MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wielkie porządki na placu Ratuszowym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 sierpnia 2008, 14:05
Aktualizacja: 14:05
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Im bliżej końca miesiąca, tym bardziej aktywne są ekipy remontowe, które przyspieszają tempo robót w Rynku. Na święto miasta centralna jego część ma być wyczyszczona ze sprejowych bohomazów, wypacykowana na biało i dobrze oświetlona.

Jest szansa, że plac Ratuszowy przynajmniej na jakiś czas stanie się wizytówką Jeleniej Góry po wielkim porządkowaniu, które właśnie trwa w podcieniach kamieniczek i ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Wymiana oświetlenia i opraw pociągnęła za sobą także malowanie zniszczonych przez ludzi i upływ czasu białych (kiedyś) ścian podcieni. Ekipy remontowe w pocie czoła zacierają gładzią bohomazy sprejem i zamalowują wszystko na biało. Samo pomalowanie nic nie da, bo bazgroły prześwitywałyby przez warstwę farby.

Będzie na pewno czyściej i przyjemniej dla oka, bo robotnicy starannie uzupełniają ubytki w tynku i wszystko odświeżają białą emulsją. Do tego dojdzie oświetlenie w nowych oprawach i nowej jakości: halogenowe, jasne i przy okazji energooszczędne.

Pozostaje mieć nadzieję, że wandale nie zniszczą tego, co robią teraz pracownicy firmy konserwującej podcienia. Mają tego pilnować wzmocnione patrole straży miejskiej, które – im bliżej hucznego święta miasta i wizyty burmistrzów ośrodków zaprzyjaźnionych z Jelenią Górą – będą coraz bardziej aktywne.

Nie da się ukryć, że pacykowanie brudów dokonuje się z pewnością z myślą o zagranicznych gościach. Żeby jeszcze wrażenie z Jeleniej Góry wywieźli jak najkorzystniejsze, nie powinni spoglądać w górę na odpadające elewacje niektórych kamienic. Ich na szybko odnowić się nie da.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wokół wotum zaufania

Dużo drożej za śmieci

Tak się nie robi!

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~xxx 13-08-2008 14:43
no to może w ramach porządku wreszcie wywalą jaśniepaństwo z ratusza z ich samochodami
zloty666 13-08-2008 16:01
. . . no właśnie, ineteresanci chcący załatwić cosik w ratuszu muszą parkować na płatnych okolicznych parkingach, a władzunia zastawia parking przed budynkiem . . . tak ma wyglądać szanowanie obywatela utrzymującego z podatków władzunię ? ! ? zobaczymy jak nadejdzie czas wyborów, jak się władzunia będzie płaszczyła . . .
piipi 13-08-2008 17:14
..czy bedzie uroczyste otwarcie,a tz wylaczenie swiatelek w towarzystwie Pana Prezydenta ?.
piipi 13-08-2008 20:04
..ten pan na zdj.nr.1 ..jest fajny,bo nie boi sie kabelkow !.
~jurbiel 13-08-2008 21:22
Są u nas i słuszne graffiti, wystarczy poczytac Nowiny. Tam z dumą piszą o powstanu nowego grafiti w jelonce, i wiedzą nawet kto te bohomazy robi. Oto co tam piszą "W Jeleniej Górze powstało graffiti odnoszące się do łamania praw człowieka w Chinach. - To nasz protest przeciwko temu, co się dzieje w tym państwie – informują członkowie Grupy 3 Fala – autorzy malowidła." To jak to jest z tym graffiti ? Nie dziwmy się poźniej, że nasza jelonka to bohomaz.......
MALKONTENT 13-08-2008 21:40
do piipi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! możesz się wreszcie zamknąć!!! rzygać się już chce jak pod każdym artykułem jaki czytam widzę w komentarzach twoje debilne przypiski !!! odpuść sobie kobito- please
~oj 13-08-2008 22:08
Polska wlasnie. Najpierw wieszaja nowe (badziewiaste plastikowe) lampy , a potem maluja sciany, ciekawe czy pochlapia?
~promila666 14-08-2008 2:21
vandale pravdopodobniej to zniszcza a viecie dlaczego ? bo dlanich to niejest niszczenie a vrecz przecivnie a ta piipi to by se faceta znalazla albo zmienila.......
~k22 14-08-2008 8:38
Welka szkoda że porządków nie robi się systematycznie.To jest tk jak nie robiąc nic w mieszkaniu przez wiele lat nagle chcemy pokazać się ,że jesteśmy czyścioszki.Miasto jest po prostu brudne.Panie prezydencie a może tak zapraszać co tydzień inną delegację zagraniczną.Oj byłoby rewelacyjnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co z tym SOR–em?

Z wizytą na półwiecze Erftstadt

Zderzenie motocykla z fordem

Wystartował Art–Skwer

Przetarg na Krótką – drugie podejście

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
761
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%