MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wielkie porządki na najdłuższej ulicy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 12 maja 2008, 14:45
Aktualizacja: 14:45
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wykoszone pobocza i odkurzona nawierzchnia jezdni ulicy Wolności: to skutek poniedziałkowych prac ekip Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Nie wszędzie jednak docierają pracownicy spółki ze swoimi sprzętem.

Przy ul. Wolności na odcinku od zajezdni MZK w stronę Jeleniej Góry od samego rana trwało intensywne sprzątanie i koszenie przerośniętej trawy. Jej kłosy zniknęły, między innymi, z nasypu przy bazie miejskiego przewoźnika. Jezdnia została też umyta przez specjalny pojazd.

Jego przejazd nie podobał się wszystkim kierowcom, choć Wolności ma cztery pasma. Utrudniał ruch i przeszkadzał zwłaszcza tym, którzy lubią szybką jazdę. Co najmniej cztery pojazdy mknęły po godz. 11 z prędkością – na oko – grubo powyżej 100 kilometrów na godzinę. Ich kierowcy mieli szczęście, bo policjantów z radarem dziś przy najdłuższym trakcie w mieście nie było.

Jednak nie wszędzie ekipy MPGK dotrą ze swoim sprzętem. Wiele ulic, zwłaszcza osiedlowych, wciąż tonie w pozimowym kurzu, a trawę koszą zmotoryzowani mieszkańcy, którym utrudnia ona widoczność. Są takie trakty, których zamiatarka przedsiębiorstwa nie odwiedza, choć zimą przejeżdżają tamtędy piaskarki obficie posypując lód piachem. Jego zwały zalegają później przez długie miesiące.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Charytatywny piknik  

Remiza jak nowa

Księżna Daisy von Pless o sobie samej

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Studium na początek

Wypadek przy baniakach  

O rozpadających się górach

Spotkanie z historią

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
116
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%