MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Wielkie czytanie w Janowicach Wielkich

Wiadomości: Janowice Wielkie
Środa, 19 lutego 2014, 8:24
Aktualizacja: 8:27
Autor: Org
Fot. Organizator
Kawaler Orderu Uśmiechu, Ryszard Kiełek po raz kolejny odwiedził szkołę w Janowicach Wielkich, by poczytać uczniom najmłodszych klas w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Nie zabrakło twórczości J. Tuwima i legendy o Karkonoszach – „Duchu Gór".

Ryszard Kiełek opowiadał uczniom klasy I i II o potrzebie pomocy drugiemu człowiekowi wypływającej z serca. Mówił o swoich doświadczeniach związanych z tą piękną ogólnopolską akcją i o idei nadawania dorosłym „Orderu Uśmiechu”.

- Dzieci słuchały z zaciekawieniem i chętnie odpowiadały na pytania – relacjonuje Anna Wnuk. - Następnie nasz gość zaprezentował piękny „Wiersz o Dziadku” i legendę dotyczącą naszego regionu. Po tej „rozgrzewce” czytał znane wiersze Juliana Tuwima „Rzepka” i „Lokomotywa”, w recytację których umiejętnie włączał całe klasy.
Nasi najmłodsi uczniowie byli zachwyceni tym wyjątkowym gościem. Po czytaniu wręczyli specjalnie przygotowane podziękowania w formie laurek z podpisami wszystkich dzieci uczestniczących w tym spotkaniu – dodaje.

Na ręce pani Marioli Smektały Ryszard Kiełek wręczył dyplom uznania dla szkoły za aktywny udział w kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” i przekazał na pamiątkę swojego pobytu egzemplarz książki Katarzyny Ryrych pt. „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych”, która została nagrodzona w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren - jako tekst o wysokim poziomie literackim i etycznym polecany do czytania dzieciom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Rusza Budżet Obywatelski 2021 w Jeleniej Górze

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pan_andrzejek 19-02-2014 18:29
to w janowicach umiom czytac?
~ 20-02-2014 12:53
ómiom czytać, gożej z pisaniem, ale moge sie mylić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plaża nad Bobrem otwarta

Kuma kumie pomóc umie!

Nawałnica nad Lubaniem

Spotkania z Beatą Kempą

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1109
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%