MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wielkie czytanie Tuwima w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Sobota, 7 października 2017, 12:15
Aktualizacja: Niedziela, 8 października 2017, 7:18
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
Ponad 100 uczniów z kowarskich szkół podstawowych, gimnazjum i liceum ogólnokształcącego wyszło wczoraj (06.10) na ulice miasta nad Jedlicą. Młodzi ludzie od godziny 13.00 spacerowali po deptaku, siedzieli na ławkach, schodach ratusza i czytali poezję Juliana Tuwima.

Czytelniczy Flash Mob, bo tak nazywała się ta akcja, to pomysł Danuty Bunij z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowarach, w którego organizację włączyli się także nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach. Wraz z uczniami poezję Tuwima czytały między innymi: burmistrz miasta Bożena Wiśniewska, zastępca burmistrza Agnieszka Kryszkowska oraz Elżbieta Zakrzewska.

- Chcielibyśmy przypomnieć, że Julian Tuwim 70 lat temu był w Kowarach. Nie stawiamy pomników, nie wieszamy tablic. Myślę, że jeżeli przeczytamy kilka jego wierszy i przypomnimy sobie jak wspaniałym był twórcą literatury dla dzieci, to będzie największy hołd, jaki możemy złożyć temu poecie - mówiła tuż przed rozpoczęciem Danuta Bunij.

-To fajna, spontaniczna akcja, która przybliża nam twórczość Juliana Tuwima. Sama uwielbiam czytać książki i chcę was młodzi ludzi zachęcić do czytania. Trochę się teraz pogubiliśmy w elektronice, komputerach. Powiem wam szczerze, że nawet nie lubię elektronicznych nośników, z których można korzystać przy czytaniu, bo książka to dla mnie coś ważnego, można ją potrzymać w rękach, przewertować. Książka nawet pachnie, jak jest nowa to pachnie nowością, a taka z biblioteki pachnie kurzem, antykwariatem, jest tajemnicza - zachęcała do czytania burmistrz Kowar.

- Jeśli akcja się przyjmie i spodoba się uczniom i mieszkańcom, to możemy ją kontynuować, poetów mamy jeszcze wielu – mówił na zakończenie Janusz Tymiński, nauczyciel ZSO w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

PSZOK tylko bez zaległości

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Stefan Elefant 7-10-2017 22:48
No proszę, w Kowarach też można zrobić coś fajnego! Brawo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Finał na lawecie

Magistrat do remontu

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Podgórna jest nadal zarośnięta

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
12
Tak
58%
Nie
33%
Nie wiem
8%