MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Wielkie emocje na nadzwyczajnej sesji

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 18 kwietnia 2018, 8:42
Aktualizacja: Czwartek, 19 kwietnia 2018, 17:12
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Jeden komentarz na portalu społecznościowym Facebook mógł pozbawić Rafała Szymańskiego funkcji przewodniczącego Komisji Kultury. Taki wniosek złożyła grupa radnych, oburzona treścią i stylem wpisu kolegi–radnego. Jak już informowaliśmy wczoraj, dyskusja była gorąca, ale ostatecznie większość stwierdziła, że polityk PiS już wystarczająco został ukarany za swój błąd.

W swoim pierwszym wystąpieniu (na początku sesji) Rafał Szymański odniósł się do wypowiedzi publicznych polityków z pierwszych stron gazet, cytując słowa m.in. Stefana Niesiołowskiego, Radosława Sikorskiego, Janusza Korwin-Mikkego, Leszka Millera czy Janusza Palikota. Jak zwrócił uwagę radny, żaden z tych polityków nie przeprosił za swoje niekiedy wulgarne wypowiedzi i żaden nie poniósł konsekwencji. W odpowiedzi usłyszał pytanie, dlaczego nie cytował chociażby Krystyny Pawłowicz... Szymański pytał kolegów i koleżanki, czy któreś z nich protestowało, gdy Radosław Sikorski nazwał Anitę Gargas "suką" lub gdy Palikot proponował zastrzelenie i wypatroszenie Jarosława Kaczyńskiego, a Korwin-Mikke drwił z niepełnosprawnych.

Szymański zwrócił też uwagę na swoje sukcesy jako szefa Komisji Kultury - m.in. wpływ na wydzierżawienie podziemi przy ul. Chełmońskiego, troskę o pożydowskie nagrobki przerabiane przez miasto na drogowy tłuczeń czy batalię o MDK Jelonek. - Dzisiejsza sesja nie jest zwołana, aby ocenić moją działalność jako przewodniczącego Komisji Kultury. Jest elementem toczącej się kampanii wyborczej, aby uciszyć głównego krytyka polityki Marcina Zawiły - mówił R. Szymański, który po raz kolejny przyznał się do błędu i przeprosił za wpis na Facebooku.

W trakcie dyskusji jeden z wnioskodawców o odwołanie z funkcji R. Szymańskiego, odbiegając od tematu sesji apelował do prezydenta o wsparcie finansowe z pieniędzy samorządu na in vitro, mówił o edukacji seksualnej, a radnego nazwał antybohaterem sesji. - Wszelkie wypowiedzi osób publicznych powinny być wyrażane z ostrożnością, szacunkiem dla demokracji - mówił Miłosz Kamiński, który podkreślał, że sesja jest odpowiedzią na głosy mieszkańców, którzy byli oburzeni wypowiedzią radnego. - Mimo tych przeprosin, potrzebna jest refleksja o języku siły, niszczeniu aktywności obywatelskiej - kontynuował radny niezależny.

Praktycznie przez całą sesję wypowiedzi były przerywane okrzykami, buczeniem i oklaskami zgromadzonych w sali obrad mieszkańców. Pojawili się zarówno przeciwnicy aborcji, jak i działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji. Głos mogli zabrać również mieszkańcy miasta i tu również padały podobne argumenty. Alicja Dusińska, która współpracuje z Szymańskim w Komisji Kultury wyraziła uznanie dla niektórych działań radnego w tym zakresie, jednak uważa, że powinien on ponieść konsekwencje swojej wypowiedzi. - Każdy ma prawo do własnych poglądów, wszyscy jesteśmy mieszkańcami Jeleniej Góry - mówiła Dusińska, która liczyła, że radny wcześniej sam zrezygnuje z funkcji.

Z kolei Zbigniew Ładziński wyraził ubolewanie, że doszło do nadzwyczajnej sesji. - Jest mi wstyd, że doszło do tej sesji - tak, jakby w naszym mieście nie było ważniejszych tematów. Radny nie powinien mówić w taki sposób do tej pani - mówił Ładziński, który prześledził w internecie kim jest kobieta, która sprowokowała radnego do ostrej wymiany zdań.

Ostatecznie radni stosunkiem głosów 9:10 (przy 2 wstrzymujących i jednym nieoddanym głosie) zachował funkcję przewodniczącego Komisji Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rondo – czy w tym roku się uda?

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Spotkania z Beatą Kempą

Komentarze (74) Dodaj komentarz

~Prawniczka 18-04-2018 10:52
Zwołujący tę sesję złamali prawo. Wyroki sądów jednoznacznie wskazują, że mandat radnego jest mandatem wolnym, co oznacza, że ani rada miejska, ani prezydent, ani kilka osób z KOD-u nie ma prawa karać radnego, udzielać mu reprymendy czy pozbawiać funkcji.
~Anonim+ 18-04-2018 11:07
do: ~Prawniczka (10:52)
Z prawniczego punktu widzenia, to ma Pani rację, ale z mo...lnego? Zgodnie z prawem, należało niezwłocznie opublikować wyroki Trybunału Konstytucyjnego, co do chwili obecnej się nie stało, ale może wkrótce będą opublikowane z adnotacją, że to tylko opinie... To jak właściwie jest z "tym" prawem?
~DoRa 18-04-2018 12:21
do: ~Prawniczka (10:52)
Pani prawniczko, proszę sie nie kompromitować. Uniwersytet w Pcimiu czy w Zbylutowie? Zaoczne?
~ 18-04-2018 12:25
do: ~Prawniczka (10:52)
Ten człowiek nie ma szacunku do siebie, bo gdyby miał, nie napisałby takich słów na Facebooku. Co do odejścia, cóż, sam powinien był wyciągnąć stosowne wnioski - znał opinię ludzi i innych radnych na temat tego zajścia. Istnieją okoliczności, gdzie słowo przepraszam nie załatwia sprawy, bo rana jest zbyt głęboka; ktoś wyrządził komuś dużą krzywdę - wie to Pani jako prawniczka.
~hwat 18-04-2018 14:18
do: ~Prawniczka (10:52)
Od pewnego czasu o tym co jest zgodne z prawniczego punktu widzenia decydują ludzie pisui i warto z tym się pogodzić. Dziwię się, że Pan Radny w ogóle na tą sesję przyszedł. Powinien pójść sobie na przechadzkę i przyjemnie spędzić czas.
~Widzę 18-04-2018 10:59
Został uratowany przez moherowe berety,głosy za pozostawieniem przestraszyły się plebana że nie przejdą w następnych wyborach .
~POprawny 18-04-2018 11:02
Zawiła z Kamińskim o Obazem tylko napompowali popularność Szymańskiego. Teraz jest najpopularniejszym radnym z Kościołem za plecami. Totalna porażka, panowie. Ostrzegałem was...
~ 18-04-2018 11:38
do: ~POprawny (11:02)
To najlepszy przykład jak Zawiła nadaje się do polityki. Zero wyczucia, tylko chęć zemsty na przeciwniku.
~te prawiczka 18-04-2018 11:05
Jeżeli radny pełniący funkcję w komisjach rady samorządu utraci zaufanie większości członków rady może być przez to gremium odwołany a jego miejsce zajmuje inny członek rady wskazany przez dany klub gdyż klub nie może być pozbawiony miejsca dla swojego przedstawiciela w komisji ...
~Prawniczka 18-04-2018 11:39
do: ~te prawiczka (11:05)
Nie za poglądy czy wypowiedzi. Polecam przeczytanie kilku wyroków sądów w a...logicznych sprawach zamiast ludowych mądrości.
~te prawiczka 18-04-2018 11:58
do: ~Prawniczka (11:39)
może być odwołany za utratę zaufania pozostałych członków rady. I nie ma tu do rzeczy czy są to poglądy czy wypowiedzi. Może być odwołany nawet z powodu tego że "puścił publicznie bąka" i stracił zaufanie większości. I tyle w tym temacie - odwołanie radnego z funkcji w komisji nie reguluje prawo - ono reguluje jedynie przypadki kiedy radny może stracić mandat. O pozbawieniu funkcji decyduje statut, regulamin prac komisji, dokument regulujący pracę tejże komisji , regulamin Rady etc. .. proszę przytoczyć konkretny wyrok, jego publikację itd.
~Prawniczka 18-04-2018 12:36
do: ~te prawiczka (11:58)
Nie przytaczam za darmo. Zapraszam do kancelarii.
~zainteresowany.. 18-04-2018 12:40
do: ~Prawniczka (12:36)
..a gdzie adres ?
~te prawiczka 18-04-2018 12:01
do: ~Prawniczka (11:39)
Byt i kompetencje komisji uzależnione są od woli rady gminy, która jest samodzielna w podejmowaniu rozstrzygnięć o powołaniu lub rozwiązaniu komisji, o wyborze lub odwołaniu poszczególnych członków komisji (II SA/Ke 455/13)....jeszcze jakieś wątpliwości ???
~mmmmi 18-04-2018 11:07
Donek Burczymucha O większego trudno zucha Niż jest Donald Burczymucha – Ja nikogo się nie boję! Choćby Jarek… to dostoję! Wilki?… Ja ich całą zgraję Pozabijam i pokraję! Te kibice, te protesty, To dla niego puste gesty! A stoczniowców i górników Puścił gołych, niewesołych! Solidarność?! – Związek duży! – Naczytałem się podróży! I znam tamtych jegomości, Głupi, biedni, goście prości. Poszczuć Bolkiem można przecież I nabijać się na Krecie z patriotów i katoli. Już ze śmiechu go brzuch boli. Niemcom z rączki jada grzecznie, więc przelewy są bezpieczne. – Komu zechcę, to dam radę! Dla każdego mam posadę! I tak przez dzień boży cały Donek trąbi swe pochwały. Aż raz usnął gdzieś w pałacu.. I się zbudził już na kacu. Patrzy, aż tu jakieś zwierzę Do fotela mu się bierze. Jak nie zerwie się na nogi, Jak nie wrzaśnie z wielkiej trwogi! Pędzi jakby chart ze smyczy…
~Kikkomann 18-04-2018 11:20
Jaki PiS taki Szymański. Niedługo będzie to oficjalna religia państwowa.
~ 18-04-2018 11:36
Wczoraj Kaczałko był krytykowany za rzekome stronnicze artykuły i przykrywanie sprawy radnego sprawą nagród dla Łużniaka. Dziś jak widać sprawa radnego jest na 1 miejscu i żadnej cenzury nie ma. Łyso wam teraz? Swoją drogą - radny przeprosił już 3-krotnie, co uważam, że o 2 razy za dużo. Panie radny, niech się Pan nie da zahukać i doprowadzić do postawy na kolanach i przepraszania za własną egzystencję. Przecież opozycji tylko o to chodzi. Jak Pan będzie ciągle przepraszał, to temat będzie ciągle świeży. Przeproszono raz i wystarczy, koniec tematu. Do krzykaczy i tak nie dotrze, choćby przeprosin było 150. Ciekawe teraz, czy Łużniak będzie miał tyle samo klasy i odda nagrodę. 64tys. zł to nie jest mało i spora część mieszkańców jest oburzona. Czekamy na ruch Łużniaka. Ministrowie w rządzie, radny Szymański oraz premier umieli się przyznać i wycofać. A Łużniak? Stać go na to, czy liczy się tylko kasa?
~ 18-04-2018 12:04
do: ~ (11:36)
"Ministrowie w rządzie, radny Szymański oraz premier umieli się przyznać i wycofać." To żeś mnie teraz rozśmieszył...
~ 18-04-2018 13:04
do: ~ (11:36)
Popatrzyłam do lustra... Ufff, odetchnęłam z ulgą. Nie jest mi łyso. Dalej mam trwałą za 120 zeta!!!Pozycja niusa nie ma nic do stronniczości (albo nie) pana red. Stronniczość,swoją drogą, zrozumiem : tyle wspólnego- Kacz- zobowiązuje !
~Anna M. 21-04-2018 21:58
do: ~ (11:36)
Pan Kaczałko to rzetelny dziennikarz.
~ 18-04-2018 12:11
Ooo,porównujemy się do Millera ,Palikota,Mikke?Daleka droga...
~echhhhhh 18-04-2018 12:38
To ten Pan co zamierza zlikwidować naszą kulturę ,chorymi pomysłami? Szef kultury?przewodniczący Komisji Kultury? Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze?To niemożliwe ten Pan jest Kulturalny! Broni kulturę własnym ciałem i załatwia bardzo dużo pieniędzy na naszą Kulturę! Jeleniogórską! Ten Pan To Kultura!!!
~ 18-04-2018 12:50
do: ~echhhhhh (12:38)
Jako na górze, tak i na dole... Pan radny" macica " jest na drodze do mistrzostwa inaczej pojmowanej kultury słowa, pojmowanej tak po pisiemu,a standardy mistrzowskie wyznacza niejaka Kryśka P.
~ 18-04-2018 12:44
O!!! Pan radny macica nie dał się wyskrobać ! Zgodnie z ustawą antyaborcyjną. Przewidywalne i jakże pisie.
~ 18-04-2018 13:43
do: ~ (12:44)
Chamska .... I ty chcesz coś o kulturze ? Buhahahaha
~ 18-04-2018 14:22
do: ~ (13:43)
Ależ ...skąd to oburzenie ? Przecież wszem i wobec i każdemu z osobna głoszę,że CHWDP = chcę wstąpić do pisu. Broń Boże, nie czytać :Narząd W D... Pisowi!Przestrzegam !!! A ponieważ chcąc wejść między świnie, trzeba kwiczeć jak i one, należy nabyć obowiązującego sznytu. Ten sznyt to gadki coś o m...ach , na wzór Świrosława I i Kryśki P(arlamentarzystki). To ideał niedościgły ,ale staram się, staram (Dzięki za zauważenie moich starań i niech P. Bóg wynagrodzi w pincetach - tych z nagła i niespodziewanych !) 1
~ 18-04-2018 14:20
do: ~ (12:44)
Ależ ...skąd to oburzenie ? Przecież wszem i wobec i każdemu z osobna głoszę,że CHWDP = chcę wstąpić do pisu. Broń Boże, nie czytać :Narząd W D... Pisowi!Przestrzegam !!! A ponieważ chcąc wejść między świnie, trzeba kwiczeć jak i one, należy nabyć obowiązującego sznytu. Ten sznyt to gadki coś o m...ach , na wzór Świrosława I i Kryśki P(arlamentarzystki). To ideał niedościgły ,ale staram się, staram (Dzięki za zauważenie moich starań i niech P. Bóg wynagrodzi w pincetach - tych z nagła i niespodziewanych !)
~ 18-04-2018 14:24
do: ~ (14:20)
Ten wpis powyższy miał być jak poniżej, a więc do 13.43 ale nie wiem dlaczego wbił się tak jak się wbił
~a prawda 18-04-2018 12:44
Obraził Polki.I to w sposób haniebny.A one pamiętliwe.Szczególnie te młode ,chroniące swoje macice.
~Och 18-04-2018 12:52
Jeden głos przeważał o posiadaniu radnego był to głos Pana Szymańskiego. Czy to etyczne w dzisiejszej Polsce jak widać tak można bezkarnie obrażać się nawzajem odrzucać się błotem oto obecna kultura. Mimo wszystko mam nadzieję że Pan Szymański jednak wyniesie z tego naukę i jednak będzie swoich poglądów bronić w sposób bardziej kulturalny tym bardziej że jest osoba wierząca A przykazanie mówi wyraznie kochaj bliźniego jak siebie samego.
~ 18-04-2018 12:57
do: ~Och (12:52)
A kto powiedział,że przykazania trzeba stosować w 100 proc.?! Panu macicy wystarczy, tak na pół gwizdka ...i już jest katolik. Dobry katolik.
rymcycymcy 18-04-2018 13:05
Taki element w Radzie Miasta ...hehehe :) Może oni razem siadają wieczorkiem i hejtują :)
~xizorf 18-04-2018 14:06
Ojej, biedne chamidełko, teraz go w ramach walki politycznej linczują. Prawie mi go żal. Ciekawe tylko, kiedy radny się nauczy, że funkcjonariuszowi publicznemu przystoi jednak mieć wyższe standardy wypowiedzi i zachowań niż szaremu obywatelowi.
~WOLNOŚĆ 18-04-2018 15:09
Panie szanowny radny nieporadny. Proszę bardzo wskazać choć jeden cytat z wypowiedzi Janusza Korwin- Mikkego, w którym to "drwił z niepełnosprawnych". Proszę uprzejmie nie pomawiać prezesa Mikkego i nie wpisywać się tym samym w antywolnościową retorykę głównego ścieku. A poza tym sądzę, że Rada Miasta powinna zostać rozwiązana. Dziękuję bardzo.
~ 18-04-2018 15:38
Dzieci chore umysłowo do szkół wprowadza się celowo, aby obniżyć poziom edukacji. Nie może być tak, że my godzimy się na bredzenie idioty. Posyłanie idioty do szkoły to jest katorga dla tego d...la – mówił Korwin-Mikke na spotkaniu ze studentami Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu. Słuchało i nagradzało go oklaskami około 500 osób.
~ 18-04-2018 17:23
do: ~ (15:38)
Chore umysłowo ? Czyli te ze schizofrenią na ten przyklad ? z chorobą dwubiegunową ? ADHD ?Z niektorymi "odmianami" autyzmu ? Tak się sklada,że część chorych umysłowo inteligentniejszych jest od przeciętnego "zdrowego" owocu pisiego elektoratu( jeżeli owoc robiony w stanie wskazującym na spożycie to zdrowość tego owocu jest pod znakiem zapytania). A szanowny pan Mikke( który sam wygląda na owoc splodzony po spożyciu i gada jakby zawsze był na haju, jak dla mnie to on jest typowym autystyiem) nie do końca zorientowany jest w tym,że osoby z niepełnosprawnością umysłową ( w zależności od głebokości upośledzenia)przy odpowiednim nakladzie pracy zwł. rodziców i samych osób,są w stanie zdobyć i średnie wyksztalcenie, co dla niektórych " zdrowych" zwł. pisiakow nie jest możliwe.Nie wiem co sądzi M. o aborcji, pewnie jest przeciwny ,żeby móc z pogardą kogoś traktować, d...li jak to on mówi.
~ 18-04-2018 18:51
do: ~ (17:23)
ty jesteś baaaardzo zdrowa ...idio ...tka. Masz uczulenie na PiS? Co ma wspólnego Mikke i jego poglądy z PiS-em. Jesteś sama zgniłym owocem i żyjącym dowodem na odwracalność ewolucji.
~ 18-04-2018 19:27
do: ~ (18:51)
O! Vektrusiu, na nic twoje zasłonki za róznymi ikonkami, a może raczej polskie /?/ cwaniactwo i korzystanie z cudzych tel. na cieciówkach za friko. Tak jak gooowno rozmazane na obcasie, tak ciebie zawsze rozpoznać można. Przyklejasz się jak gooowno i walisz tym samym odorkiem.Skoro już wiemy ktos ty, to wiemy ,że jesteś akariota bez jaj i rozumku, tak jakoś wyszło.Gdybyś idiotopisie miał choć tyle rozumu co masz miodu w uszach to byś doczytał w tekscie wprowadzającym,że pada nazwisko M. w kontekście obrażania niepełnosprawnych. Litościwy inny internauta przybliżył okoliczności wydarzenia, i odniosłam się do tego. I jest mój tekst bliższy tematowi,niż twoje teksty gdzie czepiasz się mnie i inych internautów jak dobra gooowniana sraaaka.Czy mam alergię na pis ? Czasami. Gdy widzę bezzębną paszczę memlasa Pana Ropucha i posłanki Maciory wachlarzowo-sałatkowej, a ostatnio przede wszystkim posła wojownika pieszczocha komuny "precz z komuną",objawy alergii się nasilają. Wspólne mam poglądy mimo wszystko z K-M w sprawie jedynej i słusznej jak pzpr,obecnej siły narodu ,parafrazuję,jest to komuna w pudełku z krzyżem na wierzchu,choć ja bym raczej rzekla,że jest tio pudełko czosnku z tym samym krzyżem.
~ 18-04-2018 19:44
do: ~ (19:27)
Bełkot " zdrowej ", najbardziej wyszczekanej i...tki.
~ 18-04-2018 20:12
do: ~ (19:44)
-ależ vektrusiu, w 90 proc. wykorzystałam twój bełkot. masz różne wzloty i upadki jak to schizolpis, i pojedyncze twoje tekściki to istotnie bełkot. a ja ten bełkocik deczko podrasowałam. nie poznałes ? No tak ,najgłupszy k...s z PODKIELECKIEJ WSI nie ma możliwości załapać tych subtelności. Jesteś kr...n , cno i ckd.
~ 18-04-2018 21:04
do: ~ (20:12)
Jesteś moją faworytką w tegorocznej edycji Darwin Awards. W kategorii i...tka tysiąclecia.
~ 18-04-2018 21:30
do: ~ (21:04)
Idiotka to zawszeć wyżej niż akariota bez rozumu i jaj. A ty jesteś moim typem na id..tę wśród akariotów, no bo wiesz ,u onych też jest I sort i niższe sorty. Ty należysz do tego 1 sortu ,najgłupszego, więc twoje typy to mi lotto.Jesteż idiotopisem cnd. i ckd.Ckd oznacza co kończy dowód , więcej głupot już nie pisz bo twój d...lizm został odpowiednio udowodniony, dalszych przykładów już "nie trza".
~ 19-04-2018 8:09
do: ~ (21:30)
Napisz jeszcze kilka razy infantylnie i " inteligentnie " : " o pisianiu", " u onych" itp. Jesteś wtedy dużo " młodsza", bardziej pretensjonalna i większa i...diot..ka.
~ 19-04-2018 16:38
odpowiedź na usunięty komentarz
WOW, Darwin by zwątpił, gdyby ciebie zobaczył i to przeczytał. Jesteś doskonałym obiektem badań dla psychiatry.
~ 19-04-2018 19:12
do: ~ (16:38)
Vektrusiu,id..tko, kr.t.nko, de..lko / w tej r.ż. formie,bo jak ustaliŁysmy ,jaj to ty nie masz,/ durnoto,ciemnoto wsi podkieleckiej dla ciebie bonusik, wygooglałam dla ciebie, bo ty chyba nie potrafisz sam i karmisz się rzygowinami, w kwestii ewolucji, ojca sromotnika z miasta pierników:" Darwin – brytyjski przyrodnik i geolog, twórca teorii ewolucji",początkowo studiował medycynę.Natomiast tobą na "mur beton" idi.tko, zainteresowałby się Filip Pinel i natychmiast , zobaczywszy twój przypadek, porzuciłby teorię,że psychol to też człowiek i szybko by o niej zapomniał.
~ 19-04-2018 19:41
do: ~ (19:12)
W maglu i teraz , na całej klatce w bloku, jesteś najmądrzejsza, bo ostatnia i najgłośniej wyszczekujesz, to co jako ostatnie usłyszałaś od mądrzejszego rozmówcy? Nadajesz się do .Nowoczesnej, tam same, takie same " tuzy" intelektu.
~ 19-04-2018 20:34
do: ~ (19:41)
,ha,ha,Haha, ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha "mądrzejszego rozmówcy",ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha !!! O NARESZCIE, widzę wzmiankę, o czymś MĄDRYM, stały bywalcu magli :A gdzie są magle w JG ?Podziel się wiedzą ... Bo ja od lat tam nie chadzam ?Ale przyda się adres na następne święta , obrusy wymaglować... .Nowoczesna ? To dla młodych, bardziej wykształconych niż pisie, wilczków ,niezła myśl , ale pozostanę tak jak byłam ,bezpartyjną...Ha,ha,ha nie popokasz sobie, nie pokropkujeszN, nie poPZPRujesz sobie i nie pokodujesz , też.To łącznie z PiS, zgromadzenia dla f...rów ( takich jak ty,f...rek)Ha,ha,ha,ha "rozmówca" z tych "mądrzejszych!!!"Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah!!!! Mądrzejszy : hhahahahahahahahahajhahaha!!! Raczej rozmówczyni hahahahahahahaha !!!
~ 19-04-2018 21:15
do: ~ (20:34)
Ja kończę. Szczekaj dalej. Dalej tak samo głośno . I głupio.
~ 19-04-2018 21:53
do: ~ (21:15)
Ha,ha,ha, !!!Cały czas poruszam się w twojej radosnej twórczości literackiej, więc nie może być mądrze, z definicji . Pisie pieski nie szczekają mądrze, więc podrasować,żeby mądrze wyglądało i wybrzmiało po prostu się nie da. Z góóówna batogu nie ukręcisz ! A więc idż spać i wymyśl coś mądrego.Do jutra!
~ 18-04-2018 15:43
W czasie dyskusji mogą puścić nerwy , to normalne.Ostatnio na zebraniu w szkołach, też puściły nerwy panu vice . Najważniejsze by przeprosić , a to niestety niewielu potrafii.
~dsdas 18-04-2018 16:37
kodiarze się uaktywnili :)
~cbjg 18-04-2018 16:57
ja nie chce nigdy ostatnie polityki to zakaz internet koniec narka pa . sam leci prywatne życie mistrz i tajemnice do zobaczenia pa
~ 18-04-2018 17:25
do: ~cbjg (16:57)
Pa! Nie pojawiaj się tu więcej
~przybysz 18-04-2018 17:04
jaka ta rada jest do wypier....w najblizszych wyborach bo nie maja co robic tylko zwoływac nadzwyczajna sesje natemat dyskusji miedzy radnym a jakąś tam siusiumajtką zobaczcie na zbuku kto to jest ta 'pani'
~przybysz 18-04-2018 17:10
na ostatnim zdjeciu widac grzede dobrze ze go nie pobiła jak nasza minister
~@zxcv 18-04-2018 17:24
Tyle krzyku o tą kobietę z filmów , co formy życia zalewa publicznie , wstydzili byście się, aby Pani , z agencji nieruchomości , miała taki wpływ na miasto , ile razy można do wiaderka te dzieci skrobać ? A jak się okaże że płakało w wiaderku? To też sesja nadzwyczajna będzie ! Zwołana.
~Bhj 18-04-2018 17:27
Moje drewno rodzina kot grób święto ale ukradł drewno was kary ludzie ze zgodą się kasa zapłaty mi 100 milion zł
~ 18-04-2018 19:33
do: ~Bhj (17:27)
Co ty nie powiesz ! Kot świrosława ukradł ci drewno na dom ?Ty kota świrosława ani innego kota nie zastraszaj grobem bo... oni już znajdą na ciebie sposób !
~ 18-04-2018 19:50
do: ~ (19:33)
Choroba " biegunkowa"? Bo cały czas bełkot i " biegunka " słowna ...
~ 18-04-2018 20:23
do: ~ (19:50)
Nie, nie biegunka...Zapomnialeś? biegunka a nawert sraaaka to ty! bhj intensywnie próbuje dokonać jakiegoś dramatycznego przekazu słownego. Próbuję się z nim dogadać...próbuję go ostrzec ... przed pisimi. Bo one nawet nieboszczykom sen wieczny zakłócają, a takze rano o 6.00 łomotem kolb straszą 81latków i skutych prowadzą... MA RACJĘ TEN BHJ kosmos,księżyc ,kataklizm prawie Sąd Boży...
~Bhj 18-04-2018 17:28
Pamiętam ostatnie antyludzie
~Bhj 18-04-2018 17:32
Uszkodzić domu i ukradł święto drewno
~Bhj 18-04-2018 17:35
Ja pamiętam ostatnie mistrz zwycięstwo bóg do kosmos i dziękuję przyjaciel drewno to symbol ale przegram sąd to odpowiedź koniec pab
~Bhj 18-04-2018 17:38
Kot czarny to słynne bóg starożytne epigt bogaty rodzina drewno święto i grób
~To ty? 18-04-2018 18:29
do: ~Bhj (17:38)
Hemoglobina mistyfikacja taka sytuacja
kazimierzp 18-04-2018 18:18
Rafał Szymański nie okazał się według mnie mężczyzną! Lubiłem i lubię go ale nigdy nie uważałem go za człeka zdecydowanego! Po tym wypadku z durnymi i obraźliwymi dla kobiet słowami sam się powinien był oddać do dyspozycji rady z uwagi na przekroczenie granic dobrego zachowania. Jak znam życie to radni wtedy większym stosunkiem głosów zachowali by mu tę nieistotną funkcję przewodniczącego komisji, a on by okazał się mężczyzną. A tak został dalej tylko przewodniczącym Komisji z nazwy Kultury.
kazimierzp 18-04-2018 18:22
Od kiedy zalogowani dyskutanci muszą być akceptowani?
~ 18-04-2018 19:35
Panie radny z Zabobrza pan już głosów od kobiet nie otrzyma
~Mirecki.w. 18-04-2018 21:01
Radni jak zwykle bezradni.
~ 19-04-2018 2:24
Jak zwykle was poniosło komentatorzy....
~san- pid? 19-04-2018 8:50
właśnie powinno się oceniać za czyny, słowa choć potencjalnie ranią są jednak ulotne. Ale czyn potwierdzenia nieprawdy, eliminowania kreatywnych profesjonalistów, czy też zaniechania należytego wykonania obowiązku bez konsekwencji – przy posiadaniu takowej wiedzy przez decydentów - powierzających już trzecią kadencję bez konkursu urzędnikowi w ochronie zdrowia publicznego budzi obawy i niesie niepewność co do wiarygodności podawanych informacji …. i to jest ogromny problem warty się pochylenia nad nim a nie generowanie kosztów na sesję, by zniszczyć człowieka, za którym stoją dobre czyny racjonalne kierunki!
~goralczyski 19-04-2018 11:25
Czy ktoś widział kulturalnego z PIS ? Idol to chyba u nich Pawłowicz Wyuczone regułki podawane odgórnie, bez myślenia, refleksji, PIS nie lubi ludzi , bo ma kompleksy . Dorwali się do władzy ,ale władza nie jest dana raz na zawsze. I co z tego , że przeprosił i tak myśli to samo. Zadufani w sobie mali ludzie duchem i ciałem, niestety
~ 19-04-2018 15:57
Tak,tak ! masz rację !Idolka Krystyna P/arlamentariuszka/ a idol to świroslaw I.Moją idolką jest Kryśka.No bo ja ChWDP./Chcę Wstąpić Do PiSu/ jakby ktoś myślał inczej, to rozwinęłam formę skróconą ... ;///
~Krrzysztof P[k 20-04-2018 19:04
Ten człowiek nie ma szacunku do siebie, bo gdyby miał, nie napisałby takich słów na Facebooku. Co do odejścia, cóż, sam powinien był wyciągnąć stosowne wnioski - znał opinię ludzi i innych radnych na temat tego zajścia. Istnieją okoliczności, gdzie słowo przepraszam nie załatwia sprawy, bo rana jest zbyt głęboka; ktoś wyrządził komuś dużą krzywdę

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zatrucie czadem w Małej Kamienicy

Mapa ku przestrodze

Synoptycy: spodziewane burze, deszcz i silny wiatr

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Drastyczne billboardy

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
963
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%