MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wielkomiejska „Chata za Wsią”

Wiadomości: REGION
Czwartek, 20 sierpnia 2009, 8:06
Aktualizacja: Czwartek, 18 kwietnia 2013, 12:16
Autor: Ania
Fot. .......
Znana mieszkańcom Karkonoszy restauracja zaprasza na otwarcie winiarni, które odbędzie się w sobotę, 5 września o godz. 16.00. Specjalnie dla gości zorganizowano także koncert muzyki jazzowej.

Na symboliczną lampkę wina przyjść może każdy, wstęp jest wolny. Będzie także możliwość kupna butelki Chardonnay, Merlota i wielu innych odmian z całego świata.

– Na terenie restauracji otwieramy bar i sklep z dobrym winem. Klienci będą mogli zakupić u nas kilkaset gatunków z różnych stron świata. Osobom, które zdecydują się spędzić u nas wieczór zaproponujemy sałatkę, sery lub mięsa, idealne do tego trunku. Planujemy także organizację spotkań z sommelierami oraz cyklicznych koncertów jazzowych. Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby nasi klienci chcieli chociażby spróbować wina. – mówi Paulina Kozieja, która wraz z rodzicami prowadzi restaurację.

Chata za Wsią w Mysłakowicach istnieje od 1983 roku. Jego właściciele przystosowalii stary dom chylący się ku upadkowi. Wyremontowali go i trzykrotnie rozbudowywali. Obecnie w obiekcie mieszą się cztery sale konferencyjno – balowe. W największej z nich jest 250 miejsc siedzących. W kompleksie znajduje się także basen.

Winiarnia jest ich najnowszym przedsięwzięciem. Przyznają, że pomysł zrodził się po poznaniu rynku wielkomiejskiego. Wzorem dla nich są więc powszechnie znane „Wine Bary” . W lokalu w Mysłakowicach będzie prowadzona sprzedaż detaliczna. Natomiast osoby, które będą chciały wybrany przez siebie gatunek wypić na miejscu dopłacą do butelki tzw. korkowe w wysokości 15 zł.

Winiarnia nie jest ostatnią inwestycją państwa Koziejów. Już teraz trwają prace budowlane, których celem jest rozszerzenie bazy rekreacyjnej w sezonie letnim. Już wiosną przyszłego roku zostanie otwarty bar rybny, a obok niego będą stawy hodowlane i miejsca do grillowania Stworzy się także możliwość organizacji dużych imprez plenerowych. Właściciele podkreślają, że ryby podawane w ich obiekcie, będą przyrządzane zupełnie inaczej, jak w innych lokalach.

Na terenie restauracji powstanie także ogród japoński wraz z placem zabaw dla dzieci oraz mini golfem. Projekt tej inwestycji został już wykonany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie Ludzi Gór  

Wandalizm czy profanacja?

Jeleniogórski polonez

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Pink Cakes już otwarte!  

Test przed studniówką  

Od dzisiaj dworzec tymczasowy

Widowiskowy duet w Sokolich Górach

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
578
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%