Jelenia Góra: Wielkie emocje w pierwszym dniu Stoor Cup

Sobota, 16 sierpnia 2014, 0:11
Aktualizacja: 0:36
Jelenia  Góra: Wielkie emocje w pierwszym dniu Stoor Cup
Zacięte spotkania obejrzeli kibice zgromadzeni w hali przy ul. Złotniczej w pierwszym dniu międzynarodowego turnieju Stoor Cup. Mecze rozgrywane są systemem 2x20 minut i wydaje się, że właśnie czasu zabrakło jeleniogórzankom, by odrobić straty do wicemistrzyń Czech, z którymi zmierzyły się w piątkowy wieczór.

Gospodynie turnieju Stoor Cup wyraźnie przespały początek spotkania, kiedy to przegrywały po 12 minutach 1:7. Do przerwy podopieczne Michała Pastuszko nieznacznie poprawiły rezultat (6:11), jednak po zmianie stron długo nie mogły złapać właściwego rytmu. Choć w 22. minucie doszły na 8:11, to 9 minut później było już 10:16 i wydawało się, że będzie to jedyne spotkanie pierwszego dnia bez emocji. Ku radości miejscowych kibiców jeleniogórzanki zdobyły 5 bramek z rzędu dochodząc na 15:16, ale ostatni cios zadały Czeszki i mecz zakończył się wynikiem 15:17.

Wyniki pierwszego dnia:
Victoria Brześć - Galiczanka Lwów 23:23 (14:11)
Slavia Praga - SPR Olkusz 20:22 (10:10)
HC Rödertal - Victoria Brześć 20:18 (11:11)

KPR Jelenia Góra - Slavia Praga 15:17 (6:11)
KPR: Kozłowska - M.Mączka 4, Wiertelak 3, A.Mączka 2, Uzar 2, Bader 1, Dąbrowska 1, Michalak 1, Buklarewicz 1, Grobelska.
Slavia: Kudlackova - Stellnerova 5, Keclikova 4, Rajnohova 3, Kordouska 2, Kutlvasrova 2, Chmelarova 1, Jonasova, Jackova, Jedlickova.

Aby wyjść z grupy z pierwszego miejsca, w sobotę (godz. 11:30) KPR musi pokonać SPR Olkusz co najmniej trzema bramkami.