MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wielkie polowanie na jelenia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 lipca 2008, 16:11
Aktualizacja: 17:21
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Już tylko cztery dni dzielą młodych aktorów z Teatrzyku Jelonka Górskiego od premiery sztuki „Z legend naszego miasta”. Adepci sceny szlifują role i budują nowe epizody.

Miniony weekend w Teatrze Zdrojowym – gdzie trwają warsztaty „Lato w teatrze” – był dla uczestników zajęć okresem lekkiego wytchnienia. Wszyscy z entuzjazmem powitali gościa spotkań, Magdalenę Dąbrowską, aktorkę znaną z kilku seriali (wywiad - w osobnym materiale).

W poniedziałek wszyscy ostro zabrali się do pracy. Lidia Lisowicz układała scenę polowania na rogacza. Książę Bolko wjeżdża w Kotlinę Jeleniogórską, widzi oszołamiające krajobrazy i dostrzega pośród lasów dorodnego jelenia. Chce go zabić, ale nie ma czym.

Wszystko przy dźwiękach kojącej muzyki, szemrzącego strumyka i z „żywymi” górami na horyzoncie: w rolę Karkonoszy także wcielą się młodzi aktorzy jako swoista żywa dekoracja.

Nagrywano także dźwięki, które posłużą podczas premiery: głównie były to piosenki w wykonaniu najmłodszej grupy uczestników warsztatów.
– Najważniejsza jest teraz koncentracja i kostiumy, które dzieci mają dostać lada chwila – mówi Bogdan Nauka, dyrektor naczelny Teatru Jeleniogórskiego oraz autor koncepcji przedstawienia.

We wtorek instruktorzy zaczną już pierwsze próby łączenia poszczególnych epizodów, co będzie wymagało od młodych aktorów jeszcze większego skupienia. Ale nie boją się tego wyzwania. – Będzie dobrze! – mówią wszyscy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Było nastrojowo

Trzcińsko ma sołtysa

Dzięki nagrodzie odwiedzą stolicę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 28-07-2008 21:11
No, no. Wreszcie coś na temat. Bo jak na razie same kropelki w morzu z okazji 900 lat naszego miasta. Wszyscy trzymamy kciuki za udaną premierę. A Magdalenę Dąbrowską zapamiętałem z takiego spektaklu w TVP. Była świetna w roli dziennikarki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołajkowy bieg

Barbórkowa feta

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Z Mikołajem na pediatrii

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%