MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Wielkie serca uczniów „Ekonoma”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 maja 2015, 7:54
Aktualizacja: 7:58
Autor: Angela
Fot. Angela
Uczennice klasy 2F Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze chcąc przywrócić uśmiech na twarzach chorych dzieci z jeleniogórskiego szpitala zorganizowały wielką zbiórkę słodyczy i maskotek. W swoje działania zaangażowały całą szkołę. Finał akcji odbędzie się 25 maja, a zebrane podarki trafią do maluchów w Dzień Dziecka.

Akcja rozpoczęła się tydzień temu i mimo długiego majowego weekendu oraz matur, już cieszy się odzewem ze strony uczniów. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Olimpia Soból, która nie pierwszy raz angażuje się w działania na rzecz małych pacjentów z jeleniogórskiego szpitala.

- Moja ciocia Anna Sinica jest pielęgniarką na oddziale pediatrycznym jeleniogórskiego szpitala oraz prezesem Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom aktywnie działającego w tej placówce. Co roku organizuje ona m.in. Dzień Dziecka. Do tej pory starałam się jej pomagać w organizacji imprezy dla dzieci, a w tym roku postanowiłam zarazić inicjatywą koleżanki i kolegów ze swojej szkoły – mówi Olimpia, uczennica klasy 2 F.
Długo nie trzeba było nikogo przekonywać. Z optymizmem i zaangażowaniem do akcji włączył się wychowawca klasy 2 F Paweł Maczel.

- Na razie zaczynamy, ale mamy nadzieję, że akcja zakończy się sukcesem, czyli wielkim uśmiechem małych pacjentów naszego szpitala – mówi nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca klasy 2F.
Swoje wsparcie dla inicjatywny wyraziła również dyrektor szkoły Joanna Marczewska, która zgodziła się na „dzień bez pytania” dla klas, które okażą największe serca dzieciom i zbiorą najwięcej podarków.
Koordynatorkami akcji – poza Olimpią – zostały cztery inne uczennice klasy 2F: Edyta Hen, Weronika Wakor, Iweta Gniadek, Monika Sobańska i Aleksandra Włodarczyk. Dla urozmaicenia podarków, klasy pierwsze zbierają paluszki i chrupki kukurydziane, klasy drugie - czekolady, a najstarsi uczniowie - wafelki. Wszystkie klasy mogą też przynosić gry planszowe oraz maskotki.

- Cieszę się, że uczniowie chcą pomagać innym, a szczególnie chorym dzieciom – mówi dyrektor szkoły Joanna Marczewska. – Tym razem jest to zbiórka dla małych pacjentów z jeleniogórskiego szpitala, ale podobnych akcji charytatywnych było już w naszej szkole więcej. Największa z nich miała miejsce trzy lata temu, kiedy uczniowie postanowili pomóc w zbiórce na protezę dla chorej dziewczynki. Wówczas udało się zebrać niebagatelną kwotę 90 tys. zł. Podsumowanie tej akcji było pełne wzruszeń i emocji, i myślę, że tak będzie i tym razem – dodaje dyrektor J. Marczewska.

Akcja niewątpliwie godna pochwały i powtórzenia. Czy znajdzie swoich naśladowców w innych szkołach i czy będzie kontynuowana w jeleniogórskim „Ekonomie”? To będzie zależało od samych uczniów. Niezależnie od wszystkiego, Jelonka.com życzy powodzenia w tegorocznej edycji!

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gluś 10-05-2015 8:13
fantastycznie i wielkie podziękowania za serce
~ 10-05-2015 23:48
maskotki to raczej nowe, bo bakterie niewskazane, a słodycze, też niekoniecznie ok dla chorych dzieci, może bardziej owoce, bo co na to rodzice?
~ 10-05-2015 23:50
a jeszcze co do wielkiego serca uczniów, to lekka przesada skoro maja mieć za to dzień niepytania!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radosna edukacja w przedszkolach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Koderzy ze Ścięgien

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
242
Tak
45%
Nie
42%
Nie wiem
13%