Zalogowanych: 34

Jelenia Góra: Wielkie emocje przy Sudeckiej

Niedziela, 23 września 2018, 7:11
Aktualizacja: 7:13
W hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze odbywa się Turniej Koszykówki Męskiej z okazji Września Jeleniogórskiego. Do rywalizacji, oprócz gospodarzy z KS Sudety, przystąpiły zespoły z Rawicza, Kłodzka, Gniezna i Zielonej Góry. Pierwszego dnia emocji nie brakowało!

Na początek do rywalizacji stanęły zespoły Sudetów Jelenia Góra i Intermarche II Zielona Góra. Spotkanie kapitalnie rozpoczęli goście, którzy dzięki czterem z rzędu rzutom za 3 punkty wypracowali sobie solidną przewagę (6:15), jednak z biegiem czasu to gospodarze przejmowali inicjatywę i od stanu 17:23 zdobyli 11 "oczek" z rzędu - po I kwarcie było 28:23. W kolejnej odsłonie ekipa prowadzona od tego sezonu przez Rafała Niesobskiego odskoczyła na 40:29, ale zielonogórzanie nie poddali się i jeszcze przed przerwą doskoczyli na 47:43. Po zmianie stron trwała zacięta walka o każdy punkt, jednak to jeleniogórzanie niemal przez cały czas byli prowadzeniu. Dopiero w ostatniej minucie przewaga miejscowych najpierw stopniała do trzech punktów, a tuż przed końcem był remis 90:90. Ostateczny cios zadał jednak Dekurniewicz rzutem za 3 punkty i to Sudety cieszyły się ze zwycięstwa na inaugurację turnieju.

KS Sudety Jelenia Góra - Intermarche II Zielona Góra 93:90 (28:23, 19:20, 23:22, 23:25)
Sudety: R. Niesobski 21, Ł. Niesobski 20, Kozak 20, Jyż 9, Minciel 8, Koper 4, Wilusz 4, Dekurniewicz 3, Kanecki 2, Grześkiewicz 2, Kwiatoń.
IZG: Mąkowski 31, Górewczyk 26, Bednarczyk 16, Tarerski 11, Mikołaj Siminski 2, Dumiński 2, Busz 2, Michał Siminski, Rzechtalski.

W drugim spotkaniu Rawia Rawicz pokonała Nysę Kłodzko 91:82. Następnie SKlep Polski MKK Gniezno pokonało Intermarche II Zielona Góra 78:70 (20:21, 19:14, 22:20, 17:15), a po tym spotkaniu odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, podczas którego wystąpiły podopieczne Szkoły Tańca Tabor. W sesji wieczornej na parkiecie ponownie pojawili się jeleniogórzanie, którzy podejmowali Rawie Rawicz. Po niesamowitych emocjach Sudety zwyciężyły 99:95, ale do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż dwie dogrywki!

KS Sudety Jelenia Góra - Rawia Rawicz 99:95 (22:23, 24:15, 17:25, 19:19, dogr. I 7:7, dogr. II 10:6)
Sudety: Kozak 29, Ł. Niesobski 19, Minciel 17, Wilusz 13, R. Niesobski 12, Jyż 4, Dekurniewicz 3, Grześkiewicz 2, Koper, Kanecki, Kwiatoń.
Rawia: Mosiała 18, Maciołek 16, Bodak 16, Korkowiak 15, Zając 14, Samuła 11, Staśkowiak 3, Popiel 2, Wiśniewski.

W ostatnim meczu pierwszego dnia MKK Gniezno przegrało z Nysą Kłodzko 68:80 (27:18, 17:19, 12:27, 12:16).