MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Wielkie Wędrowanie po raz czwarty

Wiadomości: Region
Wtorek, 27 maja 2014, 7:53
Aktualizacja: 8:00
Autor: visitkarkonosze.com
Fot. visitkarkonosze.com
Sto kilometrów zwiedzania Karkonoszy i okolic pod opieką i z komentarzem Gildii Przewodników Sudeckich. Start 18 lipca w Jeleniej Górze, potem Rudawy Janowickie i Karkonosze, meta 20 lipca w Bukowcu. Tak w bardzo dużym skrócie ma wyglądać Wielkie Wędrowanie 4. Wpisowego nie ma, ale trzeba się zapisać.

Organizatorzy z Gildii Przewodników Sudeckich na swojej stronie internetowej zdradzają niektóre niespodzianki, na które mogą liczyć uczestnicy: „Spotkamy się z historią ewangelickiego pastora Gottloba Adolpha, którego podczas kazania zabija piorun. Co wydarzy się w ruinach Zamku Bolczów? Niektórzy mówią, żeby nocą tam nie chodzić. Dalej czeka nas Miedzianka, a tam 1 stycznia 1948 r., na podstawie podpisanego porozumienia między Polską, a Związkiem Radzieckim, rozpoczęto eksploatację rudy uranu w Sudetach. Był to najpilniej strzeżony sekret w powojennej Polsce.”

Chętni do udziału proszeni są o wysłanie zgłoszenia pod adres:
kontakt@gildia-przewodnicy.pl. Wpisowego nie ma, ale można (nie jest to obowiązkowe) wykupić za 40 złotych pakiet żywieniowy. Będzie uprawniał do skorzystania z czterech punktów z jedzeniem na trasie.

Gdy ktoś będzie miał dość i poczuje, że czas zakończyć wędrówkę, w czterech miejscach będzie mógł bezpłatnie skorzystać z transportu do Jeleniej Góry.
Warto jednak kontynuować wędrówkę do końca w pięknym przypałacowym parku w Bukowcu. Organizatorzy zapowiadają tam spotkanie przy ognisku i wręczenie certyfikatów ukończenia Wielkiego Wędrowania.

Dokładna trasa i inne szczegóły na temat Wielkiego Wędrowania są dostępne tu: http://www.gildia-przewodnicy.pl/pl/wielkie-w%C4%99drowanie-4

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Wóz strażacki w nagrodę

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~turysta 28-05-2014 0:57
Sto kilometrów zwiedzania? Raczej 20 kilometrów zwiedzania i 80 km walki z bąblami. Dziękuję za taką "wycieczkę". Sam sobie mogę pójść w Karkonosze, bez wysłuchiwania tych bajeczek o duchach straszących w Zamku Bolczów czy piorunach walących w pastorów, jakimi pseudoprzewodnicy faszerują naiwnych ceprów.
~do turysty 28-05-2014 5:10
Co za sfrustrowany pseudoprzewodniczek z tego turysty. Ostatnio sączył jad zlosliwymi komentarzami pod artykułem dotyczącym prelekcji nt. Szwajcarii Saksonskiej w Muzeum Przyrodniczym, teraz tu. Żal mi tego człowieka, powinien się leczyć. Pozdrawiam Gildie. Woloszanski
~do 05:10 29-05-2014 2:44
Tyle, że to właśnie ty pokazałeś, że jesteś sfrustrowany. "Turysta" napisał przynajmniej merytorycznie i na temat, ty wydaliłeś z siebie jedynie dawkę jadu i pomyj pod adresem osoby, której opinia w jakiś sposób ci się nie spodobała. I to jeszcze o 05:10. Tak rozpoczynasz dzień? Jesteś żałosny i żenujący, niedorozwinięty chłopaczku. Skąd wiesz, że to ta sama osoba? Bo podpisał się "turysta"? A jakby podpisał się "człowiek", to też byś twierdził, że to ta sama osoba, Sherlocku Holmsie? Nie chciałbym spotkać takiego sfrustrowanego małego napinacza na szlaku, już lepiej siedź w domu i hejtuj od świtu do nocy.
~szklar 29-05-2014 14:42
Pan przewodnik z Gildy tak ładnie się przedstawił że pokazał tylko że to on jest takim półprzewodniczkiem. Skąd tyle zacietrzewienia ? zabolała krytyka ? A tymczasem prawda jest taka, że ta cała Gilda to kupa kiczu i bezguścia a ZERO rzetelnej wiedzy merytorycznej. Chłopaki wymyśliły sobie że jak się przebiorą w dziwne stroje, zrobią sobie focie na fejsbusia na tle próbówek i kurzu i poopowiadają historyjki o duchach,średniowiecznych poszukiwaczach i inne bzdety wyssane z palca to już przyciągną turystów do siebie. śmiać mi się chce za każdym razem ilekroć widzę tych żenujących ludków nadrabiających braki w wiedzy "tajemniczością".
~do szklar 21-06-2014 13:07
Do Pana wiadomości Gildia grup ma aż nadto. Mimo Pana niechęci faktem jest że Stowarzyszenie istnieje i działać będzie! Jeśli dla Pana mini koncert na lirze korbowej do wycieczki o tematyce średniowiecznej to kicz ciekawa jestem co nie jest dla Pana kiczem i w jaki sposób strój ma zastąpić ewentualne braki w wiadomościach? Wielkie Wędrowanie to zabawa historią a nie wykłady specjalistyczne. Co do bąbli na nogach to przeczytaj Pan jeszcze raz program odnośnie transportu na trasie! Przykre jest jedynie to że obraża się ludzi którzy chcą zrobić coś ciekawego ZA DARMO!!! Drugi etap szlaku Walońskiego jest dla Pana bzdetem!? oj oby takich "żenujących ludków" jak Gildia było jak najwięcej!
~gargamel3 23-07-2014 15:14
O widzę, że hejterzy stanęli na wysokości zadania. Panowie - nie zapomnijcie czasami przetrzeć monitorów, takie plucie nienawiścią powoduje ich zanieczyszczenie.
~gargamel3 23-07-2014 15:26
O widzę, że hejterzy stanęli na wysokości zadania. Panowie - nie zapomnijcie czasami przetrzeć monitorów, takie plucie nienawiścią powoduje ich zanieczyszczenie.
~kggg 23-07-2014 15:45
Zabolała impreza Gildii małych zawistników, to znaczy, że kierunek jest słuszny. Tak trzymać !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Szansa na remont "zameczku"

Remont hali sportowej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
468
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%