~ 21-05-2010 23:59
do ~turystka - nie bredź o wyrzucaniu z domu pralki czy odkurzacza, ty już swoje wyrzuciłaś? mamy XXI wiek, a nie czasy średniowiecza, a czas to pieniądz, bycie między ludźmi to także przyjemność, a w grupie o wiele lepiej się ćwiczy, widać nigdy tego nie robiłaś to wypisujesz brednie o wyrzucaniu sprzętu gospodarstwa domowego
~1111 22-05-2010 0:29
ciekawe czemu jalako sprzedal teren pod walami susowi?
~turystka 22-05-2010 13:58
do ~ - Ani pieniądz ani agd jak widać kultury Ci nie zastąpi :/ Czytaj ze zrozumieniem, odpowiadaj z kulturą Pranie, kiszenie kapusty, darcie pierzai i in. to były zajęcia jak najbardziej „między ludźmi” :P, zapewniały towarzystwo, zdrowie, kondycję. To właśnie obecne podejście fast life i technika alienują ludzi i pozbawiają formy. A „CZYNNY wypoczynek” jest milszy w naturze w towarzystwie przyjaciół niż na rowerku bez kół, wśród ludzi pokroju „czas to pieniądz” i „gdzie turysta zostawi pieniądze”. Z takim podejściem trudno zarobić na turystach, być z ludźmi czy choćby między ludźmi… / dlatego eot
~ 23-05-2010 8:07
Do Turystki - Jak widać, dobrze Tobie być pięknoduchem, bo być może jesteś na emeryturze i masz czas w nadmiarze, zatem nasza dyskusja faktycznie nie ma nijakiego sensu, zauważ jednak, że darciem pierza i kiszeniem kapusty i praniem ręcznym nie przyciągniesz młodych turystów do Cieplic. Młodzi ludzie również nie będą uczestniczyć w takich zajęciach, bo ... będą woleli wyjechać do wielkich miast, gdzie PO PRACY będą mieli dostęp do takich przybytków jak fitnessklub czy kręgielnia albo kryte korty tenisowe, bo tych nie ma nawet w Jeleniej Górze, nie wspominając o Cieplicach. Nawiasem mówiąc, widać po tym, co piszesz ("rowerek bez kół"), że NIGDY nie byłaś W ŻADNYM fitnessklubie. Mnie chodzi o to, aby w Cieplicach przez okrągły rok była możliwość czynnego dbania o zdrowie i kondycję fizyczną, i zdrowie, bo teraz takie czasy, że trzeba zapobiegać chorobom poprzez wysiłek fizyczny, ale dlaczego nie czynić tego w jakiś atrakcyjny sposób, jak się to robi w cywilizowanym świecie, a Ty wyskakujesz z radami o kiszeniu kapusty i praniu ręcznym. Młodzieży także to zaproponujesz? Ona Ciebie wyśmieje! Młodzi ludzie będą woleli raczej wyjechać z miasta albo ... pójść do "Pubu teatralnego", "Komitetu" albo innej "Atrapy", gdzie będą tępo siedzieć przy piwku, co nie przyczyni się do poprawy ich kondycji fizycznej. Masz rację co do jednego, lepiej zakończyć dyskusję, bo nie dojdziemy do consensusu.
~cieliczanin 23-05-2010 12:53
Nieszczęście stało się Droga szybkiego ruchu w Cieplicach zamknięta !
~cieliczanin 23-05-2010 13:35
I stało się nieszczęście Po blisko półrocznej intensywnej mimo zakazu eksploatacji,zamknięto drogę "szybkiego ruchu" w centrum kurortu. Była to droga łącząca ul.cieplicką z pl.piastowskim przez główny "deptak" obok sklepu "żabka" Udało się szczęśliwie uniknąć tragedii Lepiej póżno niż wcale Taka to jeleniogórska rzeczywistość Wybory coraz bliżej
~ 23-05-2010 14:31
do23-05-2010 12:53 | ~cieliczanin - i bardzo dobrze! A kto to jeździ po Placu Piastowskim??
~jejcam 23-05-2010 16:06
pan sus nie jest członkiem towarzystwa wzajemnej adoracji tzn miłośników cieplic co miał sobie załatwić to załatwił teraz uśmiecha sie do platformy bo sie nie poznali był we wspólnym mieście ale już kochanie odeszło . takzebedzie chciał startowac do rady z platformy dlatego biega ulotki roznosi zeby widzieli jaki to społecznik hahaprosze więcej nie mowić ze jest członkiem stowarzyszenia
~Ciepl 14-07-2010 23:58
Czy piszący tu na pewno bywają w Cieplicach? Jeden wspomniał o braku siłowni. Wspomniał Olimp w budynkach dawnej ujeżdżalni Pałacu a inni o dziwo mu przyklasnęli. Jak pójdziecie albo pojedziecie Drodzy Ciepliczanie jak co niedziela na targowisko przy ulicy Lubańskiej i zanim przekroczycie przejazd kolejowy skręćcie w lewo ul. Sobieszowską i parę kroków za przystankiem znajdziecie wchodząc przez bramę tzw. Body Gym. Nazwa może bez sensu uwzględniając poziom języka angielskiego w społeczeństwie. N

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Finał na lawecie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2138
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%